JERSEY RUNO.DESIGN x 43RIDE JUŻ DOSTĘPNY!

Wiele się dzieje w miejscu, które w 2020 roku będzie gospodarzem Mistrzostw Świata w kolarstwie górskim. Rowerowa mekka jaką jest austriacki region Saalfelden Leogang doczekał się poważnej inwestycji w rowerową infrastrukturę.

Lokalne władze przeznaczyły na ten cel ponad milion euro, a efektem tego są cztery nowe trasy oraz pump track o powierzchni 5,000m². W 2019 roku dodatkowo rowerzyści oraz turyści będą mogli korzystać z nowej kolejki gondolowej Steinbergbahn, która wjeżdża na sam szczyt góry Asitz. Otwarcie bike parku w tym sezonie planowane jest na 10-go maja.

Steinberg Line oraz Antonius Trail, to dwie z czterech nowych tras, które zostały wybudowane bezpośrednio na terenie Bike Parku Leogang i otwarte będą w lecie. Pozostałe dwie trasy – Forsthof Trail oraz Schwarzleo Trail – to ręcznie zbudowane single, dzięki którym sieć tras poza bike parkiem znacznie się rozrośnie. Przygotowany zostanie także pump track o powierzchni 5,000m², który składać się będzie ze skocznych linii stolików oraz dirtów i został on wykonany w kooperacji ze szwajcarską firmą Velosolutions w dolnej części bike parku. Dodatkowo w maju kolejka Steinbergbahn będzie dostępna dla rowerzystów i tym samym będą oni mogli korzystać z dwóch szybkich wyciągów.

Ci którzy nie mogą doczekać się majowego otwarcia, powinni zwrócić uwagę na specjalną ofertę kwietniową. W dniach 13-22 kwietnia otwarta będzie dolna część bike parku, podczas gdy narciarze wciąż będą korzystać z naśnieżonej górnej części.

Oprócz nowych tras i ofert, w Bike Parku Leogang po raz kolejny odbędą się zawody Pucharu Świata DH, które będą częścią festiwalu Out of Bounds w dniach 7-9 czerwca. Z kolei 13-15 sierpnia odbędzie się BIKE Festival Saalfelden Leogang.

Rzut okiem na nowe trasy w regionie Saalfelden Leogang:

Steinberg Line / zdjęcie: Moritz Ablinger

Steinberg Line by FOX (otwarcie lato 2019)

Trasa typu flow Steinberg Line by FOX otwarta zostanie na początku lata tego roku. Startuje ona z samego szczytu bike parku i wije się przez 10 kilometrów (!) przez las aż do wioski poniżej (spadek 969m). Znajdziemy tutaj mnóstwo band i zakrętów, a trasa jest o średnim nachyleniu 9%. Jest to perfekcyjna linia dla rodzin i początkujących, a Ci bardziej zaawansowani będą mogli wybawić się na licznych stolikach i ukrytych gapach oraz nacieszyć się przepięknymi widokami.

Antonius Trail / zdjęcie: Moritz Ablinger

Antonius Trail (otwarcie koniec czerwca 2019)

Trasa Antonius Trail to prawdziwe wyzwanie dla rowerzystów, którzy uwielbiają trudne i wymagające techniczne single. Jest to naturalna i wąska ścieżka, która rozpoczyna się tuż za wjazdem na obecny Flow Link pośrodku bike parku. Trasa wije się w gęstym lesie i ma długość 1.4km oraz spadek 169m. Następnie płynnie łączy się z trasą Steinberg Line by FOX.

Schwarzleo Trail / zdjęcie: Moritz Ablinger

Schwarzleo Trail (ręcznie zbudowany single trail – otwarta)

Naturalna i ręcznie shape’owany singiel o trudności S1-S2. Rozpoczyna się tuż nad Hotelem Forsthofalm i zabiera rowerzystów w przepiękny las w stronę doliny Schwarzleo. Na długości 1.8 kilometra znajdziemy mnóstwo sekcji northshore, technicznych nawrotów oraz długich i płynnych sekcji. W połowie trasy kończy się las i rozpościera się wspaniały widok na dolinę. Najprostszym sposobem, aby trafić na tę trasę jest podejść 230m w pionie do Hotelu Forsthofalm. Ci którzy będą mieli jeszcze siły na kolejny przejazd, mogą ponownie podjechać na górę i spróbować ostatniej nowej trasy Forsthof Trail.

Forsthof Trail / zdjęcie: Moritz Ablinger

Forsthof Trail (ręcznie zbudowany single trail, otwarcie koniec czerwca)

Ta trasa równie dobrze mogłaby być ulokowana w Śródziemiu. Po przekroczeniu dwóch wież z kamieni oraz pokonaniu kilku strumieni, rozpoczyna się 2-kilometrowy singiel. Początek wiedzie prosto do lasu w stronę doliny i podobnie jak Schwarzleo Trail, start jest ulokowany niedaleko Hotelu Forsthof.

O Bike Parku Leogang

Więcej informacji o Bike Parku Leogang można znaleźć na stronach: bikepark-leogang.com, instagram.com/BikeparkLeogang oraz facebook.com/BikeparkLeogang.

Wiadomości bieżące oraz informacje o regionie Saalfelden Leogang można znaleźć na stronach:
saalfelden-leogang.com, instagram.com/Saalfelden_Leogang oraz facebook.com/SaalfeldenLeogang.

Jeżeli jesteś zainteresowany wyjazdem do Bike Parku Leogang, to na miejscu znajdziesz sporo hoteli przyjaznych rowerzystom. Są to m.in. Salzburger Hof, Rupertus, Bacher, Riederalm, Ritzenhof, Puradies oraz Hotel Der Löwe. Na miejscu znajdziesz także sklepy i serwisy rowerowe takie jak Sport Mitterer i Sport 2000 Simon. Więcej informacji można znaleźć na stronie: 
saalfelden-leogang.com/en/region-experience/bike/bikehotels