Dwa i pół tygodnia ścigania się za nami, a do końca imprezy CLIF Crankworx Summer Series zostały już tylko dwa wyścigi. Tuż przed końcem rozegrane zostały zawody Dual Slalom, a na do widzenia odbędą się zawody zjazdowe oraz Air DH.

Vaea Verbeeck była najszybsza wśród pań i w ogóle w Dual Slalomie w całej serii. Zwyciężyła we wszystkich edycjach, w SilverStar oraz w Kicking Horse, a teraz w Sun Peaks.

Vaea Verbeeck vs Casey Brown / zdjęcie: Chris Pilling

W momencie, gdy jesteśmy wszyscy tak zmęczeni, to zostaje już tylko liczenie punktów. To trochę dziwne i nigdy nie miałam z tym do czynienia wcześniej, ale zmęczenie jest ogromne. Staram się nie stresować mentalnie i po prostu dobrze się bawić, ale jestem tak zmęczona, że stres przychodzi sam.

– Vaea Verbeeck

Seria zbliża się do końca, a najlepsi zawodnicy na koniec CLIF Crankworx Summer Series zgarną dodatkową nagrodę w postaci 10.000 USD.

Vaea Verbeeck vs Casey Brown / zdjęcie: Chris Pilling

To jest coś o czym zwykle nie myślę, ale po tylu wyścigach z dziewczynami, jestem bardzo zadowolona, że walczymy o główną nagrodę do samego końca. Nie wiem, może jestem zbyt zmęczona, ale teraz po prostu trzeba policzyć punkty i zrobić chłodną kalkulację. Chciałabym utrzymać to minimalne prowadzenie do samego końca, ale zobaczymy jak wyjdzie. Byłoby fajnie wygrać całą serię.

– Vaea Verbeeck

W finale Dual Slalomu naprzeciw Vaei Verbeeck stanęła Georgia Astle. W pierwszym wyścigu miała lekką przewagę, ale straciła ją na ostatnich zakrętach. W drugim biegu zły start z bramki pogrzebał szanse Georgii na dobry wynik i Verbeeck wygrała z przewagą 1.51s.

Remi Gauvin vs Vaea Verbeeck / zdjęcie: Chris Pilling

Wydaje mi się, że łatwo zobaczyć wzrost umiejętności jak ściga się tydzień w tydzień. Moje starty z bramki… cóż mogę powiedzieć, jestem teraz trochę pewniejsza, ale i tak nie idzie mi z nimi najlepiej. Cieszę się, że udało mi się podnieść trochę umiejętności w ciągu ostatnich tygodni, a same zawody były świetne!

– Georgia Astle
Finn Iles vs Bas van Steenbergen / zdjęcie: Chris Pilling

Wśród panów drugie zwycięstwo w serii zaliczył Bas van Steenbergen, który poprzednio wygrał Dual Slalom w SilverStar. W finale zmierzył się z Finnem Iles’em i pokonał go o zaledwie 0.34s.

To był dobry rewanż za zeszły tydzień, gdy popełniłem kilka głupich błędów i ostatecznie znalazłem się poza podium. Dzisiaj lepiej mi szło i udało się wygrać.

– Bas van Steenbergen
Mark Wallace vs Rhys Verner / zdjęcie: Chris Pilling

Awans do finału nie przyszedł Basowi łatwo. W półfinale zmierzył się z odkryciem CLIF Crankworx Summer Series, Kasperem Woolley’em. Obydwaj panowie walczyli o finał do ostatniej flagi.

Flaga utknęła w moim kole i Kasper myślał, że wygrał. Ostatecznie musieliśmy zaliczyć powtórkę biegu. Szkoda mi go, ale tak to bywa jak walka jest bardzo zacięta.

– Bas van Steenbergen

To trochę frustrujące, że zaliczyłem swój najlepszy przejazd i ostatecznie nie był on zaliczony. Szkoda, ale taki jest racing, a pewne rzeczy są poza Twoją kontrolą.

