JERSEY RUNO.DESIGN x 43RIDE JUŻ DOSTĘPNY!

Ponad tydzień suchych tras oraz wysokich temperatur podczas CLIF Crankworx Summer Series sprawił, że każdy wyczekiwał upragnionego deszczu. Nie było jednak gorszego momentu na zmianę warunków niż środek rywalizacji podczas Dual Slalomu. Deszcz przesunął kwalifikacje na późniejszy termin, a zawodnicy musieli walczyć nie tylko ze swoimi rywalami, ale również z brakiem przyczepności na trasie.

Lucas Cruz vs Mark Wallace / zdjęcie: Clint Trahan

W trakcie wyścigu miałem pełen wachlarz emocji, a to wszystko przez deszcz, który pojawił się w połowie rywalizacji. Jednak wyścigi to wyścigi, zawsze dobrze się bawię i miałem super dzień.

– Lucas Cruz

Zawodnik z Pemberton odniósł swoje pierwsze zwycięstwo w tegorocznej serii CLIF Crankworx Summer Series. W poprzednich zawodach Dual Slalom w SilverStar był trzeci, a tym razem w końcu stanął na najwyższym stopniu podium.

W walce o finał Lucas Cruz zmierzył się z triumfatorem poprzedniego Dual Slalomu, Basem van Steenbergenem. Pierwszy przejazd padł łupem Basa, ale w drugim Lucas był szybszy i w ostatecznym rozrachunku to on wszedł do finału.

Finn Iles vs Mark Wallace / zdjęcie: Chris Pilling

„Zdecydowanie jest jednym z najgroźniejszych zawodników w Dual Slalomie i bardzo się cieszę, że udało mi się go pokonać”, powiedział Cruz po zwycięskiej walce z van Steenbergenem.

Chwilę wcześniej w finale zameldował się również Mark Wallace, który w decydującym o awansie starciu pokonał Finna Iles’a.

Bas van Steenbergen vs Finn Iles / zdjęcie: Chris Pilling

W połowie trasy na trawie byliśmy na równi. Przycisnąłem przednie koło na prawym zakręcie i myślałem, że to będzie kluczowy manewr w pokonaniu Finna. Popatrzyłem gdzie jest i wtedy zobaczyłem jak Finn upada. Mnie udało się utrzymać na rowerze i dojechać zwycięsko do mety.

– Mark Wallace

Czy znanemu z tras Pucharu Świata DH Finna Iles’a zawody Dual Slalomu przypadły do gustu?

Asked whether the distinguished downhiller expected to take a podium in Slalom coming into the series?

Zdecydowanie nie, ale cieszyłem się startem w Dualu. Nigdy zbyt wiele nie ścigałem się w ten sposób, więc starałem się po prostu dobrze pojechać.

– Finn Iles
Fabien Cousine vs Mark Wallace / zdjęcie: Chris Pilling

Wśród pań w finałowej walce zmierzyły się wczorajsza triumfatorka zawodów Enduro Andreane Lanthier Nadeau oraz Vaea Verbeeck, która zwyciężyła z imprezie Dual Slalom w SilverStar.

Casey Brown vs Miranda Miller / zdjęcie: Chris Pilling

Pierwszy przejazd był bardzo zacięty, obydwie panie walczyły do samego końca. Na mecie bliska upadku była Lanthier Nadeau, ale ostatecznie udało jej się pozostać na rowerze.

Na koniec wiedziałam, że mam troszeczkę szybszą linię, a w pierwszym zakręcie byłyśmy bardzo blisko. Trochę popsułam kolejny odcinek trasy, ale starałam się uzyskać jak największą przewagę dalej i wierzyłam, że mi się to uda. W Dual Slalomie musisz jechać na maksimum cały czas i liczyć na to, że będziesz szybsza na koniec.

Te zawody to był kolejny roller coaster. Zawsze lubiłam ścigać się w ten sposób, po prostu to uwielbiam. Cieszę się, że udało mi się wygrać, bo naprawdę dobrze się tu bawiłam.

– Vaea Verbeeck
Vaea Verbeeck vs Casey Brown / zdjęcie: Clint Trahan

W walce o trzecie miejsce Casey Brown wygrała z Mirandą Miller, a wśród panów Finn Iles pokonał Basa van Steenbergena.

PEŁNE WYNIKI – Kicking Horse Dual Slalom: Mężczyźni / Kobiety

Kolejne zawody w Kicking Horse to imprezy zjazdowe. Podobnie jak tydzień temu w SilverStar zarówno Downhill jak i Air DH zostaną rozegrane tego samego dnia.

Poprzednio na CLIF Crankworx Summer Series

O zawodach CLIF Crankworx Summer Series

CLIF Crankworx Summer Series zebrało najlepszych zawodników z całej Kolumbii Brytyjskiej w Kanadzie, aby rozegrać kilka imprez z myślą o transmisjach TV. Wśród 25 zaproszonych zawodników i zawodniczek znajdują się największe gwiazdy znane z festiwali Crankworx, Pucharu Świata DH czy Enduro World Series. W trakcie pojedynczych przystanków zawodnicy zmierzą się ze sobą w takich dyscyplinach jak Downhill, Dual Slalom, Enduro czy Air DH.

Oficjalna strona: crankworx.com

O serii Crankworx World Tour

Crankworx to jedyny w swoim rodzaju festiwal kolarstwa górskiego. Po raz pierwszy zorganizowany został w 2004 roku w kanadyjskim Whistler w Kolumbii Brytyjskiej. Od tamtej pory ewoluował do kilku przystanków na świecie, tworząc serię Crankworx World Tour. W trakcie imprezy w zawodach biorą udział najlepsi zawodnicy na świecie, którzy rywalizują w wielu różnych dyscyplinach. Znajdziemy tu także zawody dla amatorów, dzieciaków oraz wszystkich fanów kolarstwa górskiego, którzy przyjeżdżają, aby wspólnie świętować i bawić się w niesamowitych miejscach.

Oficjalna strona:
crankworx.com
Media:
facebook, instagram, twitter, youtube, flickr