JERSEY RUNO.DESIGN x 43RIDE JUŻ DOSTĘPNY!

Kanadyjka Vaea Verbeeck rozpoczęła swój sezon z przytupem. Drugi dzień rywalizacji podczas festiwalu Crankworx Rotorua i odniosła drugie zwycięstwo. Tym razem okazała się najlepsza podczas wyścigu Rotorua Air DH presented by Bosch.

Vaea Verbeeck / zdjęcie: Fraser Britton

Jestem na szczycie! Nie mogłam wymarzyć sobie lepszego startu. Nastawiałam się na dziś, udało mi się wygrać także wczoraj podczas dual slalomu, ale to dzisiejsze zwycięstwo było dla mnie najważniejsze. Skupiałam się na tym najbardziej i teraz mogę włączyć trochę luzu.

– Vaea Verbeeck

Verbeeck zwyciężyła z czasem 2:25.15, co dało jej ponad 2 sekundy przewagi nad drugą Anneke Beerten. Walkę o trzecie miejsce dosłownie o mrugnięcie okiem przegrała reprezentantka gospodarzy Shania Rawson. Była gorsza od Holenderki o zaledwie 0.02s.

Mitch Ropelato / zdjęcie: Fraser Britton

W rywalizacji mężczyzn swoje pierwsze zwycięstwo odniósł Amerykanin Mitch Ropelato, dla którego zdecydowanie nie były to łatwe zawody.

Nigdy nie udało mi się wygrać Air DH, więc jestem bardzo zadowolony. Po zawodach w dual slalomie pomyślałem sobie, że wyjadę stąd bez żadnego medalu. Nie jestem specem od tego typu wyścigów, ale jakimś cudem się udało!

– Mitch Ropelato

Czas Mitcha to 2:11.61. Drugie miejsce ze stratą zaledwie 0.19s zajął ubiegłoroczny zwycięzca, Australijczyk Mick Hannah, a trzeci był Kanadyjczyk Bas van Steenbergen, który stracił prawie 2 sekundy do zwycięzcy.

Pełne wyniki – Rotorua Air DH presented by Bosch

Anneke Beerten / zdjęcie: Fraser Britton

Zawody Air DH dodają do tradycyjnej zjazdowej rywalizacji ekstra element. Zawodnicy muszą zmagać się z 32 hopami na trasie, które sprawiają, że nie jest łatwo utrzymać i zyskać prędkość.

Uwielbiam tego typu zawody, po prostu kocham hopki, sprinty i lądowania w transferach. Każda linia musiała być perfekcyjna, a wejście w zakręt bardzo szybkie. Wszyscy to uwielbiają, a my dajemy z siebie wszystko.

– Vaea Verbeeck

Oprócz zaciętej rywalizacji, mocnej stawki zawodników z całego przekroju – downhill, enduro, freeride – również warunki pogodowe dodały coś ekstra. Obecnie w Rotorua panuje bardzo suche lato, co sprawia, że warunki na trasie są dość trudne. Luźny piasek sprawia, że jest ślisko, a sporo zawodników bardziej narzekało na brak przyczepności niż zmęczone nogi.

Przez cały ten kurz ciężko było mi oddychać. Podczas treningów jeździliśmy za sobą i mało co było widać, więc kurz dołożył trochę ekstra trudności.

– Mitch Ropelato
Tomas Slavik / zdjęcie: Fraser Britton

Vaea Verbeeck powiększyła swoją przewagę w wyścigu o tytuł Królowej Crankworxa. Znajduje się ona na prowadzeniu z 200pkt, a drugie miejsce zajmuje Anneke Beerten, która ponownie była druga i uzbierała 160pkt.

W rywalizacji o tytuł Króla Crankworxa na prowadzeniu znajduje się Bas van Steenbergen z 140pkt. Drugie miejsce zajmuje Keegan Wright ze stratą 14pkt.

Podium Rotorua Air DH presented by Bosch / zdjęcie: Fraser Britton

Kolejny dzień to zawody Mons Royale Speed & Style Rotorua, pierwsza runda Mistrzostw Crankworx Speed & Style. Zawody będą transmitowane na żywo na stronie Red Bull TV oraz crankworx.com.

O serii Crankworx World Tour

Crankworx to jedyny w swoim rodzaju festiwal kolarstwa górskiego. Po raz pierwszy zorganizowany został w 2004 roku w kanadyjskim Whistler w Kolumbii Brytyjskiej. Od tamtej pory ewoluował do kilku przystanków na świecie, tworząc serię Crankworx World Tour. W trakcie imprezy w zawodach biorą udział najlepsi zawodnicy na świecie, którzy rywalizują w wielu różnych dyscyplinach. Znajdziemy tu także zawody dla amatorów, dzieciaków oraz wszystkich fanów kolarstwa górskiego, którzy przyjeżdżają, aby wspólnie świętować i bawić się w niesamowitych miejscach.

Oficjalna strona:
crankworx.com
Media:
facebook, instagram, twitter, youtube, flickr