Ledwo opadł kurz w kamieniołomie Ellweiler po kolejnej imprezie Audi Nines MTB presented by Falken, a organizatorzy już zaczynają zasypywać nas oficjalnymi materiałami z zawodów. To oznacza, że możemy na spokojnie usiąść przed ekranem komputera i obejrzeć najlepsze akcje z całego tygodnia.

Adolf Silva / zdjęcie: Syo van Vliet

Tegoroczny sezon jest wyjątkowy z powodu światowej pandemii koronawirusa i było to widać wśród zawodników. Większość z nich musiała siedzieć w domach z powodu lokalnych obostrzeń, a to oznaczało masę niespożytej energii i chęci do pokazania się szerszej publiczności. Efekt? Mnóstwo trików wylądowanych po raz pierwszy na rowerach MTB.

Diego Caverzasi / zdjęcie: Syo van Vliet

W kategorii na najlepszy trick slopestyl zwyciężył Szwed Lukas Skiöld, który wylądował backflip barspin tailwhip oppo barspin, a i tak nie była to najbardziej szalona sztuczka imprezy. Drugie miejsce zajął Diego Caverzasi z backflip barspin do cliffhangera, a trzeci był Peter Kaiser (backflip barspin do superman seat grab).

Peter Kaiser / zdjęcie: Syo van Vliet

W kategorii sztuczek na rowerach zjazdowych zwyciężył Adolf Silva, który po raz drugi w historii wylądował cali roll. Drugie miejsce zajął Nico Scholze z backflip cordova, a trzeci był Antoine Bizet z oppo cashrollem.

Paul Couderc / zdjęcie: Klaus Polzer

Co tu dużo więcej można napisać? Zobaczcie sami filmy z podsumowania imprezy!

Nico Scholze / zdjęcie: Ethan Stone

Najlepsze momenty imprezy

Najlepsze przejazdy slopestyle

Najlepsze przejazdy freeride

O zawodach Audi Nines MTB

Impreza Audi Nines nakierowana jest na celebrację sportu oraz zawodników, którzy piszą historię poprzez ich oddanie, talent i pasję. Każdego roku seria jest kontynuowana i dostosowywana do nowych możliwości oraz partnerów. Na przestrzeni lat seria Nine Knights zmieniała się, ale fundamenty oraz filozofia wciąż pozostały te same.

Oficjalna strona: audinines.com
Media: facebook, instagram, youtube