W miniony weekend „odhaczyliśmy” pierwszą edycję z serii Hard Downhill League, która miała miejsce na górze Żar. Pogoda jak zwykle kapryśna – w sobotę słońce, upał i pył, w niedziele deszcz i błoto.

Marcin Matuszny / zdjęcie: Dominik Baran

Ciężkie warunki atmosferyczne nie przestraszyły jednak zawodników, na starcie zebrało się blisko stu najodważniejszych i najwytrwalszych!

Po przejazdach kwalifikacyjnych nadszedł czas na przejazdy finałowe, gdzie każdy dawał z siebie ponad 100% i walczył do ostatniego metra trasy. Rywalizacja była jeszcze bardziej zacięta i widowiskowa zważając na fakt, że wśród ścigających się zawodników byli najszybsi polscy zawodnicy i nasi przyjaciele z Czech, którzy również zameldowali się w mocnej obstawie.

Sławomir Łukasik / zdjęcie: Dominik Baran

Najszybsi w poszczególnych kategoriach okazali się:

Elite Women:

 1. Durčaková Dominika  [Qayron Factory Team] 3:11.21
 2. Šrotková Alena [CYKLO TÝM HAVÍŘOV]  3:16.04

Masters:

 1. Małaszkiewicz Jacek [Krakowska Szkoła Enduro]  2:42.09
 2. Włodarski Jan  [Shrekair Racing Team] 2:42.27
 3. Krajcarz Łukasz [High Five Crew] 2:44.21

Junior Men:

 1. Rawicki Iwo  [VeloProjekt Racing Team] 2:40.89
 2. Adamczyk Wojciech 2:44.91
 3. Gawlak Kacper 2:47.05

Elite Men:

 1. Łukasik Sławomir [Ns Bikes FroPro] 2:24.61
 2. Ziobro Michał 2:29.89
 3. Konstanty Damian [Gravity Revolt] 2:31.25
Damian Konstanty / zdjęcie: Dominik Baran

Po przerwie wróciliśmy na stoki góry Żar, to była naprawdę dobra decyzja sugerując się tym co od Was usłyszeliśmy. Mamy nadzieję, że Żar wpisze się w nasz kalendarz już na stałe. Dziękujemy wszystkim partnerom, sponsorom, wolontariuszom i każdej osobie, która miała swój wkład w rozwój tego wydarzenia!

 • MadPig
 • PKL Bike Parks
 • PKL Góra Żar

To jednak nie koniec Hard Downhill League na ten rok, już 10-11 października serdecznie zapraszamy na kolejną serię zmagań, która będzie miała miejsce w Szczyrku!

Pełne wyniki:
eliminacje / finały

Zdjęcia: Dominik Baran facebook.com/Dominik-Baran-Fotografia
Wideo: WemaReel facebook.com/WemaReelStudio

O zawodach Hard Downhill League

Hard Downhill League to zmagania licencjonowanych zawodników PZKol oraz UCI prezentujących najwyższy poziom na najtrudniejszych trasach zjazdowych w kraju. Długie, szybkie, naszpikowane wieloma trudnymi technicznie elementami trasy z licznymi skokami to spektakularne widowisko dla kibiców i fanów tego sportu, a co najważniejsze możliwość rywalizacji i podnoszenia umiejętności dla każdego z zawodników.

Media: facebook, instagram