Jesień, zima, wiosna – to pory roku, które wymagają u kolarza dobrych ubrań. Takich, które zapewnią komfort podczas jazdy na rowerze w trudnych warunkach atmosferycznych. Stopy to newralgiczny punkt naszego napędu, gdzie wyziębione i przemoczone mogą skutecznie zabrać chęci do dalszej jazdy. Szkoci z Endury zdiagnozowali problem i wprowadzili skarpety Hummvee z wodoodporną i oddychającą membraną o nazwie Porelle™.

Ergonomiczny krój, elastyczne wsparcie kostki.
Wodoodporna i świetnie oddychająca membrana Porelle™.
Suche stopy w najgorszych warunkach pogodowych.
Konstrukcja skarpet Endura Hummvee bez dodatkowych paneli jest idealna do sportowych butów.

Skarpety Endura Hummvee używałem od jesieni do dnia dzisiejszego. Struktura materiału skarpety jest dość gruba i o ile bez problemu wejdzie w buty, których używasz z platformami, o tyle do butów typu SPD zależy jak dużo masz „zapasu” w rozmiarze. W moim przypadku zmieściłem się w buty SH-M200. Ergonomia na dobrym poziomie, wodoodporność działa i skarpety odpychały wodę gwarantując suchość stopom. Komfort termiczny przy temperaturach wiosennych wystarczający, wręcz idealnie odpowiedni. „Oddychalność” skarpety jest na wysokim poziomie, stopy zachowały swój mikroklimat podczas jazdy (u każdego stopa inaczej oddycha, pamiętaj o tym).

Membrana Porelle™ użyta w skarpetach Endura Hummvee działa i spełnia powierzone jej zadania. Dobrze jest mieć tego typu skarpety w rowerowej garderobie. Do zobaczenia gdzieś na trasie!

– Zbigniew Nowicki, 43RIDE

O marce Endura

Marka Endura, założona w 1993 roku, jest synonimem pomysłowego, trwałego podejścia do odzieży technicznej, która pozwala cieszyć się każdym stylem jazdy. Od MTB, przez jazdę miejską, szosową, aż po triathlon – to #AllTribesOneClan, z filozofią Renegade Progress, która jest sprzeczna z konwencjami i obejmuje radykalność w tworzeniu produktów zmieniających zasady gry.

Od pierwszych prototypów wykonanych na stole kuchennym w Edynburgu, Endura przekształciła się w podziwianą globalną markę z asortymentem przełomowych i nagradzanych produktów. Endura wspiera także imponującą listę światowej klasy sportowców, w tym pioniera przełomu, Graeme’a Obree, sensację trialową Danny’ego MacAskilla i rodzeństwo zjazdowe Athertonów.

Oficjalna strona:
endurasport.com
Dystrybucja:
endurastore.pl
Media:
facebook, instagram, twitter, youtube