JERSEY RUNO.DESIGN x 43RIDE JUŻ DOSTĘPNY!

Marka Niner Bikes z dumą ogłasza serię rowerów e9, która wspierana będzie silnikami Bosch. Tym samym amerykańska marka wchodzi na mocno rozwijający się rynek elektryków i robi to od razu z dwoma modelami: RIP e9 o skoku 150mm oraz WFO e9 o skoku 180mm.

Niner RIP e9 / zdjęcie: Darren Mahuron

Od pierwszego dnia powstania marki robimy rowery na kołach 29″, ponieważ zdecydowanie poprawiają one właściwości jezdne naszych rowerów. Dzięki temu można pedałować szybciej, płynniej, dalej i mocniej, a do tego czuć się pewniej na trasie. Dziś nasza misja nie zmieniła się ani trochę. Dzięki modelom z serii e9 dodajemy do oferty nowe możliwości w stylu Niner!

– Chris Sugai, założyciel marki

Obydwa modele RIP e9 oraz WFO e9 napędzane są przez odświeżony system, który jest najlepszy w swojej klasie – Bosch Performance Line CX 4-tej generacji. Silniki sparowane zostały z baterią o pojemności 625Wh i oferują do 86Nm momentu, a do tego około 80km zasięgu.

Niner WFO e9 / zdjęcie: David Meadows

9 rzeczy, które musisz wiedzieć:

  1. Dwa nowe modele eMTB: RIP e9 o skoku 150mm i WFO e9 o skoku 180mm.
  2. Napęd Bosch Performance Line CX 4-tej generacji jest lżejszy, mniejszy, posiada lepszy rozkład mocy oraz najlepszy serwis w klasie.
  3. Jednoczęściowe mocowanie silnika dla zwiększenia wytrzymałości i sztywności.
  4. Zintegrowana bateria o pojemności 625Wh.
  5. Zbudowane zgodnie z filozofią Niner Bikes.
  6. Testowane przez kilka lat dla sprawdzenia wytrzymałości, a do tego oferujemy dożywotnią gwarancję.
  7. Bateria jest dostępna bezpośrednio z dolnej rury dla łatwiejszego ładowania i transportu.
  8. Zoptymalizowane zawieszenie z ogniwem Horsta specjalnie pod wymagania eMTB.
  9. Tylny amortyzator w standardzie metrycznym z mocowaniem trunnion z dodatkowymi łożyskami.
Niner RIP e9 / zdjęcie: Darren Mahuron

Niner Bikes RIP e9

Niner RIP e9 / zdjęcie: Darren Mahuron

Najlepszy sposób na poprawienie jakości jazdy na rowerze to zostanie na trasie dłużej, pojechanie dalej, osiągnięcie szczytu szybciej lub po prostu wyjście na rower. Nasz nowy model RIP e9 o skoku 150mm spełnia wszystkie te wymagania. To szybki rower trailowy o średnim skoku idealny do szybkich wypadów w środku tygodnia lub długich weekendowych wycieczek.

Rama wykonana została z aluminium 6061, a sztywność zwiększona została dzięki jednoczęściowemu mocowaniu silnika, które jest zintegrowane z dolnym mocowaniem dampera. Kute elementy podsiodłówki oraz wahacza, link zawieszenia, drążone haki koła czy łożyska Enduro Max sprawiają, że nasz nowy model RIP e9 jest pancerny.

Niner RIP e9 / zdjęcie: Darren Mahuron

Charakterystyka pracy zawieszenia została specjalnie dopasowana pod wymagania nowoczesnego e-kolarstwa górskiego. Zastosowany system to nasz sprawdzony 4-zawias z ogniwem Horsta. Tylny amortyzator z mocowaniem trunnion posiada dodatkowe łożyska, aby jeszcze lepiej „czuć teren”, a w końcowym efekcie uzyskaliśmy zawieszenie, które gotowe jest na każdą trasę.

Niner RIP e9 / zdjęcie: Darren Mahuron

Niner Bikes WFO e9

Niner RIP e9 / zdjęcie: Darren Mahuron

Dostęp do najcięższego terenu, stromych linii czy lokalnych zjazdów stał się jeszcze lepszy. Agresywna geometria, 180mm skoku, sprężynowy damper oraz napęd 4-generacji Bosch – WFO e9 jest gotów zabrać Cię wszędzie.

Podobnie jak w modelu RIP e9 również i WFO e9 posiada jednoczęściowe mocowanie silnika. Rama wykonana z aluminium 6061 oraz kute elementy podsiodłówki oraz wahacza, link zawieszenia, drążone haki koła czy łożyska Enduro Max, zapewnią długie i bezproblemowe użytkowanie. Tak mocno wierzymy w nasze konstrukcje, że oferujemy dożywotnią gwarancję na ramy.

Niner RIP e9 / zdjęcie: Darren Mahuron

4-zawiasowe zawieszenie z ogniwem Horsta o skoku 180mm współpracuje ze sprężynowym damperem i zapewnia trakcję w każdych warunkach. Kinematyka została specjalnie zestrojona do wymagań eMTB.

Niner WFO e9 / zdjęcie: David Meadows

Ciekawostką jest natomiast fakt, że Niner WFO e9 jest mulletem, czyli posiada koło 29″ z przodu oraz 27.5+” z tyłu. Mniejsze tylne koło sprawia, że tylne widełki są krótsze i zapewniają większą zwrotność na trasach.

Niner WFO e9 / zdjęcie: David Meadows

Zaktualizowany napęd Bosch

W naszych najnowszych modelach wykorzystaliśmy napęd Bosch Performance Line CX 4-tej generacji. Nowe motory posiadają podniesiony moment obrotowy z 75Nm do 85Nm, a dzięki aktualizacji oprogramowania zyskały również nowy tryb „extended boost”. W tym trybie moc uruchamiana jest przez kopnięcie w pedały dzięki czemu można pokonać przeszkodę bez konieczności wykonywania pełnego obrotu pedałami. Więcej informacji o systemie można znaleźć na stronie bosch-ebike.com/us/news/new-features-2021

Nowe modele Niner RIP e9 oraz WFO e9 dostępne będą w Europie od 10 sierpnia. Ceny prezentują się następująco: RIP e9 ~26699zł, WFO e9 ~28899 (przy kursie € 4.45).

O marce Niner Bikes

Marka Niner Bikes powstała w 2005 roku w Fort Collins w Kolorado. Od samego początku działają według zasady „Rób to co kochasz, a już nigdy nie przepracujesz jednego dnia więcej”. Jesteśmy grupą pasjonatów kolarstwa górskiego, którzy budują rowery o nienagannej konstrukcji i wyjątkowych właściwościach jezdnych.

Oficjalna strona: ninerbikes.com
Media: facebook, instagram, twitter