Amerykańska marka ESI Grips znana jest z produkcji całej gamy silikonowych chwytów kierownicy. W ofercie znajdziemy także specjalne taśmy (owijki), ale w świecie kolarstwa górskiego prym wiodą właśnie chwyty. W przeszłości mieliśmy okazję sprawdzić w bojach takie modele jak Extra Chunky czy Fit XC, a teraz przyszła pora na najnowszy produkt, czyli ESI Silicone Plush.

Chwyty kierownicy ESI Silicone Plush.

Chwyty kierownicy ESI Silicone Plush

Według producenta ESI Silicone to najmiększy oraz najgrubszy model w ofercie, który podpasuje każdemu typowi rowerzysty. Wykonane są w 100% z silikonu, bez dodatku lateksu czy gumy, i dzięki temu nie tracą koloru, nie kruszą się, ani nie obracają na kierownicy.

Wraz z chwytami dostarczane są firmowe zatyczki do kierownicy.

Dzięki porowatej powierzchni pozostają przyczepne również w mokrych warunkach, a miękkie poziome nacięcia zwiększają przyczepność i komfort użytkowania.

ESI Silicone Plush po lewej, Extra Chunky po prawej.

Specyfikacja:

  • pasuje do większości kierownic
  • wykonane w 100% z silikonu
  • bez zawartości lateksu i gumy
  • wyprodukowane w USA
  • 35mm grubości
  • 79g wagi
Waga nowych chwytów ESI Silicone Plush to 79g, dokładnie 7g więcej niż model Extra Chunky.

Odkąd po raz pierwszy założyłem do roweru gripy ESI to była miłość od pierwszego wejrzenia. Komfort i wygoda piankowych chwytów są dla mnie nieporównywalne w stosunku do gumowych wyrobów innych producentów. Tym razem jednak ESI wypuściło coś nowego, czyli ESI Silicone, najgrubsze chwyty w całej swojej ofercie. Kleją niesamowicie dobrze od samego początku, a dzięki prążkowanemu kształtowi, lepiej odprowadzają wilgoć czy brud. Jak będą spisywać się w nadchodzącym sezonie jesienno-zimowym? Zobaczymy!

– Tomasz Profic, 43RIDE
Osobiście preferuję większe barendy, które doskonale chronią chwyty ESI przed uszkodzeniem.

O marce ESI Grips

Siedziba ESI (Extreme Steering Inc.) zlokalizowana jest w północnej Arizonie w USA i to właśnie tutaj wytwarzane są wszystkie produkty oferowane przez markę. Firma założona została w 1999 roku i od ponad 20 lat dostarcza produkty wykorzystywane w przemyśle rowerowym.

Oficjalna strona: esigrips.com
Dystrybucja: bikeline.pl
Media: facebook, instagram, twitter, youtube