Zwycięstwo Tracey Hannah w zawodach Canadian Open DH presented by iXS dopełniło jej perfekcyjny sezon. Australijka wygrała wszystkie trzy rundy, zaczynając od marcowych zawodów Crankworx Rotorua Downhill presented by the Professionals, przez czerwcową imprezę iXS Innsbruck Downhill presented by Raiffeisen Club, aż po zawody w Whistler. Co więcej, zwycięstwo w Kanadzie było już czwartym z rzędu.

Tracey Hannah / zdjęcie: Fraser Britton

Pierwszy raz udało mi się wygrać klasyfikację generalną i jest to fajna sprawa. Czułam dziś sporą presję, byłam trochę chora, ale udało mi się dobrze pojechać.

– Tracey Hannah

Hannah przekroczyła metę z czasem 3:10.39 i wygrała o 0.6s z drugą Valentiną Höll i kolejne 0.1s nad Myriam Nicole.

Casey Brown / zdjęcie: Fraser Britton

Na najwyższym stopniu podium do Hannah dołączył jej rodak Troy Brosnan, który wygrał zawody Canadian Open DH w Whistler już piąty raz z rzędu!

To jest jakieś szaleństwo! Cztery razy czy trzy, nawet dwa razy z rzędu to już jest coś, ale pięć?! Dużo odpoczywałem podczas tego Crankworxa, chciałem złapać trochę świeżego oddechu specjalnie na ten wyścig i jak widać opłaciło się. Uwielbiam tą trasę i całe Whistler, to wspaniałe miejsce z najlepszymi kibicami.

– Troy Brosnan
Troy Brosnan / zdjęcie: Fraser Britton

Brosnan był ostatnim zawodnikiem na trasie i wygrał zawody z rezultatem 2:38.98. O prawie dwie sekundy gorszy był Bruce Klein, a trzecie miejsce zajął Kirk McDowell.

Bruce Klein / zdjęcie: Fraser Britton

W zeszłym roku było mnóstwo pożarów i zero deszczu, więc wszędobylski dym był straszny dla płuc. To była prawdopodobnie najbardziej sucha trasa po jakiej kiedykolwiek jeździłem. W tym roku było jednak idealnie, trochę miękko, a momentami korzenie czy kamienie były kompletnie suche, więc było perfekcyjnie.

– Troy Brosnan
Podium Canadian Open DH presented by iXS: 2.Bruce Klein, Valentina Höll, 1. Troy Brosnan, Tracey Hannah, 3. Myriam Nicole, Kirk McDowell / zdjęcie: Jim Stokoe

Pełne wyniki – Canadian Open DH presented by iXS:

Dzięki kolejnemu zwycięstwu, Tracey Hannah zdobyła tytuł w klasyfikacji generalnej Crankworx Downhill, który poprzednio dzierżyła w 2015 roku.

To był mój cel na ten sezon i bardzo cieszę się, że udało się go zrealizować. Mam nadzieję, że wkrótce dołożę do tego tytuł w generalce Pucharu Świata DH i wtedy będzie to wspaniały rok.

– Tracey Hannah
Brook MacDonald / zdjęcie: Fraser Britton

Wśród panów w klasyfikacji generalnej triumfował Brook MacDonald, który wygrał poprzednie dwie rundy, ale dziś był dopiero ósmy.

W rywalizacji o tytuł Króla i Królowej Crankworxa zwyciężyli Vaea Verbeeck oraz Mitch Ropelato.

Mitch Ropelato / zdjęcie: Fraser Britton

To wspaniałe uczucie wygrać tytuł Królowej, choć liczyłam na dużo lepszy wynik na koniec festiwalu.

– Vaea Verbeeck

Przyjechałem tutaj by się dobrze bawić i może zdobyć kilka medali. Moje zwycięstwo jest pewnym zaskoczeniem dla mnie, ale z pewnością będzie to dla mnie ważne osiągnięcie.

– Mitch Ropelato
Podium Król i Królowa Crankworxa: 2. Adrien Loron, Kialani Hines, 1. Mitch Ropelato, Vaea Verbeeck, 3.Anneke Beerten, Tomas Lemoine / zdjęcie: Jim Stokoe

Pełne wyniki: Król i Królowa Crankworxa

Poprzednio na Crankworx Whistler 2019:

O serii Crankworx World Tour

Crankworx to jedyny w swoim rodzaju festiwal kolarstwa górskiego. Po raz pierwszy zorganizowany został w 2004 roku w kanadyjskim Whistler w Kolumbii Brytyjskiej. Od tamtej pory ewoluował do kilku przystanków na świecie, tworząc serię Crankworx World Tour. W trakcie imprezy w zawodach biorą udział najlepsi zawodnicy na świecie, którzy rywalizują w wielu różnych dyscyplinach. Znajdziemy tu także zawody dla amatorów, dzieciaków oraz wszystkich fanów kolarstwa górskiego, którzy przyjeżdżają, aby wspólnie świętować i bawić się w niesamowitych miejscach.

Oficjalna strona:
crankworx.com
Media:
facebook, instagram, twitter, youtube, flickr