Kalendarz imprez rowerowych 2019 przygotowany został z myślą o zebraniu wszystkich najważniejszych serii w jednym miejscu. Najlepsze i największe światowe zawody w kategoriach downhill, enduro, freeride, slopestyle, four cross, dual slalom czy dirt jump. Wszystko zebrane w jednym miejscu, prosto i czytelnie. Znajdziesz tu również oficjalne relacje z poszczególnych imprez, które już się odbyły.

Zapraszamy również do zapoznania się z naszym archiwum oraz klasyfikacjami generalnymi polskich zawodów, takich jak: Puchar Polski DH, 4X, BMX Racing, Local Series of Downhill czy Hard Downhill League – wyniki polskich zawodów.

DataKrajNazwaMiastoStrona www
14-16.02 PolskaGarmin Winter Sports FestivalKotelnica Białczańskastrona www
24.02 ChileRed Bull Pump Track World Championships qualifierEnsenada, Puerto Varasstrona www
9.03 ChinyRed Bull Pump Track World Championships qualifierShenzenstrona www
10.03 USAEnduro World Series Qualifier: Tennessee NationalWindrock Bikepark, Oak Ridge, Tennesseestrona www
16.03 FilipinyRed Bull Pump Track World Championships qualifierManilastrona www
19-24.03 Nowa ZelandiaCrankworx Rotorua
- 100% Dual Slalom
- Air DH presented by Bosch
- Mons Royale Dual Speed & Style
- Official Oceania Whip-Off Championships presented by SPANK
- Rotorua Downhill presented by The Professionals
- RockShox Rotorua Pump Track Challenge presented by Torpedo7
- Maxxis Slopestyle in Memory of McGazza
- Enduro World Series #1: GIANT Toa Enduro presented by CamelBak
- EWS100 Rotorua
Rotoruastrona www







strona www
22.03 LesothoEnduro World Series Qualifier: Kingdom EnduroRomastrona www
30.03 LesothoRed Bull Pump Track World Championships qualifierRomastrona www
30-31.03 AustraliaEnduro World Series #2
- Shimano Enduro Tasmania
- EWS80 Tasmania
- EWS100 Tasmania
Derby, Tasmaniastrona www
23.03 FrancjaEnduro World Series Qualifier: Olargues Montagnes Du CarouxOlarguesstrona www
6.04 NepalEnduro World Series Qualifier: Grand Himalayan EnduroNagarkot Hills, KTM Valleystrona www
6-7.04 PolskaPuchar TelegrafuKielcestrona www
7.04 Wlk.BrytaniaHope PMBA Enduro Series #1Gisburn Foreststrona www
7.04 WłochyRed Bull Pump Track World Championships qualifierLainatestrona www
7.04 WłochyEnduro World Series Qualifier: Italian Enduro Series #1Pietra Ligurestrona www
11-14.04 USASea Otter ClassicMonterey, CAstrona www
13-14.04 Wlk.BrytaniaHSBC UK National Downhill Series #1Rheolastrona www
13-14.04 WaliaBEMBA National Enduro Series #1Afanstrona www
13-14.04 PolskaLocal Series of Downhill #1Kasina Wielka, Śnieżnicastrona www
14.04 SłowacjaMoravsko-Slovensky Fivetenshop.sk Cup #1Jasenská Dolinastrona www
19-21.04 SłoweniaiXS Puchar Europy DH #1Mariborstrona www
20-21.04 CzechyBlinduro DropdownDolni Moravastrona www
21.04 JaponiaEnduro World Series Qualifier: Enduro National Series JapanFujimi Naganostrona www
27-28.04 Czechy4X Cyclology Cup #1Přerovstrona www
27-28.04 PolskaEast Cup
- Puchar Polski BMX Racing #1
- Puchar Polski BMX Racing #2
Nowa Sólstrona www
27.04 USAEnduro World Series Qualifier: O-Rock Epic EnduroBig Cedar, Oklahomastrona www
27-28.04 SłoweniaPuchar Świata DH #1Mariborstrona www
28.04 HiszpaniaEnduro World Series - European Enduro Series #1: Enduro Salines SpainMaçanet de Cabrenysstrona www
28.04 AustraliaEnduro World Series Qualifier: Chain Reaction Cycles WA Gravity Enduro Round 3Linga Longa MTB Park, Balingupstrona www
3-4.05 SzwajcariaSwatch Rocket AirThunstrona www
3-5.05 SłoweniaiXS Puchar Europy DH #2Kranjska Gorastrona www
4-5.05 CzechyEnduro Race JeštědJeštědstrona www
4-5.05 Wlk.BrytaniaEnduro World Series Qualifier
- Hope PMBA Enduro Series #2 - Graythwaite Epic Enduro
- BEMBA National Enduro Series #2
Graythwaitestrona www
strona www
strona www
4-5.05 PortugaliaMistrzostwa Europy DHPampilhosa da Serrastrona www
10-12.05 CzechyBlinduro 500+Lipno nad Vltavoustrona www
11.05 PolskaMistrzostwa Polski BMX Racing - indywidualna jazda na czas
Puchar Polski BMX Racing #3
Dzierżoniówstrona www
11.05 AustraliaRed Bull Pump Track World Championships qualifierMittersillstrona www
11.05 NiemcyEuropean 4X Series #1Reutlingenstrona www
11-12.05 SzkocjaHSBC UK National Downhill Series #2Fort Williamstrona www
11-12.05 PortugaliaEnduro World Series #3
- EWS powered by Freeride Madeira
- EWS100 Madeira
Maderastrona www
12.05 FrancjaFestiBikeTuluzastrona www
12.05 SzwajcariaBike DaysSolothurnstrona www
17-19.05 NiemcyiXS Downhill Cup #1Willingenstrona www
17-19.05 PolskaMałopolska Joy Ride Festiwal
- Puchar Polski DH #1
Kluszkowcestrona www
18.05 SzwajcariaEuropean 4X Series #2Winterthurstrona www
18.05 USARed Bull Pump Track World Championships qualifierLeavenworth, WAstrona www
18.05 SzwajcariaRed Bull Pump Track World Championships qualifierGempenstrona www
18-19.05 CzechyEnduro World Series Qualifier: Enduro Race KoutyKouty nad Desnoustrona www
19.05 USAEnduro World Series Qualifier: Eastern States CupGlen Park, Stroudsburg, PAstrona www
19.05 SzkocjaEnduro World Series - European Enduro Series #2: POC Scottish Enduro SeriesInnerleithenstrona www
19.05 WłochyItalian Enduro Series #2Punta Alastrona www
25.05 NiemcyBring It On Dirtjam - ALL INHerbornstrona www
26.05 NiemcyBike Base Herborn - MTB FestivalHerbornstrona www
26.05 USALittle Big MTB Bike FestivalTruckee, CAstrona www
25-26.05 Wlk.BrytaniaBEMBA National Enduro Series #3Mineheadstrona www
31.05-2.06 NiemcyiXS Dirt Masters
- iXS Downhill Cup #2
- European 4X Series #3: 4X BMO Rumble
- Specialized Rookies Cup presented by iXS #1
Winterbergstrona www
strona www
strona www
31.05-2.06 SzkocjaPuchar Świata DH #2
4X Pro Tour #1
Fort Williamstrona www
strona www
1.06 HiszpaniaEnduro World Series Qualifier: 7 Enduro Villa de Teror - Gran Canaria European Sport IslandTeror, Gran Canariastrona www
2.06 HiszpaniaEnduro World Series Qualifier: Endurama HervasHervás (Cáceres)strona www
8.06 FrancjaEnduro World Series Qualifier: Enduro De La SemoyLes Hautes Rivieresstrona www
7-9.06 TurcjaiXS Downhill Cup #3Kayseristrona www
8-9.06 Czechy4X Cyclology Cup #2Kosmonosystrona www
8-9.06 AustriaPuchar Świata DH #3Leogangstrona www
8-9.06 CzechyEnduro Race ZadovZadovstrona www
9-10.06 NiemcySpecialized Rookies Cup presented by iXS #2Steinachstrona www
12-16.06 AustriaCrankworx Innsbruck
- 100% Dual Slalom
- Official European Whip-Off Championships presented by SPANK
- RockShox Innsbruck Pump Track Challenge
- Mons Royale Speed & Style
- Crankworx Innsbruck Slopestyle
- Crankworx Innsbruck Downhill presented by Raiffeisen Club
Innsbruckstrona www
14-16.06 CzechyiXS Downhill Cup #4Klínovecstrona www
15.06 USAEnduro World Series Qualifier: North American Enduro CupKellogg, Idahostrona www
