Emocje powoli opadają po pierwszych Mistrzostwach Polski Pumptrack. Na półkach wygranych zawodników stoją statuetki, na ścianie wiszą medale. Jeszcze jakiś czas będą przywoływać dobre wspomnienia zaciętej rywalizacji.

Zdjęcie: Karolina Krasińska

Niedzielny, mistrzowski poranek zapowiadał bardzo słoneczny dzień. Idealny dzień na wytypowanie pierwszego Mistrza Polski Pumptrack.

Od porannych godzin zawodnicy ustawiali się w kolejce do biura zawodów, aby otrzymać swoje numery startowe. Po wypełnieniu odpowiednich dokumentów oraz otrzymaniu numerów startowych, pierwsi zawodnicy rozpoczęli treningi w blasku nabierającego na sile słońca.

Zdjęcie: Karolina Krasińska

Z każdą minutą na torze pumptrack przynależącym do resortu wypoczynkowego – Czarny Groń pojawiało się coraz więcej rowerzystów, chcących wypompować sobie wygraną.

Zdjęcie: Karolina Krasińska

Było bardzo emocjonująco. Do walki o tytuł Mistrza Polski Pumptrack zapisało się 100 zawodników, którzy wiedzieli co to znaczy pompowanie. Rywalizacja pomiędzy rowerzystami okazała się wyjątkowo trudna, ponieważ poziom startujących zawodników był na tyle do siebie zbliżony, iż o ostatecznym wyniku decydowały dosłownie setne sekundy.

Zawodnicy mimo wzajemnego szacunku oraz dobrej zabawy mogli liczyć na nagrody sponsorowane przez partnerów projektu. Na najlepszych zawodników czekały nagrody pieniężne jak również sponsorowane przez Czarny Groń, Bike by SG czy Dainese. Mistrzostwa Polski Pumptrack okazały się odpowiedzią na potrzeby stale rozwijającej się, nowej dyscypliny sportowej w Polsce. Jazda na torze pumptrack nabiera zupełnie nowych możliwości sportowego rozwoju. Teraz prosta zabawa, może poprowadzić nas do zostania Mistrzem Polski. Kto obroni swój tytuł w przyszłym roku? Tego dowiemy się podczas Mistrzostw Polski Pumptrack 2021!

Zdjęcie: Karolina Krasińska

Pełne wyniki – Mistrzostwa Polski Pumptrack

O Pucharze Polski Pumptrack

Puchar Polski oraz Mistrzostwa Polski Pumptrack powstają przy współpracy z Polskim Związkiem Kolarskim (PZKol). Charakteryzują się dużą dbałością o szczegóły i wysokim poziomem organizacyjnym. To zarazem pierwsza tego typu seria w kraju, która zapoczątkuje zupełnie nowe, sportowe możliwości rozwoju przed wszystkimi użytkownikami torów pumptrack.

Oficjalna strona: pumpit.pl
Media: facebook, instagram
Klasyfikacja generalna: 43ride.com/wyniki-zawodow