Południowoafrykański producent i wynalazca Leatt-Brace’a wprowadza do sprzedaży nowy model kasku – DBX 3.0 DH. Jest to kolejna nowość w ofercie marki na sezon 2019.

Pełna kolorystyka kasków Leatt DBX 3.0 DH

Pomimo niższej ceny oraz pozycjonowania w ofercie, Leatt chwali się, że znajdziemy tu wszystkie technologie znane z najwyższych modeli marki.

Kask Leatt DBX 3.0 DH

Sama skorupa wykonana jest z włókna szklanego i posiada certyfikat ASTM DH. Dodatkowo wyposażona jest w wielokrotnie nagradzany system bezpieczeństwa 360 ̊ Turbine Technology. Są to specjalne ruchome krążki wewnątrz kasku, które redukują siły działające na głowę podczas wypadku w aż trzech płaszczyznach, zmniejszając zarówno obrażenia jak i szanse na wstrząs mózgu.

Technologia 360 ̊ Turbine Technology

Charakterystyka kasku Leatt DBX 3.0 DH:

  • skorupa z włókna szklanego z certyfikatem ASTM DH
  • certyfikaty: AS/NZS 2063:2008, ASTM F1952–10, EN1078, CPSC 1203
  • dwa rozmiary skorupy
  • kompatybilny z neck brace’m
  • odpadający daszek w razie wypadku
  • szybkie wyjmowanie padów policzkowych w razie wypadku
Kask Leatt DBX 3.0 DH

Kask Leatt DBX 3.0 DH waży 1160g (±50g w zależności od rozmiaru skorupy) i jest dostępny w czterech kolorach: czarny, niebieski, bordowy oraz stalowy. Cena w polskiej dystrybucji to 749pln.

The DBX 3.0 DH helmet weighs in at 1160 ± 50 (2.55 lbs), is available in four colorways namely Black, Stadium Ink, Stadium Ruby, and Steel for the SRP of $189.99/€189.00.

Pełna kolekcja Leatt DBX 3.0 DH: kliknij tutaj

O marce Leatt

Leatt® oferuje produkty praktycznie do każdego sportu akcji. Ochraniacz karku Leatt-Brace® jest wielokrotnie nagradzanym produktem, a w połączeniu z kaskiem fullface oferuje świetne zabezpieczenie przed złamaniami odcinków szyjnych kręgosłupa. Został zaprojektowany dla użytkowników motorów, rowerów, pojazdów ATV, skuterów śnieżnych i wszelkich innych pojazdów wymagających kasku na głowie.

Oficjalna strona: leatt.com
Dystrybucja:
olekmotocykle.pl
Media:
facebook, instagram, youtube, twitter