Już w ten weekend po długiej zimowej przerwie wznowione zostaną zmagania w najważniejszej serii wyścigowej starego kontynentu – startuje iXS Puchar Europy DH. Podobnie jak w ubiegłym roku zawodnicy zmierzą się na trasie w słoweńskim Mariborze.

Bike Park Pohorje

Rozgrzewka przed Pucharem Świata DH

W weekend 19-21 kwietnia zawodnicy stoczą walkę o zwycięstwo na tej samej trasie, na której zaledwie tydzień później rozegrana zostanie pierwsza runda zjazdowego Pucharu Świata. Tym samym dla światowej czołówki nie będzie lepszej okazji, aby potrenować przed startem sezonu i na starcie iXS Pucharu Europy DH zobaczymy wiele znanych nazwisk, które na co dzień walczą o najważniejsze tytuły na świecie. Swój udział zapowiedziało ponad 400 zawodników z 36 krajów, a wśród nich ekipa z Polski, czyli GoRide NS Bikes Racing Team.

Alex Kaszycki (GoRide Racing Team), Maribor 2018 / zdjęcie: Jacek Kaczmarczyk jacekslonik.pl

Wśród faworytów do zwycięstwa z całą pewnością znajdą się tacy zawodnicy jak Aaron Gwin (Intense Factory Racing), Gee Atherton (Atherton Bikes), Troy Brosnan (Canyon Factory Racing) czy Danny Hart (Madison Saracen Factory Team).

W rywalizacji pań na starcie na pewno nie zobaczymy zwyciężczyni z ubiegłego roku, czyli Myriam Nicole (Commencal / Vallnord), która w ostatnich dniach odniosła kontuzję stopy i z całą pewnością opuści początek sezonu. Pod jej nieobecność o zwycięstwo powalczą Tracey Hannah (Polygon UR), Rachel Atherton (Atherton Bikes) oraz Tahnee Seagrave (Transition Bikes).

Krzysztof „Kriss” Kaczmarczyk (GoRide Racing Team), Maribor 2018 / zdjęcie: Jacek Kaczmarczyk jacekslonik.pl

Trasa

Areną zmagań będzie dobrze znana trasa w słoweńskim Mariborze. Jest ona bardzo lubiana przez zawodników, a po zawodach w ubiegłym roku przeszła kilka modyfikacji i małą przebudowę. Póki co brak oficjalnych helmet camów z tegorocznej trasy, więc zobaczcie jak wyglądała rok temu:

UPDATE: a tak wygląda tegoroczna trasa wg Tahnee Seagrave i Valentiny Holl.

O iXS Pucharze Europy DH

iXS Puchar Europy DH to najważniejsza seria zawodów zjazdowych na starym kontynencie organizowana przez agencję Racement od 2003 roku. Sponsorem tytularnym serii oraz współtwórcą serii jest marka iXS znana z produkcji odzieży i ochraniaczy rowerowych. Oprócz iXS Pucharu Europy DH w ramach serii rozgrywane są także puchary krajowe (Niemiec i Szwajcarii) oraz młodzików (iXS Rookies Cup).

Oficjalna strona:
ixsdownhillcup.com
Media:
facebook, instagram, youtube