To był wyścig najszybszych i najlepszych zawodników na świecie. Zawody 100% Dual Slalom Rotorua to powrót do korzeni i rywalizacji bark w bark. Najlepsi tego dnia okazali się weterani, Kyle Strait oraz Jill Kintner.

Wciąż nie mogę pozbyć się uczucia, że nie wiem jak mam pojechać tą trasę. Zawsze wiem co i jak, mam jakąś strategię na slalom i to jest coś co mi się podoba. Tutaj jednak nie szło mi w treningach, ani w kwalifikacjach, w których byłem dopiero siódmy. Przez to w głowie ciągle miałem myśli, że „to nie ma znaczenia, po prostu musisz przechodzić kolejne rundy”. Starałem się to po prostu robić i nie popełniać głupich błędów i jakimś cudem udało mi się wygrać.

– Kyle Strait
Kyle Strait / zdjęcie: Kike Abelleira

To był szalony wieczór, który był świadkiem prawdziwych dramatów wśród zawodników: pękające łańcuchy, upadki przez kierownicę czy ominięcie bramek. Po prostu wszyscy zawodnicy dawali z siebie maksimum!

Nowa trasa jest świetna i prawdopodobnie jedna z najlepszych obecnie. Jest bardzo, ale to bardzo techniczna, przez co każdy przejazd był inny, a jeśli chciałeś pojechać bardzo szybko, to przeważnie kończyłeś na tyłku. Tak, to była trudna trasa, ale podobała mi się walka z nią.

– Kyle Strait
Bas van Steenbergen / zdjęcie: Kike Abelleira

Drugie zwycięstwo w ciągu dwóch dni odniosła natomiast Jill Kintner, która w finale stoczyła walkę z Casey Brown.

To był szalony wieczór. Zaczęło się super, ale z każdym kolejnym przejazdem trasa była w coraz gorszym stanie, co było widać szczególnie na płaskich zakrętach pod koniec trasy. Nie było na czym się oprzeć, ani pojechać za szybko, trzeba było po prostu cierpliwie pokonywać kolejne zakręty. W takich sytuacjach łatwo o błąd i niecierpliwość, zwłaszcza gdy się ścigasz.

– Jill Kintner

Sezon 2020 to wielki powrót Kintner do rywalizacji w serii Crankworx World Tour. Po 2018 roku, gdy po raz trzeci z rzędu zdobyła tytuł Królowej Crankworxa, postanowiła skupić się na nowym wyzwaniu i startach w enduro. Teraz jednak wróciła do rywalizacji i weźmie udział w pełnej serii.

To świetne uczucie, nigdy nie wiesz jak skończy się wyścig. Nie mam teraz takiej presji jak wcześniej i jestem bardziej zrelaksowana, po prostu cieszę się startami w tym roku.

– Jill Kintner

Dzisiejsze zwycięstwo oraz szóste miejsce w wyścigu Rotorua Air DH presented by Bosch dały Strait’owi prowadzenie w klasyfikacji generalnej w rywalizacji o tytuł Króla i Królowej Crankworxa. Wśród pań na prowadzeniu umocniła się Jill Kintner.

Pełne wyniki: 100% Dual Slalom Rotorua – Mężczyźni / Kobiety

Podium 100% Dual Slalom: 2. Bas van Steenbergen, Casey Brown, 1. Kyle Strait, Jill Kintner, 3. Matt Walker, Vaea Verbeeck / zdjęcie: Kike Abelleira

Aktualna klasyfikacja: Król i Królowa Crankworxa

Na stronach crankworx.com oraz redbull.com/crankworx możecie śledzić zawody na żywo, a planowane transmisje obejmują takie imprezy jak:

Poprzednio na Crankworx Rotorua 2020:

O serii Crankworx World Tour

Crankworx to jedyny w swoim rodzaju festiwal kolarstwa górskiego. Po raz pierwszy zorganizowany został w 2004 roku w kanadyjskim Whistler w Kolumbii Brytyjskiej. Od tamtej pory ewoluował do kilku przystanków na świecie, tworząc serię Crankworx World Tour. W trakcie imprezy w zawodach biorą udział najlepsi zawodnicy na świecie, którzy rywalizują w wielu różnych dyscyplinach. Znajdziemy tu także zawody dla amatorów, dzieciaków oraz wszystkich fanów kolarstwa górskiego, którzy przyjeżdżają, aby wspólnie świętować i bawić się w niesamowitych miejscach.

Oficjalna strona:
crankworx.com
Media:
facebook, instagram, twitter, youtube, flickr