„Wiem jak wygrywać ten wyścig”, powiedziała tuż po odniesieniu swojego siódmego zwycięstwa z rzędu Jill Kintner. Zawody Air DH podczas festiwalu Crankworx Whistler zdecydowanie są tym, co robi najlepiej.

Jill Kintner / zdjęcie: Fraser Britton

Potrzebujecie dowodów? Amerykanka wygrała każdy wyścig od 2013 roku i dobiła już do siedmiu zwycięstw z rzędu. Jednak tym razem zwycięstwo nie przyszło jej łatwo, ponieważ walczyła nie tylko z trasą i rywalkami, ale także z chorobą.

To było bardzo trudne dla mnie. Nie wiedziałam czy w ogóle będę w stanie stanąć dziś na starcie, bo po prostu jestem chora… jednak czułam się świetnie na rowerze i udało się wygrać po raz kolejny.

– Jill Kintner
Georgia Astle / zdjęcie: Fraser Britton

Przypomnijmy zwycięskie czasy Jill z ubiegłych lat:

  • 2019: 4:17.97
  • 2018: 4:23.52
  • 2017: 4:24.18
  • 2016: 4:22.74
  • 2015: 4:30.30
  • 2014: 4:42.69
  • 2013: 4:34.48

37-latka po raz kolejny wybrała rower trailowy, a nie zjazdówkę, i na panujące warunki na trasie okazało się to świetnym wyborem.

W tym roku trasa była dużo płynniejsza niż w ubiegłych latach. Dodatkowo padało tuż przed wyścigiem, więc przyczepność również była lepsza.

– Jill Kintner

Elita mężczyzn wystartowała aż 2.5 godziny później po przejeździe Kintner, a w tym czasie pogoda nie rozpieszczała. Padało przez cały czas i warunki na trasie były dalekie od idealnych.

Finn Iles / zdjęcie: Fraser Britton

Wydawało mi się, że będzie dużo bardziej ślisko po deszczu, ale po pierwszych kilku zakrętach zdałem sobie sprawę, że jest świetna przyczepność i poszedłem na całość.

– Finn Iles

Finn Iles tym samym zaliczył najlepszy czas dnia i przekroczył linię mety z wynikiem 3:57.04. Był to rezultat o ponad sekundę szybszy niż w ubiegłym roku.

Valentina Höll / zdjęcie: Fraser Britton

Pełne wyniki

W międzyczasie odbywała się walka o tytuł Króla i Królowej Crankworxa, która była domeną zawodników z drugiego miejsca. Mitch Ropelato zajął właśnie drugą lokatę i dzięki temu zdobył cenne punkty do rankingu, które zarazem dały mu prowadzenie w klasyfikacji generalnej.

Mitch Ropelato / zdjęcie: Fraser Britton

To był dobry wyścig. Czułem się trochę nieswojo w deszczu i byłem nerwowy. W zakrętach nie wiedziałem czy iść mocniej czy jednak to było wszystko co dało się w nich uzyskać, ale i tak walczyłem o zwycięstwo z całych sił.

– Mitch Ropelato

Wśród pań drugie miejsce zajęła Georgia Astle, która jest obecnie w świetnej formie i z każdym kolejnym wyścigiem jest co raz lepsza.

Chciałabym zdobyć tytuł, to mój cel. Crankworx to świetna zabawa i uwielbiam ścigać się w różnych dyscyplinach podczas festiwalu, więc byłoby wspaniale, gdyby udało się uzyskać dobry rezultat na koniec.

– Georgia Astle
Podium Air DH: 2. Mitch Ropelato, Georgia Astle, 1. Finn Iles, Jill Kintenr, 3. Valentina Höll, Samuel Blenkinsop / photo: Jim Stokoe

Kolejną imprezą, która odbędzie się podczas festiwalu Crankworx Whistler 2019 będą zawody 100% Dual Slalom. Transmisję LIVE z imprezy przeprowadzi crankworx.com oraz Red Bull TV.

Poprzednio na Crankworx Whistler 2019

O serii Crankworx World Tour

Crankworx to jedyny w swoim rodzaju festiwal kolarstwa górskiego. Po raz pierwszy zorganizowany został w 2004 roku w kanadyjskim Whistler w Kolumbii Brytyjskiej. Od tamtej pory ewoluował do kilku przystanków na świecie, tworząc serię Crankworx World Tour. W trakcie imprezy w zawodach biorą udział najlepsi zawodnicy na świecie, którzy rywalizują w wielu różnych dyscyplinach. Znajdziemy tu także zawody dla amatorów, dzieciaków oraz wszystkich fanów kolarstwa górskiego, którzy przyjeżdżają, aby wspólnie świętować i bawić się w niesamowitych miejscach.

Oficjalna strona:
crankworx.com
Media:
facebook, instagram, twitter, youtube, flickr