„Dobry zawodnik zawsze będzie dobrym zawodnikiem”, powiedział Rhys Verner na mecie zawodów zjazdowych, kończących drugi tydzień zmagań podczas CLIF Crankworx Summer Series. Jego słowa były podsumowaniem faktu, że dwoje specjalistów od enduro, on i Jesse Melamed, zajęli dwa najwyższe miejsca w zawodach Maxxis Kicking Horse Downhill.

Jesse Melamed / zdjęcie: Clint Trahan

Wydaje mi się, że to tym marzyliśmy i mieliśmy takie oczekiwania o serii CLIF Crankworx Summer Series. Trochę dziwnych i różnych wyników w zawodach. To zdecydowanie interesujące doświadczenie móc startować w różnych dyscyplinach tak krótko po sobie. Skończyliśmy drugi z trzech tygodni i wciąż jeszcze tyle przed nami. Finn Iles wygrał enduro, ja zjazd, jest naprawdę ciekawie.

– Jesse Melamed

Przejazd zawodnika pochodzącego z Whistler był najlepszym przejazdem dnia i zdecydowanie było na co popatrzeć. Tuż przed startem wypił podwójne espresso i kilka shotów, co miało być receptą na dobry start praktykowaną przez zawodników mających większe doświadczenie w Crankworx’owych maratonach.

Casey Brown / zdjęcie: Clint Trahan

To istne szaleństwo by odpowiednio zarządzać zmęczeniem, obejrzeć dokładnie trasę i do tego jeszcze jechać na maksimum możliwości, i to wszystko w jeden dzień! Treningi i zawody jednego dnia są bardzo wycieńczające, więc to spore osiągnięcie w ogóle stać na mecie wyścigu.

– Casey Brown

W podobnym tonie wypowiadały się pozostałe zawodniczki, które stanęły na podium tuż obok zwyciężczyni Casey Brown.

Vaea Verbeeck / zdjęcie: Chris Pilling

Wstałam rano z nastawieniem na późny start i nie wiedziałam o co chodzi, bo wszyscy robili bardzo dużo przejazdów treningowych, a ja po prostu nie miałam na to siły. Zrobiłam trzy przejazdy treningowe trochę później o poranku i czułam się komfortowo z moimi liniami. Były bezpieczne i niezbyt agresywne, ale kluczowe dla mnie było pojechać płynnie i pozostać w linii.

– Vaea Verbeeck
Miranda Miller / zdjęcie: Chris Pilling

To był bardzo emocjonujący dzień. Na górze przed pierwszym przejazdem przeważnie jesteś zdenerwowana, ale tym razem wszyscy byli przerażeni. To był inny poziom i wszyscy mieli wyraz twarzy mówiący „o k***a!”. Wydaje mi się, że ten dzień był bardzo wyczerpujący i jestem bardzo zmęczona. Wczoraj za to czułam się wypruta psychicznie, a dziś ok, ale za to mentalnie zdołowana. Ciężko mi się było zmotywować do startu, ale chyba każdy ma wzloty i upadki podczas tak długiej serii wyścigów dzień po dniu.

– Miranda Miller

To był zdecydowanie dobry tydzień dla kolegi z zespołu Mirandy, Rhysa Vernera. W zawodach enduro rozpoczynających drugi tydzień był trzeci, a dziś zajął drugie miejsce ze stratą zaledwie 0.61s do zwycięzcy.

Rhys Verner / zdjęcie: Chris Pilling

To był dobry tydzień. Było mnóstwo zabawy i dużych prędkości, jestem naprawdę zadowolony! Trasa była dość techniczna, ale dobrze ją pojechałem, zwłaszcza na górze. W dolnej części byłem już zmęczony i zrobiłem kilka pomyłek, ale takich z serii drobnych, a i tak wylądowałem na podium.

– Rhys Verner

Dzisiejsza trasa w Kicking Horse była bardzo stroma, ale i tak wszyscy jechali na maksimum swoich możliwości. Kirk McDowall, który zajął trzecie miejsce osiągnął swój najlepszy rezultat w tegorocznym CLIF Crankworx Summer Series i też był bardzo zadowolony z osiągniętego rezultatu.

Kirk McDowall / zdjęcie: Chris Pilling

Byłem zmęczony ciągłym zajmowaniem czwartych i piątych miejsc, więc chciałem w końcu zrobić jakiś progres. Dlatego tym bardziej się cieszę, że stanąłem na podium. To nie był mój najlepszy przejazd zjazdowy, ale to jest część tej gry, że nie zawsze wszystko idzie tak jak powinno. Trasa była trudna i wymagająca, a pomyłki mogły kosztować bardzo dużo. Normalnie w trakcie treningów przyspieszasz z każdym kolejnym przejazdem, ale tutaj nie było na to czasu, więc każdy popełniał sporo błędów.

– Kirk McDowall

Punkty z całego tygodnia zostały zsumowane i tym samym na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej znaleźli się Jesse Melamed oraz Vaea Verbeeck.

Powtarzalność to bardzo ważna rzecz i wiedziałem, że muszę jeździć jak najrówniej przez cały czas. Jestem bardzo zadowolony z mojej jazdy i czuję się bardzo pewnie, a nad tym musiałem bardzo dużo pracować w poprzednich latach. Cieszę się z wyniku i czekam na kolejny tydzień!

– Jesse Melamed

Przed nami kolejny tydzień i jestem na niego gotowa!

– Vaea Verbeeck

PEŁNE WYNIKI – Maxxis Kicking Horse DH

Poprzednio na CLIF Crankworx Summer Series

O zawodach CLIF Crankworx Summer Series

Letnia seria Crankworx to połączenie ścigania się z nowymi miejscami i najlepszymi miejscami na świecie. Kilka przystanków zostało zebranych razem, aby stworzyć małą serię, która może być doskonałym przykładem letniego rowerowego tripa. Crankworx Summer Series zabiera najlepszych zawodników w miejsca, gdzie główna seria Crankworx World Tour nie dociera, a wyścigi są szansą dla lokalnych zawodników, aby zmierzyć się z największymi gwiazdami na świecie.

Oficjalna strona: crankworx.com

O serii Crankworx World Tour

Crankworx to jedyny w swoim rodzaju festiwal kolarstwa górskiego. Po raz pierwszy zorganizowany został w 2004 roku w kanadyjskim Whistler w Kolumbii Brytyjskiej. Od tamtej pory ewoluował do kilku przystanków na świecie, tworząc serię Crankworx World Tour. W trakcie imprezy w zawodach biorą udział najlepsi zawodnicy na świecie, którzy rywalizują w wielu różnych dyscyplinach. Znajdziemy tu także zawody dla amatorów, dzieciaków oraz wszystkich fanów kolarstwa górskiego, którzy przyjeżdżają, aby wspólnie świętować i bawić się w niesamowitych miejscach.

Oficjalna strona:
crankworx.com
Media:
facebook, instagram, twitter, youtube, flickr