„Wygląda na to, że jesteśmy Crankworxową rodziną,” powiedziała Tracey Hannah, która stanęła na najwyższym stopniu podium tuż obok swojego brata Micka w zawodach Crankworx Rotorua Downhill presented by the Professionals.

Mick Hannah / zdjęcie: Kike Abelleira

Tracey twierdzi, że to dlatego iż kochają festiwale Crankworx, ale wyniki mówią same za siebie. Obydwoje mają na swoich kontach wiele podiów podczas zawodów serii Crankworx World Tour, ale dopiero dzisiaj odnieśli wspólne zwycięstwo.

Jesteśmy bardzo zadowoleni, to chyba nasze najważniejsze wspólne zwycięstwo w karierze.

– Mick Hannah
Tracey Hannah / zdjęcie: Kike Abelleira

Tracey wygrała w kategorii Kobiet, a w pokonanym polu zostawiła aktualną liderkę wyścigu o tytuł Królowej Crankworxa Jill Kintner. Trzecie miejsce zajęła Vinny Armstrong.

To było szalone, nie spodziewałam się tego. Nie startowałam w żadnych innych imprezach, więc skupiłam się tylko na zjeździe. Zawsze świetnie rozpocząć sezon od zwycięstwa, które daje kopa na kilka kolejnych wyścigów. Jestem bardzo podekscytowana i pewna siebie, a to zwycięstwo pokazało, że dobrze przepracowałam przerwę zimową.

– Tracey Hannah

Tracey odniosła tu zwycięstwo również w zeszłym roku, a dodatkowo jest aktualną Mistrzynią Crankworx DH.

Cóż za wspaniały start sezonu! Dzięki temu zwycięstwu dostałem mnóstwa pewności siebie, a dodatkowo fajnie popatrzeć jak Twoja siostra również wygrywa. Bardzo ciężko pracowała przez zimę, więc z pewnością musiało to dać efekty, których nie można zmarnować.

– Mick Hannah
Jill Kintner / zdjęcie: Kike Abelleira

Tracey przyznała, że najważniejsze w tym wyścigu była wytrzymałość i siła. Trasa dodatkowo nie ułatwiała zadania zawodnikom, ponieważ był to najbardziej suchy luty w historii Nowej Zelandii, więc na trasie momentami było bardzo ślisko, a kurz mocno ograniczał widoczność.

Vinny Armstrong / zdjęcie: Kike Abelleira

Trasa była niesamowicie wymagająca, do tego dziury były po prostu ogromne. Ciężko było się utrzymać na rowerze, a nogi dostawały dwa razy bardziej. Wyścig to zawsze odpowiednie dawkowanie ustawień roweru, utrzymywania energii i skleceniu kolejnych sekcji w jedną całość.

– Tracey Hannah
Sam Blenkinsop / zdjęcie: Kike Abelleira

Mój przejazd był dobry, czułem że nie jestem zbyt wolny, ale za to pewny. Cieszę się, że pojechałem wszystkimi zaplanowanymi przeze mnie liniami, bo tutejsza trasa wcale tego nie ułatwia. To było coś czego dziś potrzebowałem!

– Mick Hannah
George Brannigan / zdjęcie: Kike Abelleira

Wyniki: Crankworx Rotorua Downhill presented by Gull 

  1. Mick HANNAH (Australia) – 03:00.160
  2. Samuel BLENKINSOP (Nowa Zelandia) – 03:01.570
  3. George BRANNIGAN (Nowa Zelandia) – 03:02.540
  1. Tracey HANNAH (Australia) – 03:32.440
  2. Jill KINTNER (USA) – 03:56.820
  3. Vinny ARMSTRONG (Nowa Zelandia) – 03:57.170
Podium Rotorua Downhill presented by The Professionals: 2. Sam Blenkinsop, Jill Kintner, 1. Mick Hannah, Tracey Hannah, 3. George Brannigan, Vinny Armstrong / zdjęcie: Kike Abelleira

Pełne wyniki: Mężczyźni / Kobiety

Zawody zjazdowe zakończyły zmagania podczas pierwszego tegorocznego przystanku serii Crankworx World Tour. Tuż po zakończeniu dekoracji przyszła pora na uhonorowanie pierwszych liderów w wyścigu o tytuł Króla i Królowej Crankworxa.

Wśród pań na prowadzeniu umocniła się Jill Kintner, która dziś zajęła dobre drugie miejsce. W ciągu festiwalu w Rotorua na podium była pięciokrotnie, w tym dwa razy na najwyższym stopniu. Natomiast wśród panów na prowadzenie wyszedł Bas van Steenbergen.

Jestem niesamowicie zadowolony z uzyskanych rezultatów. Na początku tygodnia nie czułem się zbyt pewnie na rowerze i zastanawiałem się czego mogę od siebie oczekiwać po startach. Jednak na koniec imprezy jestem na prowadzeniu i zapowiada się bardzo ekscytujący sezon.

– Bas van Steenbergen

Klasyfikacja generalna: Król i Królowa Crankworxa

Kolejny przystanek serii Crankworx World Tour odbędzie się w Innsbrucku w dniach 10-14 czerwca.

Poprzednio na Crankworx Rotorua 2020:

O serii Crankworx World Tour

Crankworx to jedyny w swoim rodzaju festiwal kolarstwa górskiego. Po raz pierwszy zorganizowany został w 2004 roku w kanadyjskim Whistler w Kolumbii Brytyjskiej. Od tamtej pory ewoluował do kilku przystanków na świecie, tworząc serię Crankworx World Tour. W trakcie imprezy w zawodach biorą udział najlepsi zawodnicy na świecie, którzy rywalizują w wielu różnych dyscyplinach. Znajdziemy tu także zawody dla amatorów, dzieciaków oraz wszystkich fanów kolarstwa górskiego, którzy przyjeżdżają, aby wspólnie świętować i bawić się w niesamowitych miejscach.

Oficjalna strona:
crankworx.com
Media:
facebook, instagram, twitter, youtube, flickr