Amerykańska marka WTB z dumą prezentuje kompletnie nowy model opony, który dedykowany jest do jazdy grawitacyjnej enduro/dh. Model Convict to najbardziej agresywna opona w historii WTB i tym samym oferta marki dla grawitacyjnych entuzjastów jest jeszcze szersza. Agresywny bieżnik, grube klocki oraz masywna boczna ścianka spokojnie sprostają najbardziej wymagającym górskim trasom. Wysokie i masywne klocki zaprojektowane są do wgryzania się w miękkie, mokre czy kamieniste trasy, a rozmiar 2.5″ sprawia, że opona jest stabilna i posiada odpowiednią powierzchnię kontaktu dla zapewnienia przyczepności przy dużych prędkościach. Szerokie rozstawienie klocków sprawia, że opona świetnie hamuje w suchych warunkach.

WTB Convict - nowy model opony do enduro/dh

Evan Smith, projektant opon WTB:

Convict 2.5 to nasz specjalista od grawitacji. Sprawdzi się doskonale podczas kręcenia kolejnych kółek w bike parkach, na niewybaczających błędów odcinkach enduro czy zwykłych wycieczek all mountain. Zastosowaliśmy tu szeroko rozstawione, mięsiste klocki, które świetnie sprawdzają się na suchych i luźnych trasach, a zarazem dobrze trzymają na kamieniach czy mokrych korzeniach. Zarazem są tak szeroko rozmieszczone, że nie stawiają ogromnych oporów toczenia. Boczne klocki są wysokie na tyle, że doskonale trzymają w zakrętach i sprawiają, że opona pewnie jedzie tam gdzie chcemy. To opona do grawitacji, więc jest bardzo wytrzymała, a użytkownicy będą bardzo zaskoczeni tym, jak lekko ona się toczy, dzięki czemu sprawdzi się również w lżejszych górskich zastosowaniach.

WTB Convict - nowy model opony do enduro/dh WTB Convict - nowy model opony do enduro/dh

Model Convict High Grip 2.5 27.5″ TCS wykorzystuje mieszankę WTB Gravity DNA, co oznacza, że zastosowano tu boczne klocki w mieszance 45a, a środkowe wykonane są z twardszej mieszanki gumy 60a. Z kolei model Fast Rolling wykorzystuje mieszankę WTB Dual DNA, co oznacza, że boczne klocki są wykonane z gumy 50a, a środkowe 60a. Dodatkowo obydwa modele występują w wersjach Light oraz Tough. Cała gama modeli WTB Convict wykorzystuje system TCS, czyli są przystosowane do użytku w systemie bezdętkowym.

WTB Convict - nowy model opony do enduro/dh

Zależnie od wersji, waga Convict’ów oscyluje w granicach 1042-1253g, a sugerowane ceny detaliczne wahają się w granicach 57,50-65€.

Tomasz Profic, 43RIDE:

Opony WTB Convict mamy w redakcji już od dobrych kilku tygodni i jesteśmy po pierwszych testach. Zapowiadają się naprawdę ciekawie, a jakość wykonania stoi na najwyższym poziomie. Już wkrótce podzielimy się pierwszymi wrażeniami z jazdy na najnowszym modelu opony WTB Convict.

WTB Convict - nowy model opony do enduro/dh

O marce WTB

Założona w 1982 roku firma Wilderness Trail Bikes (WTB) powstała w hrabstwie Marin, kolebce kolarstwa górskiego, aby projektować lepsze produkty rowerowe. Znana z siodełek, opon, felg i chwytów, ta kierowana przez riderów firma wciąż przesuwa granice tego, co jest możliwe dzięki niesłabnącej duchu innowacji i pasji do przygód na dwóch kołach.

Oficjalna strona:
wtb.com
Dystrybucja:
rowersport.pl
Media: facebook, instagram, youtube, twitter