JERSEY RUNO.DESIGN x 43RIDE JUŻ DOSTĘPNY!

Jaki jest najważniejszy komponent w rowerze? Każdy rowerzysta uzna inną część za tą jedyną, ale z całą pewnością dużo osób powie, że jest to siodełko. W końcu wysoki komfort pokonywania kolejnych kilometrów sprawia, że kolejnego dnia również będziemy mogli wyjść na rower, a nie leczyć bolesne otarcia. Również i ja w tym sezonie poszedłem w stronę wygody i tym samym przed Wami podsumowuję test siodełka WTB Rocket Cromoly.

Siodełko WTB Rocket.

System dopasowania Fit Right

Z pomocą przy wyborze najlepszego modelu przychodzi aplikacja Fit Right System, dzięki której po podaniu kilku podstawowych danych otrzymamy proponowane przez producenta modele.

Siodełko WTB Rocket

„Rakieta” występuje w kilku wersjach oraz rozmiarach. Poszczególne wersje różnią się materiałem zastosowanych prętów (tytanowe, chromowo-molibdenowe cromoly, stalowe) oraz szerokością: 130, 142, 150x265mm. Mój wybór to wersja cromoly w rozmiarze 142x265mm.

Testowy egzemplarz jest w rozmiarze 142x265mm.

Nowa wyściółka HLX

Wersja cromoly to nie tylko inne pręty, ale również kompletnie nowa wyściółka. Jest to najbardziej komfortowa wersja w rodzinie rakiet i posiada ona wyściółkę HLX wzbogaconą o żelowe wstawki w strategicznych miejscach. Taka kombinacja według producenta pochłania aż o 30% więcej drgań w porównaniu do standardowej wyściółki DNA.

Testowy model z prętami cro-mo posiada nową wyściółkę HLX.

Budowa i kształt

Sugerowane przez producenta zastosowanie modelu Rocket to pełen przekrój kolarstwa: od graveli, przez cross country i trail, aż po enduro czy bikepacking. Taki zakres zastosowań sprawia, że kształt musi być bardzo uniwersalny. Długość siodła to 265mm, a szerokość to zakres 130-150mm (wersja karbonowa tylko 130mm). Nos oraz środkowa część są dość wąskie, a tylna część jest mięsista i wyprofilowana do góry. Na środku znajduje się z kolei specjalne wgłębienie. Wszystko to zrobione zostało z myślą o maksymalnym komforcie podczas jazdy.

Środkowa część jest odpowiednio wyprofilowana dla zwiększenia komfortu.

Specyfikacja

 • Pręty tytanowe
  • Wymiary: 130, 142, 150x265mm
  • Poszycie: mikrofibra, wyściółka DNA
  • Waga (dane producenta): 210, 215, 224g
 • Pręty cromoly
  • Wymiary: 142, 150x265mm
  • Poszycie: mikrofibra, wyściółka HLX + żelowe wstawki
  • Waga: 312g, wersja testowa 142x265mm
 • Pręty stalowe
  • Wymiary: 142, 150x265mm
  • Poszycie: mikrofibra, wyściółka DNA
  • Waga (dane producenta): 318, 330g
Siodełko WTB Rocket Cromoly.

Podsumowanie

Model Rocket reklamowany jest jako najbardziej uniwersalne siodełko w ofercie WTB. Muszę się z tym zgodzić, ponieważ komfort moich czterech liter znacząco się poprawił od momentu przesiadki z Volta. Po kolejnych latach w siodle zapragnąłem czegoś bardziej miękkiego i stąd mój wybór padł na „rakietę”, ale jeśli lubicie twardsze siodła, to z całą pewnością możecie sprawdzić również i Volta ;) A jeśli nie wiecie jakie w ogóle rozważyć, to polecam sprawdzić system Fit Right na stronie WTB.

Wracając do WTB Rocket… Wersja cromoly to najbardziej komfortowa wyściółka w gamie i to czuć od pierwszych kilometrów. Wąski nos oraz środkowa część sprawiają, że obtarcia w krytycznych miejscach nie występują, a dzięki lekkiemu wyprofilowaniu tyłu do góry, mamy pewny punkt oparcia podczas podjazdów. Słowem: mój redakcyjny tyłek poleca!

– Tomasz Profic, 43RIDE

Siodełko WTB Rocket w wersji Cromoly dostępne jest również w naszym sklepie shop.43ride.com – 269zł

O marce WTB

Założona w 1982 roku firma WTB powstała w hrabstwie Marin, kolebce kolarstwa górskiego, aby projektować lepsze produkty rowerowe. Znana z siodełek, opon, felg i chwytów, ta kierowana przez riderów firma wciąż przesuwa granice tego, co jest możliwe dzięki niesłabnącej duchu innowacji i pasji do przygód na dwóch kołach.

Oficjalna strona:
wtb.com
Dystrybucja:
rowersport.pl
Media: facebook, instagram, youtube, twitter