– Kasper Woolley
Kirk McDowall vs Bas van Steenbergen / zdjęcie: Chris Pilling

Pomimo frustracji, Woolley powiedział, że i tak był zadowolony z wyniku. W małym finale pokonał Marka Wallace’a o zaledwie 0.09s.

Jestem w sumie zadowolony. Nie udały mi się poprzednie zawody, a pierwszy Dual Slalom był w ogóle tragiczny. Dlatego cieszę się z dzisiejszego trzeciego miejsca.

– Kasper Woolley
Eliot Jamieson vs Kasper Woolley / zdjęcie: Chris Pilling

W zupełnie innym nastroju był z kolei Finn Iles. Dzięki zajęciu drugiego miejsca zapewnił sobie zwycięstwo w klasyfikacji generalnej CLIF Crankworx Summer Series na dwa wyścigi przed końcem.

Czułem się bardzo pewnie na rowerze i chciałem powalczyć o zwycięstwo w generalce. Nie wiedziałem czy uda mi się dziś wygrać i w ogóle jaki wynik mogę osiągnąć, ale ostatecznie udało mi się zapewnić zwycięstwo przed zakończeniem imprezy. Jestem z siebie dumny.

– Finn Iles
Finn Iles vs Eliot Jamieson / zdjęcie: Chris Pilling

Zawodnik znany z tras Pucharu Świata DH w ciągu 2.5 tygodnia wygrał aż cztery razy, czterokrotnie był drugi i raz trzeci. Jednak to dzisiejsza dyscyplina zaskoczyła go najbardziej.

Rzadko biorę udział w Dual Slalomie, ale to jeden z najfajniejszych wyścigów w jakich możesz wziąć udział. Walka bark w bark sprawia, że dochodzą dodatkowe emocje, a ja jestem bardzo zaskoczony swoją postawą w tego typu startach.

– Finn Iles
Tor Dual Slalom w Sun Peaks / zdjęcie: Chris Pilling

Trasa, na której przyszło rywalizować zawodnikom była długa na co najmniej 40 sekund i zlokalizowana została przy dolnej części wyciągu w Sun Peaks Bike Park. Początek był bardzo szybki i płynny z dużymi rollerami i kilkoma podwójnymi hopami. Następnie zawodnicy musieli pokonać płaskie zakręty na trawie, które tak naprawdę decydowały o wszystkim.

Wyniki Sun Peaks Dual Slalom – mężczyźni / kobiety

A już jutro na koniec całej serii zawodów CLIF Crankworx Summer Series odbędą się zawody zjazdowe oraz Air DH.

Poprzednio na CLIF Crankworx Summer Series

O zawodach CLIF Crankworx Summer Series

Letnia seria Crankworx to połączenie ścigania się z nowymi miejscami i najlepszymi miejscami na świecie. Kilka przystanków zostało zebranych razem, aby stworzyć małą serię, która może być doskonałym przykładem letniego rowerowego tripa. Crankworx Summer Series zabiera najlepszych zawodników w miejsca, gdzie główna seria Crankworx World Tour nie dociera, a wyścigi są szansą dla lokalnych zawodników, aby zmierzyć się z największymi gwiazdami na świecie.

Oficjalna strona: crankworx.com

O serii Crankworx World Tour

Crankworx to jedyny w swoim rodzaju festiwal kolarstwa górskiego. Po raz pierwszy zorganizowany został w 2004 roku w kanadyjskim Whistler w Kolumbii Brytyjskiej. Od tamtej pory ewoluował do kilku przystanków na świecie, tworząc serię Crankworx World Tour. W trakcie imprezy w zawodach biorą udział najlepsi zawodnicy na świecie, którzy rywalizują w wielu różnych dyscyplinach. Znajdziemy tu także zawody dla amatorów, dzieciaków oraz wszystkich fanów kolarstwa górskiego, którzy przyjeżdżają, aby wspólnie świętować i bawić się w niesamowitych miejscach.

Oficjalna strona:
crankworx.com
Media:
facebook, instagram, twitter, youtube, flickr