JERSEY RUNO.DESIGN x 43RIDE JUŻ DOSTĘPNY!

W Nowej Zelandii rozpoczął się pierwszy tegoroczny przystanek serii Crankworx World Tour, a wraz z nim wystartowała rywalizacja o tytuł Króla i Królowej Crankworxa. Na początek odbyły się zawody 100% Dual Slalom Rotorua, w których triumfował lokalny zawodnik Keegan Wright. W finale w pokonanym polu zostawił Kanadyjczyka Basa van Steenbergena.

Vaea Verbeeck / zdjęcie: Fraser Britton

“To wspaniałe uczucie wygrać tutaj po raz kolejny!” – powiedział Wright, który po raz pierwszy pokazał się na międzynarodowej scenie dzięki zwycięstwu w zawodach Rotorua Pump Track Challenge presented by RockShox dwa lata temu.

Podczas, gdy Wright próbował złapać oddech po zawodach, na trasie odbywał się finał elity kobiet. Zmierzyły się w nim Kanadyjka Vaea Verbeeck oraz Holenderka Anneke Beerten. Ostatecznie lepsza okazała się Verbeeck, która w ubiegłym roku w walce o tytuł Królowej Crankworx była druga, a w tym roku jest główną faworytką.

W pokonanym polu zostawiła takie zawodniczki jak Morgane Charre, Kialani Hines czy Tahnee Segrave. Dopiero w finale zmierzyła się z Beerten i ponownie okazała się najlepsza.

Wciąż bardzo się staram i czasami po prostu mi wychodzi idealnie. Miałam na trasie kilka uślizgów, ale doświadczenie pomogło mi przejechać trasę bez większych błędów. Dziś miałam chyba sporo szczęścia oraz musiałam włożyć w każdy wyścig naprawdę mnóstwo energii. Dlatego zwycięstwo cieszy mnie jeszcze bardziej!

– Vaea Verbeeck
Mitch Ropelato vs Barry Nobles / zdjęcie: Fraser Britton

Wyniki 100% Dual Slalom Rotorua

Podobnie jak Verbeeck, również Keegan Wright musiał stoczyć bardzo ciężkie walki podczas drogi do finału. Na jego drodze stanęli m.in. Australijczyk Mick Hannah, zwycięzca pump tracka z Whistler 2018 Collin Hanson czy Kyle Strait, który wygrał Dual Slalom w ubiegłym roku w Whistler.

W półfinale Wright spotkał się właśnie ze Straitem, który nie poddał się bez walki. Dzięki ogromnemu wsparciu domowej publiczności ostatecznie udało mu się wejść do finału z przewagą zaledwie 0.07s.

Matt Walker vs Matthew Sterling / zdjęcie: Fraser Britton

Dzisiejsza atmosfera była po prostu niesamowita. Trasa była dobra i bardzo wymagająca. Musiałem bardzo mocno pedałować, więc wygląda na to, że treningi do Enduro World Series dały mi bardzo dużo. Nie mogę się doczekać kolejnych imprez podczas festiwalu!

“The atmosphere out there was awesome and the track was good. It felt like every one was the hardest pedal of my life, but it’s good training doing all that pedalling for the Enduro World Series,” said Wright, who also raced this past weekend, coming in second in the New Zealand National Championships. “I can’t wait for the next five or six events coming up this week.”

– Keegan Wright

Również Vaea Verbeeck nie mogła doczekać się kolejnych startów.

To naprawdę dobre rozpoczęcie tygodnia zmagań. Zdecydowanie nie stawiam sobie żadnych celów, ale jutro jest mój ulubiony wyścig, więc bardzo chcę osiągnąć dobry wynik. To będzie kilka naprawdę wymagających dni, więc zobaczymy co z tego wyjdzie.

– Vaea Verbeeck
Tahnee Seagrave / zdjęcie: Fraser Britton

Verbeeck weźmie jutro udział w zawodach Rotorua Air DH presented by Bosch, a następnie odbędą się zawody latania bokiem, czyli Official Oceania Whip-Off Championships presented by SPANK. W kolejnych dniach Vaea wystartuje w Crankworx Rotorua Downhill presented by the Professionals, a na sam koniec w RockShox Rotorua Pump Track Challenge.

Również Wright ma zaplanowane kilka startów. Podobnie jak Verbeeck weźmie udział w zawodach Air DH, zjazdowych oraz pump tracku. Jednak jego wisienką na torcie będą niedzielne 5-etapowe zawody Giant Toa Enduro presented by CamelBak, czyli pierwsza runda tegorocznej serii Enduro World Series.

Adrien Loron vs Kyle Strait / zdjęcie: Fraser Britton

Zawody 100% Dual Slalom były pierwszymi, w których zawodnicy zdobyli punkty do wyścigu o tytuł Króla i Królowej Crankworxa. Na sam koniec sezonu oprócz tytułów zawodnicy dostaną nagrodę pieniężną w wysokości 20.000USD.

Wright oraz Verbeeck są na prowadzeniu po pierwszym dniu, a także w klasyfikacji Mistrzostw Dual Slalom Crankworx.

Już jutro odbędzie się druga impreza, czyli Rotorua Air DH presented by Bosch. Na trasie w Skyline Rotorua Gravity Park znajdują się ponad 32 hopy, które muszą zostać pokonane jak najszybciej. Kto będzie najlepszy? Tego dowiemy się już jutro!

Podium 100% Dual Slalom / zdjęcie: Fraser Britton

O serii Crankworx World Tour

Crankworx to jedyny w swoim rodzaju festiwal kolarstwa górskiego. Po raz pierwszy zorganizowany został w 2004 roku w kanadyjskim Whistler w Kolumbii Brytyjskiej. Od tamtej pory ewoluował do kilku przystanków na świecie, tworząc serię Crankworx World Tour. W trakcie imprezy w zawodach biorą udział najlepsi zawodnicy na świecie, którzy rywalizują w wielu różnych dyscyplinach. Znajdziemy tu także zawody dla amatorów, dzieciaków oraz wszystkich fanów kolarstwa górskiego, którzy przyjeżdżają, aby wspólnie świętować i bawić się w niesamowitych miejscach.

Oficjalna strona:
crankworx.com
Media:
facebook, instagram, twitter, youtube, flickr