Zawody, zawody i po zawodach. Dwa tygodnie temu oficjalnie zakończyliśmy ten nietypowy, ale jakże intensywny sezon #LSD2020. Tegoroczne ściganki zaczęliśmy nieco później niż zwykle, co chyba dla nikogo nie jest zaskoczeniem. Pierwsza edycja Local Series of Downhill miała miejsce końcem czerwca w Ostoi Koninki, następnie nasza rowerowa rodzina została ugoszczona w PKL Bike Park Zawoja, kolejno Skolnity / Wisła, kończąc na legendarnej miejscówce w Bike Park Stożek w Wiśle!

Marcin Matuszny / zdjęcie: Dominik Baran

Pogoda jak zwykle była… zmienna. Na każdej, tegorocznej edycji mieliśmy do czynienia z innymi warunkami pogodowymi, począwszy od upału, bezchmurnego nieba i pyłu, kończąc na śniegu, błocie i nie najwyższej temperaturze.

Czwarta edycja #lLSD2020 była jedną z najbardziej wyczekiwanych, a to wszystko dzięki miejscówce na której była rozgrywana. Niestety, sobotni poranek przywitał Nas deszczem, deszczem i jeszcze raz deszczem. O 9:00 ruszyliśmy z zapisami, a równo z nami wyciąg, który kręcił aż do 17:00. Po zakończeniu luźnych jazdek i pracy wyciągu, załoga LSD ruszyła na inspekcję i poprawki trasy przed niedzielnymi ścigankami.

Marcin Matuszny / zdjęcie: Dominik Baran

Niedziela w przeciwieństwie do soboty przywitała Nas, dla odmiany, śniegiem, który dołożył zawodnikom jeszcze większej trudności i mniejszej przyczepności – wciąż jest za łatwo! :D. Mimo to, na starcie pojawiło się wielu wytrwałych zawodników, którzy swoją zajawą rozgrzewali ten ‚zimowy’ dzień! Pierwszy start standardowo zaczęliśmy o 12:00, poprzedzając go treningami na których zawodnicy mogli mniej lub bardziej, oswoić się z warunkami panującymi na trasie. W granicach 15:00 już wszystko było jasne! Zawodnicy byli już po drugim starcie, który pozwolił na wyłonienie zwycięzców ostatniej, tegorocznej edycji i nieco namieszał w generalce Local Series of Downhill.

Najszybszymi w tej śnieżno-błotnej edycji okazali się:

Kobiety:

 1. Zielińska Oliwia  3:03.09
 2. Wróbel Zuzanna  3:56.34
 3. Walczak Nina  3:56.88
Podium kat. Kobiety: 2. Zuzanna Wróbel, 1. Oliwia Zielińska, 3. Nina Walczak/ zdjęcie: Mateusz Skrzek

Hardtail:

 1. Gielata Bartłomiej  2:39.81
 2. Kuczera Samuel  2:40.64
 3. Wąsowicz Krzysztof  2:40.73
Podium kat. Hardtail: 2. Samuel Kuczera, 1. Bartek Gielata, 3. Krzysztof Wąsowicz / zdjęcie: Mateusz Skrzek

Full U23:

 1. Konstanty Damian   2:09.57
 2. Juroszek Dawid  2:15.95
 3. Raszyk Tomasz  2:19.66
Podium kat. Full U23: 2. Dawid Juroszek, 1. Damian Konstanty, 3. Tomasz Raszyk, 4. Bartłomiej Nędzka, 5. Hubert Greń , 6. Szymon Chęsiak / zdjęcie: Mateusz Skrzek

Full:

 1. Gaik Piotr  2:22.06
 2. Reczek Paweł  2:24.02
 3. Pekar Jakub  2:26.40
Podium kat. Full: 2. Paweł Reczek, 1. Piotr Gaik, 3. Jakub Pekar, 4. Olaf Odziomek, 5. Dawid Pietrzak, 6. Michał Ligocki / zdjęcie: Mateusz Skrzek

Klasyfikacja generalna 2020 Local Series of Downhill dostępna TUTAJ.

Kończąc, baaaardzo serdecznie dziękujemy Wam wszystkim i każdemu z osobna! Istnieje tak dużo przymiotników którymi moglibyśmy opisać ten sezon, że nie jesteśmy w stanie wszystkich ich tutaj wymienić, a więc w skrócie… To był naprawdę dziwny, momentami ciężki, ale w efekcie dobry, wspólny, rowerowy czas na #LSD2020. Dziękujemy za wyrozumiałość, dobre słowo i za to, że mimo wielu przeciwności losu, które zgotował nam świrus, kolejny rok byliście z nami. Wielkie pięć dla fotografów, którzy uwieczniają (nie)zapomniane chwile, kamerzystów, dzięki którym możemy poczuć klimat Local Series of Downhill w formie ruchomego obrazka, oraz naszych sponsorów i partnerów:

 • 7Anna
 • NS Bikes
 • Aljot
 • Kenda
 • Prox
 • MadPig
 • TYGU
 • 43RIDE
 • Ostoja Koninki
 • Skolnity
 • Wisła Stożek
 • PKL Zawoja Mosorny Groń

Mega cieszymy się, że to już kolejny sezon naszego wspólnego, rowerowego ćpanka #LSD! Czapki z głów i do zobaczenia w przyszłym sezonie – a o tym, co przygotowaliśmy na sezon 2021 już niebawem! \m/

Poszczególne wyniki oraz klasyfikację generalną znajdziecie tutaj:
43ride.com/wyniki-zawodow/lsd-2020

O zawodach Local Series of Downhill

LSD – Local Series of Downhill to cykl zawodów w zjeździe MTB mający na celu rozwój sportu wśród amatorów. Są to imprezy dające możliwość rywalizacji, aktywnego spędzania czasu wśród znajomych oraz spektakularnego widowiska dla kibiców. Trasy na wyścigi są wybierane spośród lokalnych miejscówek oraz znanych polskich bike parków, których poziom jest stosunkowo łatwy i przejezdny nawet dla początkujących, ale także dający satysfakcję z jazdy tym bardziej zaawansowanym rowerzystom. Każda odsłona zawodów jest ukierunkowana na luźne ściganki spędzone w pozytywnym klimacie tworzonym przez środowisko rowerzystów jak i ich znajomych.

Media:
facebook, instagram
Klasyfikacja generalna oraz wyniki:
43ride.com/wyniki-zawodow