Skarpety wodoodporne Endura Hummvee

Jesień, zima, wiosna – to pory roku, które wymagają u kolarza dobrych ubrań. Takich, które zapewnią komfort podczas jazdy na rowerze w trudnych warunkach atmosferycznych. Stopy to newralgiczny punkt naszego napędu, gdzie wyziębione i przemoczone mogą skutecznie zabrać chęci do dalszej jazdy. Szkoci z Endury zdiagnozowali problem i wprowadzili skarpety Hummvee z wodoodporną i oddychającą membraną o nazwie Porelle™.

Ergonomiczny krój, elastyczne wsparcie kostki.
Wodoodporna i świetnie oddychająca membrana Porelle™.
Suche stopy w najgorszych warunkach pogodowych.
Konstrukcja skarpet Endura Hummvee bez dodatkowych paneli jest idealna do sportowych butów.

Skarpety Endura Hummvee używałem od jesieni do dnia dzisiejszego. Struktura materiału skarpety jest dość gruba i o ile bez problemu wejdzie w buty, których używasz z platformami, o tyle do butów typu SPD zależy jak dużo masz “zapasu” w rozmiarze. W moim przypadku zmieściłem się w buty SH-M200. Ergonomia na dobrym poziomie, wodoodporność działa i skarpety odpychały wodę gwarantując suchość stopom. Komfort termiczny przy temperaturach wiosennych wystarczający, wręcz idealnie odpowiedni. “Oddychalność” skarpety jest na wysokim poziomie, stopy zachowały swój mikroklimat podczas jazdy (u każdego stopa inaczej oddycha, pamiętaj o tym).

Membrana Porelle™ użyta w skarpetach Endura Hummvee działa i spełnia powierzone jej zadania. Dobrze jest mieć tego typu skarpety w rowerowej garderobie. Do zobaczenia gdzieś na trasie!

– Zbigniew Nowicki, 43RIDE

O marce Endura

Marka Endura powstała w Szkocji w 1993 roku z założeniem poprawy wydajności, jakości i funkcjonalności odzieży rowerowej. Jako indywidualna marka szybko wprowadziła na rynek szereg nowych produktów, które szybko zyskały status ikony, a w wielu przypadkach wciąż wyznaczają standardy w branży. Taka filozofia oraz bezkompromisowe podejście sprawiły, że mała lokalna marka szybko stała się globalnym liderem w branży.

Oficjalna strona:
endurasport.com
Dystrybucja:
endurastore.pl
Media:
facebook, instagram, twitter, youtube