JERSEY RUNO.DESIGN x 43RIDE JUŻ DOSTĘPNY!

Pierwszego dnia festiwalu Sea Otter, marka WTB zaprezentuje dwie nowe opony do agresywnej jazdy enduro oraz szeroko rozumianej grawitacji. Verdict oraz Verdict Wet dzielą ze sobą bieżnik zaprojektowany do jazdy w luźnych i trudnych warunkach, gdzie zapewnienie trakcji bierze górę nad oporami toczenia.

Model Verdict Wet posiada wyższe klocki, które lepiej wgryzają się w teren i idealnie nadają się do jazdy w błocie i innych trudnych warunkach pogodowych. Szeroko rozstawione klocki bieżnika sprawiają, że opona łatwo się oczyszcza. Obydwa modele będą dostępne w rozmiarach koła 27.5″ oraz 29″ i jednej szerokości 2.5″.

WTB Verdict

Który model jest dla Ciebie?

Wszystko zależy od konkretnych warunków. Jeśli jeździsz po suchych, ukurzonych i luźnych trasach w Kalifornii, Kolorado czy we Włoszech – wybierz Verdict’a. Jeśli jednak mieszkasz na północnym wybrzeżu lub na wyspach brytyjskich i panujące warunki na trasach to luźne i śliskie błoto – wybierz Verdict Wet. Verdict oferuje nieprawdopodobną przyczepność, a model Wet jest przeznaczony do jazdy w dniach, gdzie trakcji nigdy za mało.

– Clayton Wangbichler, product manager WTB
WTB Verdict Wet vs Verdict

Obydwa modele opony Verdict używają najnowszej mieszanki gumy WTB TriTec, która składa się z trzech różnych typów gumy. Główna konstrukcja opony to twarda i wytrzymała guma, która w połowie wysokości klocków bieżnika przechodzi w miększą mieszankę. Sprawia to, że podczas pokonywania zakrętów opona nie ugina się i zapewnia maksymalną przyczepność. Z kolei końcówki środkowych klocków wykonane zostały ze średniej mieszanki, aby zwiększyć trakcję bez straty na oporach toczenia.

WTB Verdict Wet

Opony WTB Verdict dostępne będą w oplocie TCS Light oraz TCS Tough. Wersja Light dodatkowo zawierać będzie technologię Slash Guard, która to używa specjalnej nylonowej nici w bocznych ściankach oplotu opony, aby zwiększyć wytrzymałość na przebicia bez drastycznego wzrostu masy. Model Verdict Wet dostępny będzie tylko w wersji TCS Tough/High Grip, aby zapewnić maksymalną przyczepność w najtrudniejszych warunkach pogodowych.

WTB Verdict

Jak tylko zobaczyłem model Verdict Wet, to już wiedziałem, że będzie to mała rewolucja. Korzystałem z niej na stromych i bardzo śliskich błotnistych trasach w Sierra Nevada i nigdy nie bawiłem się lepiej. To naprawdę świetna opona! Z kolei Verdict to idealny wybór jako opony do wszystkiego, która nada się zarówno na luźne jak i kamieniste trasy. Nie mogę się doczekać, aż będę mógł je wykorzystać podczas wyścigów Enduro World Series!

– Marco Osborne, zawodnik zespołu WTB Enduro

W zależności od konkretnego modelu, ceny w Europie rozpoczynają się od 66€ za sztukę. Nowe opony Verdict i Verdict Wet dostępne będą na starym kontynencie w połowie czerwca, a oficjalna premiera odbędzie się w przeciągu kilku dni na festiwalu Sea Otter.

O marce WTB

Założona w 1982 roku firma WTB powstała w hrabstwie Marin, kolebce kolarstwa górskiego, aby projektować lepsze produkty rowerowe. Znana z siodełek, opon, felg i chwytów, ta kierowana przez riderów firma wciąż przesuwa granice tego, co jest możliwe dzięki niesłabnącej duchu innowacji i pasji do przygód na dwóch kołach.

Oficjalna strona:
wtb.com
Dystrybucja:
rowersport.pl
Media: facebook, instagram, youtube, twitter