15-16.06 PolskaKocioł BimbruBielsko-Białastrona www
15-16.06 SzkocjaBEMBA National Enduro Series #4Kinlochlevenstrona www
16.06 WłochyItalian Enduro Series #3Lericistrona www
20-22.06?4X Pro Tour #2?strona www
20-23.06 SłoweniaTrans Julius MTB Enduro AdventureCerkno, Alpy Julijskiestrona www
21-23.06 BułgariaiXS Downhill Cup #5Pamporovo strona www
22.06 NiemcyRed Bull Pump Track World Championships qualifierFüssenstrona www
22.06 Słowenia
Austria
Enduro World Series - European Enduro Series #3: Black Hole EnduroJamnica / Petzenstrona www
22.06 SzwajcariaEnduro World Series Qualifier: ChauXmont Super DHauterive NEstrona www
22-23.06 Wlk.BrytaniaHope PMBA Enduro Series #3Lee Quarry and Havokstrona www
22-23.06 Wlk.BrytaniaHSBC UK National Downhill Series #3Rhyd-y-Felinstrona www
22-23.06 PolskaTrek Enduro MTB SeriesRabka-Zdrójstrona www
23.06 CzechyMoravsko-Slovensky Fivetenshop.sk Cup #2Kouty nad Desnoustrona www
23.06 Wlk.BrytaniaEnduro World Series Qualifier: Vitus First Tracks Enduro Cup Round 3Rostrevor, Co Downstrona www
23.06 CzechyMistrzostwa Czech EnduroSušicestrona www
28-30.06 PolskaHard Downhill League
Puchar Polski DH #2 UCI C2
Szczyrk, Skrzycznestrona www
28-30.06 WłochyiXS Puchar Europy DH #3Abetonestrona www
29.06 ŁotwaRed Bull Pump Track World Championships qualifierRygastrona www
29-30.06 Czechy4X Cyclology Cup #3Jablonec nad Nysąstrona www
29-30.06 WłochyEnduro World Series #4
- MET EWS Val Di Fassa
- EWS100 Val Di Fassa
Canazeistrona www
30.06 PolskaMistrzostwa Polski BMX Racing
Puchar Polski BMX Racing #4
Lublinstrona www
30.06 USAEnduro World Series Qualifier: China Peak EnduroChina Peak Mountain Resort, Lakeshore, CAstrona www
3-7.07 AustriaGlemmRide Bike Festival
- Specialized Rookies Cup presented by iXS #3
- GlemmRide Slopestyle
Saalbachstrona www
strona www
6-7.07 AndoraPuchar Świata DH #4Vallnordstrona www
6-7.07 WłochyMistrzostwa Włoch EnduroLa Thuilestrona www
6-7.07 FrancjaEnduro World Series #5
- EWS Les Orres Coupe du Monde
- EWS100 Les Orres
Les Orresstrona www
7.07 PolskaOlimpiada Młodzieży - BMX RacingNowa Sólstrona www
7.07 USAEnduro World Series Qualifier: Eastern States CupBurke Mountain, Burke VTstrona www
7.07 KanadaEnduro World Series Qualifier: Norco Canadian Enduro Series presented by Live To Play SportsBlue Mountainstrona www
7.07 SłowacjaMoravsko-Slovensky Fivetenshop.sk Cup #3Velká Račastrona www
8-14.07 FrancjaMegavalancheAlpe d’Huezstrona www
12.07 KanadaBig White Freeride FestivalKelowna, BCstrona www
13.07 KanadaBig White InvitationalKelowna, BCstrona www
13.07 NiemcyEuropean 4X Series #4Berkheimstrona www
13.07 PolskaWhyte Enduro MTB Series - Time HuntPrzesiekastrona www
13-14.07 FrancjaPuchar Świata DH #5Les Getsstrona www
13-14.07 WłochySpecialized Rookies Cup presented by iXS #4Wolkensteinstrona www
13-14.07 PolskaLocal Series of Downhill #2Wisła, Stożekstrona www
14.07 LuksemburgDudelange on WheelsDudelangestrona www
14.07 PolskaPuchar Polski BMX Racing #5Wodzisław Śląskistrona www
19.07 Czechy4X Pro Tour #3Jablonec nad Nysąstrona www
19-21.07 NiemcyiXS Downhill Cup #6Ilmenaustrona www
19-21.07 PolskaBaltic GamesGdańsk
20.07 PolskaDownhill City TourCieszynstrona www
20.07 IndonezjaRed Bull Pump Track World Championships qualifierKobokanstrona www
20-21.07* Wlk.BrytaniaMistrzostwa Wlk.Brytanii DHRevolution Bike Park, Llangynogstrona www
