Dawid Godziek kończy sezon na podium Mistrzostw Świata Slopestyle wyróżniony nagrodą specjalną!

Ostatni przystanek sezonu rowerowego Dawid Godziek zakończył wymarzonym rezultatem – brązowym medalem Pucharu Świata podczas Crankworx Whistler w Kanadzie. Zawody stanowiły ostatni przystanek diamentowej serii mistrzostw FMB World Tour, w których Dawid bierze udział zaledwie od kilku miesięcy i z sukcesem prześciga weteranów. Już po pierwszym sezonie startów zawodnik znalazł się w samej czołówce światowego rankingu, który możecie zobaczyć klikając w tym miejscu!

Dawid Godziek / zdjęcie: Chris Pilling

Tor był naprawdę wymagający i techniczny, a treningi utrudnione przez warunki pogodowe. Mimo wszelkich przeciwności wykonałem zaplanowany przejazd, który dał mi 3 miejsce. Tutaj nie było miejsca na najmniejszy błąd, a każda przeszkoda miała wielkie znaczenie w punktacji. Czas na zasłużony odpoczynek… na rowerze w górach.

– Dawid Godziek

Finałowy przejazd naszego rodaka możecie zobaczyć na jego Instagramie!

Podium Red Bull Joyride: 2. Brett Rheeder, 1. Emil Johansson, 3. Dawid Godziek / zdjęcie: Jim Stokoe

Dodatkowo, Dawid został wyróżniony spośród zawodników wszystkich dyscyplin jako „Crankworx World Tour Breakthrough Athlete of the Year”. Nagroda ta przyznawana jest co roku jednemu zawodnikowi za przełomowe osiągnięcia w pierwszym sezonie startów w serii Crankworx. Nagroda jest dla Dawida zdecydowanie zasłużonym tytułem i świetnym zwieńczeniem sezonu. Obserwujcie kanał Godziek Brothers, gdzie zobaczycie więcej szczegółów i relacji z życia oraz treningów Dawida.

Śledźcie Dawida na: