JERSEY RUNO.DESIGN x 43RIDE JUŻ DOSTĘPNY!

Trzy tygodnie, 15 dni rywalizacji i treningów, 73 godziny na rowerze, 167 przejechanych kilometrów i 4590 metrów przewyższeń – tak w liczbach wyglądały zakończone właśnie zawody CLIF Crankworx Summer Series. Do imprezy zaproszonych zostało 25 najlepszych zawodników i zawodniczek z Kolumbii Brytyjskiej w Kanadzie, a dziś wyłonieni zostali najlepsi z nich.

Casey Brown / zdjęcie: Chris Pilling

Najszybszą kobietą zarówno w zawodach Sun Peaks Air DH jak i w całej serii okazała się Vaea Verbeeck. Dzisiejsze zawody wygrała z czasem 6:42.593 i tym samym przypieczętowała zwycięstwo w klasyfikacji generalnej.

To super sprawa, kocham Air Downhill. Bardzo chciałam cieszyć się tymi zawodami i nie przegiąć z pedałowaniem, ponieważ jestem zbyt zmęczona całą serią by wykrzesać jeszcze trochę energii. To były bardzo fajne zawody!

– Vaea Verbeeck

W trakcie zawodów do pokonania była ponad 3.5 kilometrowa trasa z przewyższeniem 444 metrów. Steam Shovel to trasa dostępna na co dzień w Bike Parku Sun Peaks i jest to trasa dla zaawansowanych.

Trasa była dość długa jak na tego typu imprezę, ale na szczęście tylko jedna czy dwie sekcje wymagały pedałowania. Reszta była już tylko walką z grawitacją, hopami oraz bandami i to było dość dużym wyzwaniem. Bardzo mi się podobało i nie robiło mi różnicy, że trasa była dłuższa niż zwykle.

– Vaea Verbeeck
Bas van Steenbergen / zdjęcie: Clint Trahan

Najwyższy stopień podium Vaea podzieliła (zresztą nie po raz pierwszy) ze swoim partnerem życiowym, Basem van Steenbergenem.

Super zakończyć taką serię zwycięstwem. Trasa była dość techniczna i dużo było miejsc do scrubowania, więc idealnie mi podpasowała.

– Bas van Steenbergen

Van Steenbergen wygrał również pierwszą imprezę Air DH w SilverStar.

Dzięki całej serii imprez mieliśmy ekstra motywację by walczyć o kolejne punkty do drabinki.

– Bas van Steenbergen

W klasyfikacji generalnej van Steenbergen zajął drugie miejsce tuż za Finnem Iles’em, który końcowe zwycięstwo zapewnił sobie kilka dni wcześniej dzięki wygranej w zawodach Sun Peaks Enduro.

Pełne wyniki Sun Peaks Air DH – mężczyźni / kobiety

Tuż za van Steenbergenem toczyła się bardzo zacięta walka o niższe stopnie podium.

Rhys Verner / zdjęcie: Chris Pilling

To świetne uczucie zająć drugie miejsce na takiej imprezie. Nie czułem się w tym wyścigu zbyt pewnie, ale pedałowałem i pompowałem ile sił w nogach i udało mi się zająć drugie miejsce. Bardzo się cieszę!

– Rhys Verner

Dzięki drugiemu miejscu Rhys Verner uplasował się na trzeciej lokacie w generalce.

Ta impreza potwierdziła, że mogę walczyć o zwycięstwo w każdej dyscyplinie. Możliwość walki i nabranie pewności siebie dużo dla mnie znaczą. Miałem sporo kontuzji w przeszłości, więc dobrze, że tym razem mnie ominęły i udało mi się coś wywalczyć.

– Rhys Verner
Jesse Melamed / zdjęcie: Chris Pilling

W walce o trzecie miejsce do ostatnich metrów bili się Jesse Melamed oraz Kasper Woolley, których rozdzieliły ostatecznie zaledwie 0.085s.

Wydaje mi się, że najbardziej zależało mi na dobrym wyniku w tych zawodach. Hopy i bandy… dorastałem ścigając się na trasach XC, więc nie najlepiej mi wychodzą takie rzeczy, ale się staram. To tylko pokazało mi, że te wszystkie straszne momenty w trakcie treningów były ich warte. Bas jest prawdziwym królem Air DH i jestem z siebie dumny, że ukończyłem zawody ze stratą zaledwie trzech sekund do niego.

– Jesse Melamed

Jednak dobry wynik nie przyszedł Jesse’mu łatwo i został okupiony stratami.

Finn Iles / zdjęcie: Clint Trahan

Walczyliśmy przez trzy tygodnie i to naprawdę dało nam w kość. Kiedy tłumisz hopy musisz mocno wygiąć się do tyłu, a ja najpewniej mam za krótkie nogi do kół 29″. Więc ciągle trę kołem o mój tyłek. Wydaje mi się, że to niebezpieczne i w końcu źle się skończy, ale ciągle robię scruby i psuję spodnie.

– Jesse Melamed
Georgia Astle / zdjęcie: Chris Pilling

Tym samym zawodnicy mogą udać się na zasłużony odpoczynek po bardzo intensywnych trzech tygodniach zmagań.

„Wydaje mi się, że niektórzy mogą popaść teraz w małą depresję”, powiedziała Miranda Miller, która zajęła w Sun Peaks Air DH drugie miejsce.

Miranda Miller / zdjęcie: Clint Trahan

Wstajemy rano, zakładamy ochraniacze na kolana i zdajemy sobie sprawę, że już nie ma żadnych wyścigów. To co najbardziej mi się podobało to fakt, że spędzaliśmy ze sobą dużo czasu. Przez ostatnie lata ja i Andreane Lanthier Nadeau sporo się ścigałyśmy razem w enduro, ale z kolei z Casey Brown w ogóle nie miałam okazji jeździć. To naprawdę fajna sprawa, że mogłyśmy rywalizować w tylu różnych dyscyplinach i sprawdzić się na wielu płaszczyznach.

– Miranda Miller

W podobnym tonie wypowiadała się zwyciężczyni całej serii Vaea Verbeeck, dla której najlepszą imprezą był Dual Slalom w Sun Peaks.

Widzisz ludzi, którzy skupiają się tylko na enduro czy zjeździe, a na koniec trzech tygodni ścigania są pierwsi do bramek w dual slalomie, to jest coś. Każdy zdobywa nowe umiejętności i zyskuje nowe doświadczenia. To świetna sprawa dla każdego, zwłaszcza gdy dzielisz się swoją radością z innymi.

– Vaea Verbeeck
Zwycięzcy klasyfikacji generalnej CLIF Crankworx Summer Series: Vaea Verbeeck i Finn Iles / zdjęcie: Clint Trahan

Poprzednio na CLIF Crankworx Summer Series

O zawodach CLIF Crankworx Summer Series

CLIF Crankworx Summer Series zebrało najlepszych zawodników z całej Kolumbii Brytyjskiej w Kanadzie, aby rozegrać kilka imprez z myślą o transmisjach TV. Wśród 25 zaproszonych zawodników i zawodniczek znajdują się największe gwiazdy znane z festiwali Crankworx, Pucharu Świata DH czy Enduro World Series. W trakcie pojedynczych przystanków zawodnicy zmierzą się ze sobą w takich dyscyplinach jak Downhill, Dual Slalom, Enduro czy Air DH.

Oficjalna strona: crankworx.com

O serii Crankworx World Tour

Crankworx to jedyny w swoim rodzaju festiwal kolarstwa górskiego. Po raz pierwszy zorganizowany został w 2004 roku w kanadyjskim Whistler w Kolumbii Brytyjskiej. Od tamtej pory ewoluował do kilku przystanków na świecie, tworząc serię Crankworx World Tour. W trakcie imprezy w zawodach biorą udział najlepsi zawodnicy na świecie, którzy rywalizują w wielu różnych dyscyplinach. Znajdziemy tu także zawody dla amatorów, dzieciaków oraz wszystkich fanów kolarstwa górskiego, którzy przyjeżdżają, aby wspólnie świętować i bawić się w niesamowitych miejscach.

Oficjalna strona:
crankworx.com
Media:
facebook, instagram, twitter, youtube, flickr