Druga runda tegorocznej serii Enduro World Series zakończyła się identycznym rezultatem jak rozpoczęcie sezonu w Rotorua. Podczas imprezy w Tasmanii triumfowali Isabeau Courdurier oraz Martin Maes.

Niewielkie miasteczko Derby w północno-wschodniej Tasmanii ponownie przekształciło się w miejsce wielkiego święta fanów rowerowego enduro. W trakcie zawodów Enduro World Series Shimano Enduro Tasmania tysiące fanów zebrało się wzdłuż odcinków specjalnych, aby dopingować swoich idoli na jednych z najpiękniejszych tras w tej części globu.

Isabeau Courdurier

Ściganie rozpoczęło się w sobotę, ale odbył się tylko jeden odcinek. Był to za to najważniejszy etap imprezy – Królewski Etap. Za zwycięstwo na tym odcinku przyznawane są dodatkowe punkty i padły one łupem późniejszych zwycięzców – Isabeau Courdurier (Intense-Mavic Collective) oraz Martina Maesa (GT Factory Racing).

Pozostałe pięć odcinków specjalnych odbyło się w niedzielę i potwierdziły one dominację Courdurier. Jej łupem padły aż trzy etapy i zawody zakończyła z ogromną 22-sekundową przewagą. Drugie miejsce zajęła debiutantka w EWS, ale również weteranka kolarstwa górskiego, Jill Kintner. W tym roku Jill postanowiła skupić się na enduro i jak widać dobrze jej poszło już na samym początku. Podium uzupełniła lokalna zawodniczka oraz Mistrzyni Azji i Pacyfiku w enduro – Rowena Fry.

Martin Maes

W wyścigu mężczyzn cztery z sześciu odcinków padły łupem Martina Maesa. Dwa pozostałe wygrali Kevin Miquel oraz Jesse Melamed (Rocky Mountain/Race Face Enduro Team). Przed ostatnim etapem Maes miał aż 18 sekund przewagi i spokojnie dojechał do mety odnosząc drugie zwycięstwo w sezonie. Drugie miejsce zajął Florian Nicolai (Canyon Factory Racing), który podczas pierwszej rundy w Rotorua był drugi, a trzecie miejsce przypadło Connorowi Fearon’owi (Kona Factory Team), który po raz pierwszy w karierze znalazł się na podium zawodów EWS.

W kategorii U21 mężczyzn najszybszy był Antoine Vidal (Commencal Vallnord Enduro Racing Team), który w pokonanym polu zostawił Romy’ego Kyle’a oraz Kaspera Woolleya. Wśród pań U21 triumfowała Fenella Harris przed Laurą Craft.

Lionel Sequera

W wyścigu mężczyzn świetnie zaczął wyścig obecny Mistrz EWS Mastersów Karim Amour (Miranda Racing Team), ale ostatecznie musiał uznać wyższość Lionela Sequeri. Trzecie miejsce zajął Jeffrey Beeston. Wśród pań triumfowała Michelle Gane przed Mary Mcconneloug.

Najlepszym zespołem w Tasmanii okazała się ekipa GT Factory Racing, która zarazem objęła prowadzenie w klasyfikacji zespołowej.

Trzecia runda odbędzie się 14-go maja i będą to zawody EWS Powered by Freeride Madeira na portugalskiej wyspie Madera.

Pełne wyniki można znaleźć w tym miejscu.

O serii Enduro World Series

Enduro Mountain Bike Association (EMBA) powstała w październiku 2012 roku i miała za zadanie scalić światową społeczność rowerowego enduro. Jako organizatorzy serii Enduro World Series łączymy największe zawody enduro na świecie z najlepszymi trasami, relaksującą atmosferą i nastawieniem na zawodników. Ekipa stojąca za EMBA ma jeden cel – rozwijać światowe enduro dla zawodników, sportu i całej rowerowej społeczności.

Oficjalna strona:
enduroworldseries.com
Media:
facebook, instagram, twitter, youtube