Wyścigi oficjalnie wróciły i tym samym znamy pierwszych zwycięzców serii CLIF Crankworx Summer Series. Temperatury sięgające ponad 30 stopni oraz ostre letnie słońce nie przestraszyły 24 najlepszych zawodników i zawodniczek na świecie, żeby stanąć do rywalizacji podczas zawodów SilverStar Enduro.

Po czterech wymagających odcinkach specjalnych na najwyższym stopniu podium stanęli Finn Iles oraz Casey Brown.

Casey Brown / zdjęcie: Clint Trahan

To było bardzo wymagające! Dotarłam na szczyt zaledwie kilka minut przed startem, bo czasy dojazdu były tak wyśrubowane. Z tego wszystkiego zapomniałam zwolnić blokady w damperze i ruszyłam na te ogromne kamienie na zablokowanym zawieszeniu. Pomyślałam sobie, że to będzie ciężka jazda, a potem usłyszałam syczenie. Na szczęście miałam wystarczająco dużo powietrza, żeby przejechać tą sekcję, a potem starałam się pedałować ile sił by dojechać do końca odcinka.

– Casey Brown

Tuż za Casey Brown na drugiej lokacie uplasowała się aktualna Królowa Crankworxa, Vaea Verbeeck. Podobnie jak Brown, Verbeeck wygrała dwa odcinki, ale ostatecznie przegrała wyścig o zaledwie 1.6 sekundy.

Cieszę się, że w końcu miałam okazję pościgać się z przyjaciółmi. Konkurencja była bardzo mocna i nie mogę powiedzieć, że była gorsza niż podczas pełnego cyklu Crankworx World Tour.

– Vaea Verbeeck
Vaea Verbeeck / zdjęcie: Clint Trahan

Podium uzupełniła Miranda Miller, która na dwóch odcinkach była druga, a na kolejnych dwóch trzecia.

Wśród panów od samego początku pierwsze skrzypce grał Finn Iles, który pewnie dowiózł zwycięstwo do końca wyścigu.

Finn Iles / zdjęcie: Clint Trahan

Świetnie się dziś bawiłem! To było jak jazda z przyjaciółmi, ale na czas. Za każdym razem jak jechałem w dół to było szybko i przyjemnie. Trasy były super i bardzo mi podpasowały.

– Finn Iles

Tym samym 20-latek świetnie rozpoczął sezon i wrócił do rywalizacji między taśmami po bardzo długim czasie przerwy.

Ostatni raz założyłem tabliczkę z numerem startowym na rower jakieś 10 miesięcy temu, podczas Mistrzostw Świata DH we wrześniu. Jak tylko ruszyłem na pierwszy odcinek, to znów poczułem tą adrenalinę, której bardzo mi brakowało. Dzięki temu świetnie się dziś bawiłem!

– Finn Iles
Kasper Woolley / zdjęcie: Clint Trahan

Podium uzupełnili Kasper Woolley oraz Rhys Verner, którzy zgodnie wygrali po jednym odcinku.

PEŁNE WYNIKI: SilverStar Enduro

Kolejną dyscypliną podczas CLIF Crankworx Summer Series będzie rywalizacja Dual Slalom, która będzie miała miejsce jutro. Transmisja na żywo dostępna będzie na stronie crankworx.com.

O zawodach CLIF Crankworx Summer Series

Letnia seria Crankworx to połączenie ścigania się z nowymi miejscami i najlepszymi miejscami na świecie. Kilka przystanków zostało zebranych razem, aby stworzyć małą serię, która może być doskonałym przykładem letniego rowerowego tripa. Crankworx Summer Series zabiera najlepszych zawodników w miejsca, gdzie główna seria Crankworx World Tour nie dociera, a wyścigi są szansą dla lokalnych zawodników, aby zmierzyć się z największymi gwiazdami na świecie.

Oficjalna strona: crankworx.com

O serii Crankworx World Tour

Crankworx to jedyny w swoim rodzaju festiwal kolarstwa górskiego. Po raz pierwszy zorganizowany został w 2004 roku w kanadyjskim Whistler w Kolumbii Brytyjskiej. Od tamtej pory ewoluował do kilku przystanków na świecie, tworząc serię Crankworx World Tour. W trakcie imprezy w zawodach biorą udział najlepsi zawodnicy na świecie, którzy rywalizują w wielu różnych dyscyplinach. Znajdziemy tu także zawody dla amatorów, dzieciaków oraz wszystkich fanów kolarstwa górskiego, którzy przyjeżdżają, aby wspólnie świętować i bawić się w niesamowitych miejscach.

Oficjalna strona:
crankworx.com
Media:
facebook, instagram, twitter, youtube, flickr