JERSEY RUNO.DESIGN x 43RIDE JUŻ DOSTĘPNY!

Zawody Maxxis Slopestyle in Memory of McGazza były zarazem pierwszymi zaliczającymi się do Mistrzostw Świata Slopestyle Crankworx FMBA. Na najwyższym stopniu po raz drugi w karierze stanął 26-letni Kanadyjczyk Brett Rheeder.

Brett Rheeder / zdjęcie: Fraser Britton

To naprawdę świetne uczucie wrócić do rywalizacji. Pierwsze zawody sezonu to zawsze nerwówka i wielka niewiadoma. Dodatkowo dochodzą obawy, że coś schrzanisz w przejeździe i nie uzyskasz dobrego wyniku. Potem pojawiają się domysły w stylu „a może on już tego nie ma?”. Przez zimę skupiłem się z kolei na filmowaniu, więc nie miałem zbyt wiele czasu na treningi, ale mimo wszystko jestem zadowolony z rezultatu.

– Nicholi Rogatkin

Zwycięski przejazd Bretta Rheedera był napakowany technicznymi sztuczkami i to zapewniło mu zwycięstwo.

Zacząłem przejazd od oppo 720 cork ze step downa, a następnie 720 cork w normalną stronę. Następnie 360 z podwójnym tailwhipem na step up i podwójny tailwhip w drugą stronę na kolejnej przeszkodzie. Następnie 360 z podwójnym barspinem z boner loga, oppo 360 barspin na kładkę i backflip tailwhip z płaskiego dropa. Ostatnie dwie hopy to frontflip can can oraz 720 cork z barspinem.

– Brett Rheeder

Na sam koniec przejazdu Brettowi spadłą noga, ale ostatecznie udało mu się utrzymać na rowerze, ku uciesze licznie zebranej publiczności. Sędziowie przyznali mu za pierwszy przejazd notę 93.75pkt, co ostatecznie okazało się najlepszym wynikiem dnia.

Najgroźniejszy rywal, czyli Amerykanin Nicholi Rogatkin, zakończył zawody na dziewiątym miejscu z wynikiem zaledwie 63.25 pkt. Niestety w obydwu przejazdach zaliczył upadki.

Tuż za zwycięzcą uplasował się rewelacyjny Francuz Tomas Lemoine, który wczoraj wygrał podczas zawodów RockShox Rotorua Pump Track Challenge.

To świetne uczucie! Jestem zadowolony z mojego przejazdu i nie mogę doczekać się kolejnych zawodów. To naprawdę duży zastrzyk energii i motywacji do kolejnych startów.

– Tomas Lemoine

Stylowy i płynny pierwszy przejazd zapewniły mu notę 87 pkt od sędziów. Wśród sztuczek jakie wykonał znalazły się takie triki jak frontflip na kładkę i 360 x-down z dropa, 360 na przedostatniej hopie oraz frontflip na koniec.

Na najniższym stopniu podium znalazł się Szwed Alex Alanko, który po swoim przejeździe zaniemówił z wrażenia.

Nie wierzę w to co się dzieje, to świetne uczucie i bardzo się cieszę z mojego wyniku.

– Alex Alanko
Podium Maxxis Slopestyle in Memory of McGazza / zdjęcie Fraser Britton

Dzisiejsze zawody ustawiły rywalizację w Mistrzostwach Świata Slopestyle Crankworx FMBA, które składać się będą z trzech imprez. Na prowadzeniu znalazł się Brett Rheeder i to właśnie on ma także okazję na zdobycie Potrójnej Korony Slopestyle’u.

Również w rywalizacji o tytuł Króla Crankworxa Tomas Lemoine ma powody do zadowolenia. Dzięki drugiej lokacie zdobył mnóstwo punktów i objął prowadzenie po pierwszym przystanku Crankworx World Tour.

Staram się o tym nie myśleć, ponieważ biorę udział w trzech różnych imprezach i staram się skupiać tylko na każdej kolejnej rywalizacji. Zobaczymy jak to wyjdzie na koniec, ale jestem na dobrej drodze.

– Tomas Lemoine

Pełne wyniki – Maxxis Slopestyle in Memory of McGazza

O serii Crankworx World Tour

Crankworx to jedyny w swoim rodzaju festiwal kolarstwa górskiego. Po raz pierwszy zorganizowany został w 2004 roku w kanadyjskim Whistler w Kolumbii Brytyjskiej. Od tamtej pory ewoluował do kilku przystanków na świecie, tworząc serię Crankworx World Tour. W trakcie imprezy w zawodach biorą udział najlepsi zawodnicy na świecie, którzy rywalizują w wielu różnych dyscyplinach. Znajdziemy tu także zawody dla amatorów, dzieciaków oraz wszystkich fanów kolarstwa górskiego, którzy przyjeżdżają, aby wspólnie świętować i bawić się w niesamowitych miejscach.

Oficjalna strona:
crankworx.com
Media:
facebook, instagram, twitter, youtube, flickr