JERSEY RUNO.DESIGN x 43RIDE JUŻ DOSTĘPNY!

Pokonany w półfinale zawodnik określił go jako „kopciuszka”, a tysiące zebranych kibiców przy trasie zawodów Mons Royale Dual Speed & Style było wniebowziętych. Nowozelandczyk Bill Meaclem w porównaniu do reszty stawki jest kompletnie anonimowy, ale to właśnie 19-latek wygrał dzisiejsze zawody.

Martin Söderström vs Tyler McCaul / zdjęcie: Fraser Britton

Zwycięstwo miejscowego zawodnika z Christchurch można było obserwować podczas transmisji LIVE na stronach Red Bull TV oraz crankworx.com.

To było szalone! Mnóstwo ludzi mnie dzisiaj wspierało, a ja wciąż nie mogę uwierzyć w to co się stało.

– Bill Meaclem
Bill Meaclem / zdjęcie: Fraser Britton

Jeszcze większym szokiem dla zaskakującego zwycięzcy było starcie finałowe, w którym zmierzył się z legendą slopestyle’u oraz czołowym zawodnikiem speed & style – Martinem Söderströmem.

Przez tyle lat patrzyłem i podziwiałem jazdę Martina, a dziś moje marzenie się spełniło. Stanąłem naprzeciw niego i nawet udało mi się wygrać, ja chyba śnię!

– Bill Meaclem
Martin Söderström vs Louis Reboul / zdjęcie: Fraser Britton

Jestem pod wielkim wrażeniem tego dzieciaka. To wspaniała historia. Zmiażdżył wszystkich doświadczonych zawodników po drodze do finału, a w ostatnich dwóch wyścigach jechał na krawędzi i wszystko ułożyło mu się perfekcyjnie. Żeby mieć jakieś szanse musiałem w drugim przejeździe zrobić naprawdę trudny trik co zakończyło się moim upadkiem. Jednak jestem bardzo zadowolony z drugiego miejsca, a Bill został „kopciuszkiem”. Mam nadzieję, że to początek jego wielkiej kariery.

– Martin Söderström

Sam Meaclem powiedział, że kluczem do dzisiejszego zwycięstwa była konsekwencja i skupienie się na prędkości. W kwestii stylu, to postawił na barspin do tuck no hand oraz tuck no hand do barspina. Nic wielkiego, ale pewnego.

Greg Watts / zdjęcie: Fraser Britton

W małym finale zmierzyli się Mistrz Speed & Style z 2018 roku Tomas Lemoine oraz Greg Watts, którego najlepszym dotąd rezultatem było trzecie miejsce podczas Crankworx Innsbruck 2018.

To naprawdę świetne uczucie. Nie byłem pewien jak bardzo pozostali trenowali przez zimę. Obserwowałem Kyle’a Straita na instagramie jak robi sprinty na trasie bmxowej i myślałem sobie „kurde, u mnie jest ponad pół metra śniegu”. Nie wiedziałem czego się spodziewać po rywalach, ale zrobiłem swoje i jestem bardzo zadowolony z trzeciego miejsca.

– Greg Watts

Pełne wyniki – Mons Royale Speed & Style Rotorua

Podium Mons Royale Dual Speed & Style / zdjęcie: Fraser Britton

O serii Crankworx World Tour

Crankworx to jedyny w swoim rodzaju festiwal kolarstwa górskiego. Po raz pierwszy zorganizowany został w 2004 roku w kanadyjskim Whistler w Kolumbii Brytyjskiej. Od tamtej pory ewoluował do kilku przystanków na świecie, tworząc serię Crankworx World Tour. W trakcie imprezy w zawodach biorą udział najlepsi zawodnicy na świecie, którzy rywalizują w wielu różnych dyscyplinach. Znajdziemy tu także zawody dla amatorów, dzieciaków oraz wszystkich fanów kolarstwa górskiego, którzy przyjeżdżają, aby wspólnie świętować i bawić się w niesamowitych miejscach.

Oficjalna strona:
crankworx.com
Media:
facebook, instagram, twitter, youtube, flickr