20-21.07 NiemcyMistrzostwa Niemiec EnduroWillingen
26.07 USAEnduro World Series Qualifier: Mistrzostwa Enduro USAWinter Park Resort, Coloradostrona www
26-27.07 PolskaHEAT Games
Puchar Polski DH #3
Międzybrodzie Żywieckiestrona www
26-28.07 WłochyiXS Puchar Europy DH #4Pilastrona www
27.07 USAEnduro World Series Qualifier: Levi Midnight EnduroSirkkastrona www
27.07 KanadaEnduro World Series Qualifier: Norco Canadian Enduro Series presented by Live To Play SportsPanoramastrona www
28.07 WłochyEuropean 4X Series #5Sarntalstrona www
28.07 WłochyEnduro World Series Qualifier: Italian Enduro Series #4Abetonestrona www
1-4.08 WłochyPuchar Świata DH #6
Mistrzostwa Świata 4X
Val di Solestrona www
2-4.08 AustriaSpecialized Rookies Cup presented by iXS #5
International Rookies Championships
Serfaus-Fiss-Ladisstrona www
3-4.08 CzechyEnduro Race KlínyKlínystrona www
3.08 USAEnduro World Series Qualifier: Big Mountain EnduroBig Sky, MTstrona www
9-11.08 NiemcyiXS Downhill Cup #7Bad Tabarzstrona www
9-18.08 KanadaCrankworx Whistler
- Garbanzo DH
- Enduro World Series #6: CamelBak Canadian Open Enduro presented by Specialized
- EWS100 Whistler
- Bell Helmets EWS80 Whistler
- Fox Air DH
- 100% Dual Slalom
- RockShox Ultimate Pump Track Challenge
- CLIF Speed & Style
- Red Bull Joyride
- Canadian Open DH presented by iXS
- Official Whip-Off World Championships presented by SPANK
- Riverside Women's Only Jump Jam
Whistler, BCstrona www
strona www
10-11.08 Czechy4X Cyclology Cup #4Dobránystrona www
10-11.08 SzwajcariaPuchar Świata DH #7Lenzerheidestrona www
11.08 HiszpaniaO’MarisquinoVigostrona www
11.08 CzechyEuropean 4X Series #6Dobranystrona www
11.08 WaliaHope PMBA Enduro Series #4Llangollenstrona www
16-18.08 Polska4X Pro Tour #4
Mistrzostwa Polski 4X
Szczawno-Zdrójstrona www
strona www
16-18.08 CzechyiXS Puchar Europy DH #5Špičákstrona www
17-18.08 SzkocjaBEMBA National Enduro Series #5Tweed Valleystrona www
17-18.08 Wlk.BrytaniaHSBC UK National Downhill Series #4Hoptonstrona www
17-18.08 PolskaBike TownPrzemyślstrona www
21-23.08 KanadaMistrzostwa Świata DH MastersówMont-Sainte-Annestrona www
24.08 PolskaRide or die BMX ContestNowa Sólstrona www
24.08 KanadaWam Bam Dirt Jump JamFerniestrona www
24.08 Włochy
Austria
Enduro World Series Qualifier: 3Länder Enduro Race powered by Santa CruzReschen / Nauders
24.08 KanadaRed Bull Pump Track World Championships qualifierNanaimo, BCstrona www
24-25.08 PolskaPuchar Telegrafu #2Kielcestrona www
24-25.08 USAEnduro World Series #7
- EWS Northstar California

- EWS80 Northstar
- EWS100 Northstar
Northstar, CAstrona www
24-25.08 CzechyEnduro Race MorávkaMorávkastrona www
30.08-1.09 AustriaiXS Downhill Cup #8Innsbruckstrona www
31.08 PolskaMistrzostwa Polski MTB BMX Dirt JumpLublinstrona www
strona www
31.08 PolskaCAT Phones Enduro MTB SeriesSrebrna Górastrona www
31.08-1.09 KanadaMistrzostwa Świata DHMont-Sainte-Annestrona www
31.08-1.09 CzechyHardcore Blinduro?strona www
31.08-1.09 WaliaBEMBA National Enduro Series #6Machynllethstrona www
1.09 PolskaMoravsko-Slovensky Fivetenshop.sk Cup #4Wisła, Stożekstrona www
1.09 PolskaPuchar Polski BMX Racing #6Lublinstrona www
4-7.09 NiemcyTargi EurobikeFriedrichshafenstrona www
7.09 BelgiaEnduro World Series Qualifier: Grand Raid Godefroy EnduroBouillonstrona www
