Z nieukrywaną radością ogłaszamy, że w sezonie 2019 ekipa polskiego zespołu GoRide – NS Bikes Racing Team będzie ścigać się na oponach amerykańskiej marki WTB.

Krzysztof „Kriss” Kaczmarczyk / zdjęcie: Jacek Kaczmarczyk, www.jacekslonik.pl

Podstawowym wyborem na trasy zjazdowe będą modele WTB Vigilante oraz Judge, które członkowie teamu będą używać w rozmiarach zarówno 27.5″ jak i 29″. Z kolei Wojtek Czermak zdecydował się na wybór jednego kompletu opon opartego o model WTB Convict. Dodatkowo warto wspomnieć, że kilka dni temu na festiwalu Sea Otter marka WTB zaprezentowała najnowsze modele opon Verdict oraz Verdict Wet i jak tylko będą one dostępne w ofercie, to postaramy się w nie wyposażyć członków zespołu.

Krzysztof „Kriss” Kaczmarczyk / zdjęcie: Jacek Kaczmarczyk, www.jacekslonik.pl

Model Vigilante po rekomendacjach trafił do mnie na przednie koło. Jest to opona w rozmiarze 2.5″ i wersji Tough High Grip. Charakteryzuje się ona mieszanką TriTec, która składa się z trzech różnej miękkości warstw gumy. Z początku myślałem, że jest to tylko zwykły „chwyt marketingowy”, ale już po pierwszych zjazdach dało się odczuć, że opona zachowuje się inaczej. Klocki wyginają się na wszystkie możliwe strony dopasowując się do podłoża, a mimo wszystko nie urywają się. Dzięki temu zapewniają bardzo dobre trzymanie w zróżnicowanych warunkach, zarówno na twardej jak i miękkiej i mokrej nawierzchni.

Drugą oponą jest podobny do Maxxis’owego DHR’a – WTB Judge, którego wrzuciłem na tył. „Sędzia” trafił do mnie w wersji 2.4″ Tough Fast Rolling. To zdecydowanie twardsza mieszanka, pozwalająca na szybsze toczenie. Pomimo twardszych klocków, nie doświadczyłem czegoś takiego jak niespodziewane odjechanie kółka i nie wyczułem znaczącej różnicy między bardziej miękkimi oponami. Co do samego toczenia – BOMBA! Rozpędzanie jest łatwiejsze, a samoczynne wytracanie prędkości jest dużo mniej zauważalne.

Już nie mogę doczekać się prawdziwego testu, jaki czeka moje nowe opony już za tydzień podczas pierwszego iXS Pucharu Europy w Mariborze!

Krzysztof „Kriss” Kaczmarczyk, GoRide NS Bikes Racing Team
Krzysztof „Kriss” Kaczmarczyk / zdjęcie: Jacek Kaczmarczyk, www.jacekslonik.pl

Jeżeli chcielibyście dowiedzieć się czegoś więcej o poszczególnych modelach opon WTB, które wybrali zawodnicy zespołu GoRide NS Bikes Racing Team, to polecam zajrzeć do naszych artykułów z prezentacjami modeli:

Opona WTB Convict (test / prezentacja)
Opony WTB Verdict Wet i Verdict

Jeśli chodzi o wybór opon, to zawsze szedłem trochę pod prąd i byłem ciekaw innych marek niż królujące na trasach zjazdowych Maxxisy. Odkąd kilka lat temu do redakcji 43RIDE dotarły pierwsze testowe sztuki opon WTB, to od razu wiedziałem, że to jest to. Jest mi niezmiernie miło, że udało nam się pomóc chłopakom w zapewnieniu wsparcia marki WTB i przy okazji przekonania kilku kolejnych osób do sprawdzenia czegoś nowego.

– Tomasz Profic, 43RIDE
Krzysztof „Kriss” Kaczmarczyk / zdjęcie: Jacek Kaczmarczyk, www.jacekslonik.pl

O zespole GoRide – NS Bikes Racing Team

GoRide Racing Team powołany został z początkiem 2017 roku i działa pod patronatem sieci salonów rowerowych GO RIDE. Początkowo w skład zespołu wchodził założyciel Mateusz Jasiński (kat. Masters) oraz Krzysztof „Kriss” Kaczmarczyk (kat. Junior). Obecnie w ekipie ścigają się również Wojciech Czermak (kat. Elita) oraz Alex Kaszycki (kat. Junior). W 2019 roku tytularnym patronatem objęła ich marka NS Bikes. Dzięki temu w tym sezonie wszyscy członkowie team’u ścigają się na rowerach NS Bikes Fuzz, przy czym Kriss Kaczmarczyk i Mateusz Jasiński wybrali modele 29″, a Wojciech Czermak i Alex Kaszycki – pozostali przy 27.5″.

Media:
facebook, instagram
Wojciech Czermak: facebook, instagram

Krzysztof „Kriss” Kaczmarczyk: facebook, instagram
Alex Kaszycki: instagram
Mateusz Jasiński: instagram

O marce WTB

Założona w 1982 roku firma WTB powstała w hrabstwie Marin, kolebce kolarstwa górskiego, aby projektować lepsze produkty rowerowe. Znana z siodełek, opon, felg i chwytów, ta kierowana przez riderów firma wciąż przesuwa granice tego, co jest możliwe dzięki niesłabnącej duchu innowacji i pasji do przygód na dwóch kołach.

Oficjalna strona:
wtb.com
Dystrybucja:
rowersport.pl
Media: facebook, instagram, youtube, twitter