Local Series of Downhill 2019 #1: rozpoczęcie sezonu w Kasinie

Zaczęło się jak zwykle… Podczas przygotowań do rozpoczęcia sezonu w Bike Parku Kasina chodząc po lesie unosił się kurz, świeciło słońce, by już w piątek mogła zacząć się pogodowa apokalipsa – bardzo niska temperatura, trasa pokryta śniegiem, a do tego wiatr, opady deszczu i śniegu! <wciąż jest za łatwo> Nic nie zapowiadało tego, że na pierwszą edycję Local Series of Downhill zjedzie się ponad 140 zawodników oraz wielu kibiców, którzy pomogli swym dopingiem rozgrzać atmosferę do granic możliwości!

Nagrody / zdjęcie: Sandra Szuta facebook.com/ssfotosport

W sobotni poranek parking zaczął w błyskawicznym tempie zapełniać się samochodami wypakowanymi pod sam dach rowerami i rowerzystami z całej Polski. Niesamowite jest to, że mimo tak niesprzyjającej aury na rowerze pojawiło się aż tylu zapalonych zajawkowiczów należących do rodziny #LSD.

Jakub Kaliciński (Slow Motion Opole) i Kasjan Balawejder (Horizon Bikes) / zdjęcie: Sandra Szuta facebook.com/ssfotosport

Sobota

Sobotnie zmagania rozpoczęliśmy od rozgrzewki, czyli od Bunny Hop Challenge, gdzie zawodnicy starali się wyskoczyć jak najwyżej. Do pojedynku stanęło wielu zapaleńców rowerowych podskoków, każdy z nich miał po dwie próby pokonania danej wysokości, zacięta walka stoczyła się jednak między dwoma, wybijającymi się spośród reszty zawodnikami – Erykiem Suder oraz Kasjanem Balawejder, gdzie po dogrywce zwyciężył Kasjan pokonując wysokość 75 centymetrów na swojej zjazdówce z dodatkowym obciążeniem w postaci błota, SIC!

Bunny Hop Challenge

Kontynuując zabawę udaliśmy się nieco wyżej na stolik przygotowany pod konkurs KTO BARDZIEJ BOKIEM, czyli zabawę w to, który z riderów zakręci większego, bardziej stylowego i czysto wylądowanego whipa – mimo bardzo ciężkich warunków do rywalizacji przystąpiło rekordowo dużo zawodników! Nie zabrakło grubych gleb, dobrej muzyki, oklasków kibiców i rowerowego pociągu kończącego zmagania w tej konkurencji. Jednogłośną decyzją jury oraz kibiców rywali zdeklasował Eryk Suder.

Kto Bardziej Bokiem

Na zakończenie dnia rozegraliśmy również licznie obstawiony Puchar Polski w Dual Slalomie. Konkurencja odbywała się na maksymalnym luzie, przy muzyce, na dwóch, równoległych torach pokrytych sporą ilością błota, co znacznie utrudniło z pozoru krótką i bardzo łatwą trasę. Zmagania koło w koło, łokieć w łokieć toczyły się prawie do zmroku i były świetnym zakończeniem pierwszego dnia!

Bartosz Stopczyk / zdjęcie: Sandra Szuta facebook.com/ssfotosport

W tej konkurencji najlepsi, w poszczególnych kategoriach okazali się:

Kobiety:

 1. Kurek Hanna
 2. Buda Patrycja

Junior:

 1. Juroszek Dawid
 2. Paszkowski Cezary
 3. Malasiewicz Dawid

Elita:

 1. Gładysz Kamil
 2. Kobylarski Szymon
 3. Pasek Dominik
Mateusz Handzlik / zdjęcie: Sandra Szuta facebook.com/ssfotosport

Niedziela

Niedziela to tradycyjnie już, esencja LSD, czyli zmagania downhill’owe – tym razem zarezerwowane dla najbardziej odpornych, twardych i zakręconych rowerzystów. Warunki na trasie z dnia na dzień były coraz trudniejsze – pojawiały się kolejne dziury, wychodziły nowe, śliskie, znacznie utrudniające jazdę korzenie, a trasa zamiast przesychać robiła się coraz bardziej mokra i wymagająca. Poziom rywalizacji wzniósł się bardzo wysoko, każdy z zawodników starał się wykręcić jak najlepszy czas aż do ostatnich metrów trasy, bardzo licznie obstawione kategorie i znane nazwiska dodawały pikanterii całej rywalizacji.

Hardtail:

 1. Kuczera Samuel – 2:51.22
 2. Żołnierczyk Michał – 2:51.63
 3. Matuszny Marcin [HIGH FIVE CREW] – 2:55.71
Podium kategorii Hardtail: 1. Samuel Kuczera, 2. Michał Żołnierczyk, 3. Marcin Matuszny, 4. Michał Gracjasz, 5. Krzysztof Wąsowicz / zdjęcie: Sandra Szuta facebook.com/ssfotosport

Kobiety:

 1. Burek Katarzyna – 3:23.60
 2. Buda Patrycja – 3:23.68
 3. Domagała Anna – 4:40.81
Podium kategorii Kobiety: 1. Katarzyna Burek, 2. Patrycja Buda, 3. Anna Domagała, 4. Hanna Kurek / zdjęcie: Sandra Szuta facebook.com/ssfotosport

FULL:

 1. Ranosz Wojciech [GRAVITY REVOLT] – 2:25.85
 2. Ziobro Michał – 2:27.64
 3. Hryszko Artur [Train For Skills] – 2:32.92
Podium kategorii Full: 1. Wojciech Ranosz, 2. Michał Ziobro, 3. Artur Hryszko, 4. Konrad Porochniak, 5. Kamil Gładysz, 6. Patryk Turek / zdjęcie: Sandra Szuta facebook.com/ssfotosport

W niedziele, bez cienia wątpliwości, tytuł MAN OF THE DAY zgarnął Wojciech Ranosz, bardzo młody i utalentowany zawodnik klubu Gravity Revolt, który pokazał się z bardzo dobrej strony i w obu przejazdach potwierdził, że jest w doskonałej dyspozycji wykręcając dwa najlepsze czasy dnia!

zdjęcie: Sandra Szuta facebook.com/ssfotosport

Na sam koniec pierwszej edycji #LSD2019 udekorowaliśmy wszystkich najlepszych tego weekendu oraz tradycyjnie zorganizowaliśmy na sam koniec losowanie nagród (Twój szczęśliwy numerek) wśród wszystkich zawodników od: NS Bikes, 7anna, Diverse, Mad Pig, Pitcha Polska, aljot.pl oraz Kasina SKI

Aleksander Bogusz / zdjęcie: Sandra Szuta facebook.com/ssfotosport

My ciągle nie możemy dojść do siebie, nie spodziewaliśmy się, zważając na pogodę, że możecie przybyć tak licznie i udowodnić, że #LSDfamily trzyma się razem bez względu na wszystko. To było doskonałe, wręcz wymarzone rozpoczęcie sezonu 2019 za które obecnym zawodnikom, wolontariuszom i wszystkim związanym z Local Series of Downhill serdecznie dziękujemy!!

Zapisy na kolejną edycję w Wiśle już trwają na stronie race-timing.pl, a pełne wyniki z zawodów oraz klasyfikację generalną znajdziecie w tym miejscu.

DO ZOBACZENIAAAAAAAAAAAAAA! \m/