JERSEY RUNO.DESIGN x 43RIDE JUŻ DOSTĘPNY!

W połowie maja Międzynarodowa Unia Kolarska UCI poinformowała o zmianach w tegorocznym Pucharze Świata DH i ustaliła nowy kalendarz na sezon 2020. Zmiany spowodowane zostały światową pandemią koronawirusa, która wydawałoby się powoli odpuszcza. Efektem tego był nowy kalendarz i wszyscy z optymizmem patrzyli w przyszłość…

Brook MacDonald, Puchar Świata DH 2019 – #7 Lenzerheide / zdjęcie: Bartek Woliński

Niestety kilka dni temu organizatorzy poinformowali o odwołaniu pierwszej rundy, która miała odbyć się w dniach 4-6 września w szwajcarskim Lenzerheide.

Czekaliśmy z decyzją do samego końca i pracowaliśmy na maksa, aby dało się zorganizować imprezę. Dla nas jest to ogromna porażka i ból, że nie możemy zorganizować zaplanowanych zawodów Pucharu Świata. Gdy dodaliśmy do siebie obecność wszystkich zawodników, trenerów, oficjeli, organizatorów, wolontariuszy i mediów to i tak wyszło nam między 1500, a 1800 osób, co jest dużo ponad dopuszczalny limit 1000 osób.

– Christoph Müller, Dyrektor Komitetu Organizacyjnego Lenzerheide
Amaury Pierron, Puchar Świata DH 2019 Les Gets / zdjęcie: Bartek Woliński

W dniu dzisiejszym przesłana została kolejna informacja, w której odwołano trzecią rundę. Zawody miały zostać rozegrane w dniach 19-20 września w Les Gets we Francji. Nie podano powodu odwołania imprezy, jedynie informację „na prośbę organizatorów”.

Valentina Höll, Puchar Świata DH 2019 Les Gets / zdjęcie: Bartek Woliński

Idąc za ciosem odwołane zostały również Mistrzostwa Świata DH Mastersów, które pierwotnie planowane były w dniach 18-23 sierpnia w Pra Loup we Francji.

Kalendarz Pucharu Świata DH 2020

  • 1 runda – 5 wrzesień – Lenzerheide, Szwajcaria
  • 2 runda – 12 wrzesień – Val di Sole, Włochy
  • 3 runda – 19 wrzesień – Les Gets, Francja
  • 4 runda – 15 październik – Maribor, Słowenia
  • 5 runda – 18 październik – Maribor, Słowenia
  • 6 runda – 29 październik – Lousa, Portugalia
  • 7 runda – 1 listopad – Lousa, Portugalia
  • 5-11 październik – Mistrzostwa Świata, Leogang, Austria

O Pucharze Świata DH

Puchar Świata Mercedes-Benz UCI MTB to najważniejsza seria wyścigowa rowerowego świata. Po raz pierwszy zawody MTB zorganizowane zostały w Kalifornii na początku lat ’80-tych, a pierwsze Mistrzostwa Świata rozegrane zostały w 1990 roku. Rok później powstał pierwszy Puchar Świata MTB. Zawody zjazdowe (Downhill, DHI) to wyścig z czasem na szybkich i technicznych trasach prowadzących po korzeniach, kamieniach, hopkach czy innych naturalnych i sztucznych przeszkodach.

Oficjalna strona:
uci.org
Transmisje zawodów LIVE:
redbull.tv
Media:
facebook, twitter, instagram, youtube
Ciekawe statystyki: worldcup.eliotjackson.com