Wczorajszy dzień na Crankworx Rotorua był bardzo ekscytujący. W ciągu dnia odbyły się zawody Maxxis Slopestyle in memory of McGazza, a wieczorem przyszła pora na rozegranie imprezy RockShox Rotorua Pump Track Challenge presented by Torpedo7. Wieczorna sesja przyciągnęła przyjaciół, kolegów z zespołu, legendy, stare i nowe gwiazdy, i wszyscy oni stanęli do rywalizacji w sztucznym świetle chwały Crankworxa.

Gdy kurz bitewny opadł, na najwyższym stopniu podium stanęły dwie wschodzące gwiazdy.

Jordy Scott / zdjęcie: Kike Abelleira

Wśród pań drugie festiwalowe zwycięstwo na swoje konto dopisała Jordy Scott, która dzień wcześniej triumfowała w pierwszych w historii zawodach CLIF Speed & Style presented by Mons Royale. Jednak dziś przyznała, że jej głównym celem jest właśnie rywalizacja na pump tracku.

Jestem bardzo szczęśliwa! To były jedyne zawody w jakich startowałam w ostatnich czterech latach podczas Crankworxa. Jechałam na maksium do samego końca i w zeszłym roku dotarłam do finału, ale nie udało mi się wygrać. Dziś jestem wniebowzięta, że w końcu mi się to udało!

– Jordy Scott
Zdjęcie: Kike Abelleira

Scott spotkała się w finale z Jill Kintner, która powróciła do rywalizacji w serii Crankworx World Tour po roku przerwy. W ubiegłym roku wzięła udział tylko w finałowej rundzie w Whistler i tam również spotkała swoją młodszą rodaczkę, zostawiając ją w tyle. Tym razem to Jordy Scott była górą.

Musiałam sobie wszystko poukładać w mojej głowie i sprawić, żeby to co robię przynosiło mi szczęście. Zwycięstwa zdecydowanie w tym pomagają.

– Jordy Scott

Sezon 2020 zapowiada się bardzo ekscytująco w karierze Jordy Scott, która weźmie udział w pełnym kalendarzu serii Crankworx World Tour. Dzięki dzisiejszemu zwycięstwu z 227pkt wskoczyła na trzecie miejsce w rywalizacji o tytuł Królowej Crankworxa. Drugie miejsce zajmuje broniąca tytułu z zeszłego roku Vaea Verbeeck z 240pkt, a na prowadzeniu znajduje się Jill Kintner, która uzbierała już 340pkt.

Zdjęcie: Kike Abelleira

Wśród panów zwycięstwo zgarnął Tommy Zula, który po raz pierwszy pojawił się na zawodach serii Crankworx World Tour w Rotorua.

Jestem w tej chwili na szczycie! Wcześniej nie szło mi za dobrze na tej trasie, ale udało się wygrać, wciąż nie mogę w to uwierzyć.

– Tommy Zula
Zdjęcie: Kike Abelleira

W wielkim finale Zula spotkał się ze swoim kolegą z zespołu Collinem Hudsonem. Obydwaj byli ubrani w czarne ciuchy i czerwony kask, więc odróżnienie ich było bardzo trudne. Hudson w swojej karierze wygrał już zawody pump track w Whistler w 2018 roku, a Zula dokonał tego rok później.

Na tym podobieństwa się jednak nie skończyły. Po pierwszej rundzie napis „zwycięzca” pokazał się pod oboma nazwiskami, przyjechali na metę z identycznym czasem! Również druga runda była bardzo zacięta, ale to ostatecznie Tommy Zula zwyciężył o zaledwie 0.01s!!!

W rywalizacji o tytuł Króla Crankworxa na prowadzenie wysunął się Kyle Strait, który dziś był szósty. Z 200pkt na koncie wyprzedza o zaledwie jedno oczko Basa van Steenbergena.

Pełne wyniki: RockShox Rotorua Pump Track Challenge presented by Torpedo7 – mężczyźni / kobiety

Podium RockShox Rotorua Pump Track Challenge presented by Torpedo7: 2. Collin Hudson, Jill Kintner, 1. Jordy Scott, Tommy Zula, 3. Mathilde Bernard, Austin Warren / zdjęcie: Kike Abelleira

Klasyfikacja generalna: Król i Królowa Crankworxa

Na stronach crankworx.com oraz redbull.com/crankworx możecie śledzić zawody na żywo, a planowane transmisje obejmują takie imprezy jak:

Poprzednio na Crankworx Rotorua 2020:

O serii Crankworx World Tour

Crankworx to jedyny w swoim rodzaju festiwal kolarstwa górskiego. Po raz pierwszy zorganizowany został w 2004 roku w kanadyjskim Whistler w Kolumbii Brytyjskiej. Od tamtej pory ewoluował do kilku przystanków na świecie, tworząc serię Crankworx World Tour. W trakcie imprezy w zawodach biorą udział najlepsi zawodnicy na świecie, którzy rywalizują w wielu różnych dyscyplinach. Znajdziemy tu także zawody dla amatorów, dzieciaków oraz wszystkich fanów kolarstwa górskiego, którzy przyjeżdżają, aby wspólnie świętować i bawić się w niesamowitych miejscach.

Oficjalna strona:
crankworx.com
Media:
facebook, instagram, twitter, youtube, flickr