7.09 NiemcyEuropean 4X Series #7: Dual SlalomWinnendenstrona www
7.09 KanadaHuckenberriesRosslandstrona www
7-8.09 PolskaDownhill City TourUstroństrona www
7-8.09 FrancjaEnduro World Series - European Enduro Series #4: Enduro MTB French Cup #4Loudenvielle – Vallee Du Louronstrona www
7-8.09 USAPuchar Świata DH #8Snowshoe, WVstrona www
7-8.09 NiemcySpecialized Rookies Cup presented by iXS #6Schöneckstrona www
8.09 Wlk.BrytaniaHope PMBA Enduro Series #5Kirroughtree Foreststrona www
8.09 AustraliaEnduro World Series Qualifier: KingAtherton, QLDstrona www
8.09 IrlandiaEnduro World Series Qualifier: Vitus Gravity Enduro Ireland Round 5Glenealy County Wicklowstrona www
8.09 IndieRed Bull Pump Track World Championships qualifierHyberabadstrona www
9-14.09 NiemcyAudi Nines MTBBirkenfeldstrona www
14.09 NiemcyEuropean 4X Series #8Steinweilerstrona www
14-15.09 PolskaMistrzostwa Polski DH
Puchar Polski DH #4
Hard Downhill League
Wisła, Stożekstrona www
strona www
14-15.09 CzechyEnduro World Series Qualifier: Enduro Race ŠpičákŠpičákstrona www
15.09 WaliaRed Bull HardlineDinas Mawddwystrona www
15.09 NorwegiaEnduro World Series Qualifier: 80/20 NesbyEnduroNesbyenstrona www
20.09?4X Pro Tour #5?strona www
20-21.09 PolskaFestiwal Rowerowy
Puchar Polski DH #5
Zakopanestrona www
20-22.09 AustriaiXS Puchar Europy DH #6Brandnertalstrona www
21.09 SzwajcariaEuropean 4X Series #9Leibstadtstrona www
21-22.09 SzwajcariaEnduro World Series #8
- TRAILLOVE - Alpine Mountain Bike Festival Zermatt
- EWS100 Zermatt
Zermattstrona www
21-22.09 Wlk.BrytaniaHSBC UK National Downhill Series #5Ae Foreststrona www
22.09 SłowacjaMoravsko-Slovensky Fivetenshop.sk Cup #5Malino Brdo, Ružomberokstrona www
27-29.09 NiemcyiXS Downhill Cup #9
Mistrzostwa Niemiec DH
Thalestrona www
28-29.09 PolskaLocal Series of Downhill #3Brenna, Stary Groństrona www
28-29.09 WłochyPuchar Narodów Enduro World SeriesFinale Ligurestrona www
29.09 CzechyMoravsko-Slovensky Fivetenshop.sk Cup #6Bílástrona www
4-6.10 SzwajcariaiXS Downhill Cup #10Bellwaldstrona www
5.10 NiemcyEuropean 4X Series #10Wolfachstrona www
5-6.10 CzechyEnduro Race KlínovecKlínovecstrona www
6.10 Wlk.BrytaniaHope PMBA Enduro Series #6Grizedale Foreststrona www
6.10 RPAEnduro World Series Qualifier: Enduro Western Cape Race #3, SA Enduro ChampsJonkershoek, Stellenboschstrona www
19.10 SzwajcariaMistrzostwa Świata Red Bull UCI Pump TrackBrnostrona www
19.10 MeksykEnduro World Series Qualifier: LoboenduroMexico Citystrona www
19-20.10 CzechyBlinduro 2019 Podzim?strona www
20.10 PortugaliaEnduro World Series Qualifier: Enduro Challenge Ponte de LimaPonte De Limastrona www
25.10 USARed Bull RampageVirgin, Utahstrona www
26.10 Wlk.BrytaniaEnduro World Series Qualifier: Fair City EnduroPerthstrona www
3.11 AustraliaEnduro World Series Qualifier: Tamrookum Enduro FestivalTamrookum Creek Mountain Bike Park, Scenic Rim, QLDstrona www
9.11 IndonezjaEnduro World Series Qualifier: Bali InduroKintamanistrona www
17.11 MalezjaEnduro World Series Qualifier: Mad EnduroKuala Lumpur, Kiara Hillstrona www
23.11 AustraliaEnduro World Series Qualifier: MTBA Gravity Enduro National ChampionshipsMaydena, Tasmaniastrona www
30.11 Nowa ZelandiaEnduro World Series Qualifier: Emerson's 3 Peaks EnduroDunedenstrona www

* – terminy niepotwierdzone
Kontakt w sprawie kalendarza zawodów: tomasz@43ride.com