Pierwszego dnia festiwalu Sea Otter, marka WTB zaprezentuje dwie nowe opony do agresywnej jazdy enduro oraz szeroko rozumianej grawitacji. Verdict oraz Verdict Wet dzielą ze sobą bieżnik zaprojektowany do jazdy w luźnych i trudnych warunkach, gdzie zapewnienie trakcji bierze górę nad oporami toczenia.

Model Verdict Wet posiada wyższe klocki, które lepiej wgryzają się w teren i idealnie nadają się do jazdy w błocie i innych trudnych warunkach pogodowych. Szeroko rozstawione klocki bieżnika sprawiają, że opona łatwo się oczyszcza. Obydwa modele będą dostępne w rozmiarach koła 27.5″ oraz 29″ i jednej szerokości 2.5″.

WTB Verdict

Który model jest dla Ciebie?

Wszystko zależy od konkretnych warunków. Jeśli jeździsz po suchych, ukurzonych i luźnych trasach w Kalifornii, Kolorado czy we Włoszech – wybierz Verdict’a. Jeśli jednak mieszkasz na północnym wybrzeżu lub na wyspach brytyjskich i panujące warunki na trasach to luźne i śliskie błoto – wybierz Verdict Wet. Verdict oferuje nieprawdopodobną przyczepność, a model Wet jest przeznaczony do jazdy w dniach, gdzie trakcji nigdy za mało.

– Clayton Wangbichler, product manager WTB
WTB Verdict Wet vs Verdict

Obydwa modele opony Verdict używają najnowszej mieszanki gumy WTB TriTec, która składa się z trzech różnych typów gumy. Główna konstrukcja opony to twarda i wytrzymała guma, która w połowie wysokości klocków bieżnika przechodzi w miększą mieszankę. Sprawia to, że podczas pokonywania zakrętów opona nie ugina się i zapewnia maksymalną przyczepność. Z kolei końcówki środkowych klocków wykonane zostały ze średniej mieszanki, aby zwiększyć trakcję bez straty na oporach toczenia.

WTB Verdict Wet

Opony WTB Verdict dostępne będą w oplocie TCS Light oraz TCS Tough. Wersja Light dodatkowo zawierać będzie technologię Slash Guard, która to używa specjalnej nylonowej nici w bocznych ściankach oplotu opony, aby zwiększyć wytrzymałość na przebicia bez drastycznego wzrostu masy. Model Verdict Wet dostępny będzie tylko w wersji TCS Tough/High Grip, aby zapewnić maksymalną przyczepność w najtrudniejszych warunkach pogodowych.

WTB Verdict

Jak tylko zobaczyłem model Verdict Wet, to już wiedziałem, że będzie to mała rewolucja. Korzystałem z niej na stromych i bardzo śliskich błotnistych trasach w Sierra Nevada i nigdy nie bawiłem się lepiej. To naprawdę świetna opona! Z kolei Verdict to idealny wybór jako opony do wszystkiego, która nada się zarówno na luźne jak i kamieniste trasy. Nie mogę się doczekać, aż będę mógł je wykorzystać podczas wyścigów Enduro World Series!

– Marco Osborne, zawodnik zespołu WTB Enduro

W zależności od konkretnego modelu, ceny w Europie rozpoczynają się od 66€ za sztukę. Nowe opony Verdict i Verdict Wet dostępne będą na starym kontynencie w połowie czerwca, a oficjalna premiera odbędzie się w przeciągu kilku dni na festiwalu Sea Otter.

O marce WTB

Założona w 1982 roku firma WTB powstała w hrabstwie Marin, kolebce kolarstwa górskiego, aby projektować lepsze produkty rowerowe. Znana z siodełek, opon, felg i chwytów, ta kierowana przez riderów firma wciąż przesuwa granice tego, co jest możliwe dzięki niesłabnącej duchu innowacji i pasji do przygód na dwóch kołach.

Oficjalna strona:
wtb.com
Dystrybucja:
rowersport.pl
Media: facebook, instagram, youtube, twitter