Kask Giro Manifest.

Gdy na początku maja dotarł do mnie najnowszy produkt amerykańskiej marki Giro, miałem mieszane uczucia. Manifest to kask dedykowany do jazdy trail/enduro, jednak swoim wyglądem i ogólnym designem bliżej mu do kasków szosowych. Czy takie połączenie wyszło mu na dobre? Podsumujmy to!

Kask Giro Manifest

Nietypowy wygląd wśród kasków przeznaczonych do szeroko rozumianej jazdy MTB spowodowany jest unikalną sferyczną konstrukcją. Wygląd inspirowany jest zwykłą piłką, a specyficzna konstrukcja całości ma zmniejszać i rozpraszać wszelkie siły działające na głowę podczas uderzenia.

Zintegrowany system MIPS

Podstawą kasku jest pełne zintegrowanie z systemem bezpieczeństwa MIPS, które wykonane zostało w inny sposób niż zostaliśmy do tej pory przyzwyczajeni. Wykorzystano tu technologię gniazdowo-kulową, która przełożona została na dwie ruchome względem siebie skorupy wykonane z pianki EPS. Producent twierdzi, że dzięki takiej konstrukcji szybkie i wolne uderzenia są lepiej rozpraszane przez kask.

Wszystkie technologie na pokład

W kasku Manifest producent zastosował wszystkie swoje unikalne technologie, znane m.in. z kasków szosowych. Tym samym do dyspozycji otrzymaliśmy aż 19 otworów wentylacyjnych, co sprawia, że w ofercie Giro lepiej wentylowany jest tylko najwyższy model kasku szosowego Aether.

Na samym środku u góry znajdziemy specjalną łukową wstawkę AURA (Aerodynamic, Unbreakable, Reinforcing, Architecture), która wykonana jest z poliwęglanu i ma za zadanie zwiększać wytrzymałość i sztywność konstrukcji. Za komfort odpowiada znana z innych modeli Giro wyściółka z szybkoschnącej i antybakteryjnej wkładki XT2, a zapięcie kasku to klasyczny magnetyczny system FidLock. Regulacja rozmiaru odbywa się z wykorzystaniem systemu Roc Loc Trail Air, dzięki czemu szybko i łatwo dopasujemy kask do naszej głowy.

Podsumowanie

Pierwsze co się rzuca w oczy, gdy obcujemy z kaskiem Giro Manifest, to jego wygląd. Osoby przyzwyczajone do klasycznych kasków MTB z całą pewnością nie będą zadowolone z jego wyglądu, który jest mocno inspirowany kaskami szosowymi oraz kulistymi kształtami. Sam kask jest bardzo dobrze wykonany, a system MIPS rozwiązany został w sposób, którego nie zastosował żaden inny producent.

Sam kask jest bardzo wygodny i komfortowy w użytkowaniu, a wentylacja stoi na najwyższym poziomie. Jest to również chyba mój pierwszy kask, w którym miejsce na odłożenie okularów nie powoduje bólu głowy i w żaden sposób nie przeszkadzają one, gdy są nie używane. Co więcej? Z całą pewnością kask jest wart polecenia i jeżeli tylko podoba Wam się jego nietypowy wygląd, to koniecznie się nim zainteresujcie.

– Tomasz Profic, 43RIDE

Specyfikacja

 • sferyczna technologia skorupy ze wsparciem systemu MIPS®
 • progresywne nakładanie warstw pianki EPS
 • 19 otworów wentylacyjnych
 • wzmocnienie łukowe AURA
 • system dopasowania rozmiaru Roc Loc® Trail Air
 • magnetyczne zapięcie Fidlock®
 • regulowany daszek w stylu motocyklowym
 • szybkoschnąca i antybakteryjna wkładka XT2®
 • chwyty do gogli
 • zintegrowane chwyty do okularów
 • odblaskowe wstawki z tyłu kasku
 • dostępne kolory: czarny, czarny-hypnotic, niebieski, oliwkowy, szary, zielony (szałowiowy), biały
 • rozmiary: S 51-55cm, M 55-59cm, L 59-63cm
 • waga: 365g (roz.M)
 • sugerowana cena: 270€ / 260$

O marce Giro

Marka Giro Sport Design powstała w 1985 roku w Santa Cruz w Kalifornii. Od samego początku tworzy produkty o wyjątkowym designie, najwyższej jakości i innowacyjnym podejściu. Obecnie w ofercie znajdują się kaski nie tylko do kolarstwa górskiego i sportów zimowych, ale również odzież, obuwie i akcesoria. W Giro chcemy, aby nasza marka była pierwszym wyborem, ponieważ rozumiemy, że jazda na rowerze jest ważną częścią naszego życia.

Oficjalna strona: giro.com
Dystrybucja: amppolska.pl
Media: facebook, instagram, youtube