JERSEY RUNO.DESIGN x 43RIDE JUŻ DOSTĘPNY!

Przez ponad rok była blisko i ciągle zajmowała drugie i trzecie miejsca, ale dopiero teraz dopięła swego i wygrała zawody. Amerykanka Kialani Hines odniosła swoje pierwsze zwycięstwo w zawodach RockShox Rotorua Pump Track Challenge, a w finale pokonała reprezentantkę gospodarzy Shanię Rawson.

Shania Rawson vs Kialani Hines / zdjęcie: Fraser Britton

Jestem szczęśliwa! Nie minął rok od ostatnich zawodów, ale tyle razy byłam druga czy trzecia, że w końcu bardzo chciałam wygrać… i mi się udało! Powiedziałam sobie, że to jest ten czas, aby w końcu zacząć odnosić zwycięstwa i będę zadowolona z moich startów tak długo, jak będą sprawiać mi przyjemność.

– Kialani Hines

W rywalizacji mężczyzn kibice mieli małe deja vu. W zeszłym roku odbył się francuski finał pomiędzy Tomasem Lemoinem, a Chaney’em Guennetem. Tym razem naprzeciw Lemoine’a stanął Nowozelandczyk Keegan Wright, który z kolei wygrał te zawody w 2017 roku. Panowie spotkali się z kolei poprzedni w finale pump tracka podczas Crankworx Les Gets 2018. Tym razem lepszy okazał się Francuz.

To wspaniałe uczucie. Miałem mnóstwo frajdy i świetnie się bawiłem dziś na trasie.

– Tomas Lemoine
Tomas Lemoine vs Keegan Wright / zdjęcie: Fraser Britton

Aktualny Mistrz Crankworx Speed & Style, Tomas Lemoine, wczoraj dotarł do małego finału zawodów Mons Royale Speed & Style Rotorua, gdzie przegrał z Amerykaninem Gregiem Wattsem z powodu upadku i awarii sprzętu. Dziś chciał się odegrać za nieudany start i walczył z całych sił o zwycięstwo.

Zawsze walczę o zwycięstwo i będąc na trasie nie myślę o niczym innym. Chciałem pojechać jak najszybciej i udało mi się być pierwszym. Może Keeganowi uda się wygrać następnym razem, bo jest naprawdę świetny i na to zasługuje.

Tomas Slavik vs Tomas Lemoine / zdjęcie: Fraser Britton

W walce o trzecie miejsce zmierzyli się Francuz Adrien Loron oraz Nowozelandczyk Billy Meaclem, który sensacyjnie wygrał wczorajsze zawody Dual Speed & Style. Tym razem musiał obejść się smakiem na rzecz bardziej doświadczonego kolegi i ostatecznie zajął czwarte miejsce.

Wśród pań do małego finału dotarły Brytyjka Tahnee Seagrave oraz Kanadyjka Vaea Verbeeck, która jest aktualną liderką rywalizacji o tytuł Królowej Crankworxa. Seagrave osiągnęła identyczny rezultat jak podczas porannego wyścigu Crankworx Rotorua Downhill presented by The Professionals i stanęła na najniższym stopniu podium.

Vaea Verbeeck vs Tahnee Seagrave / zdjęcie: Fraser Britton

Podczas tegorocznego festiwalu Crankworx Rotorua do rozegrania zostały jeszcze pierwsze zawody Mistrzostw Świata Slopestyle Crankworx FMBA. Weźmie w nich udział Tomas Lemoine, który świetnie sobie radzi zarówno w wyścigach jak i freestyle’owych konkurencjach.

Mam nadzieję, że pójdzie mi lepiej niż wczoraj, a dzisiaj wychodziło mi wszystko całkiem nieźle. Zobaczymy jak to się wszystko ułoży.

– Tomas Lemoine

Pełne wyniki – RockShox Rotorua Pump Track Challenge

O serii Crankworx World Tour

Crankworx to jedyny w swoim rodzaju festiwal kolarstwa górskiego. Po raz pierwszy zorganizowany został w 2004 roku w kanadyjskim Whistler w Kolumbii Brytyjskiej. Od tamtej pory ewoluował do kilku przystanków na świecie, tworząc serię Crankworx World Tour. W trakcie imprezy w zawodach biorą udział najlepsi zawodnicy na świecie, którzy rywalizują w wielu różnych dyscyplinach. Znajdziemy tu także zawody dla amatorów, dzieciaków oraz wszystkich fanów kolarstwa górskiego, którzy przyjeżdżają, aby wspólnie świętować i bawić się w niesamowitych miejscach.

Oficjalna strona:
crankworx.com
Media:
facebook, instagram, twitter, youtube, flickr