Każda kolejna runda zawodów Enduro World Series wnosi coś nowego do świata racingu. Tym razem zawody w Northstar przejdą do historii jako jedne z najbardziej zaciętych, a to głównie dzięki temu, że różnica między pierwszym, a drugim miejscem, wyniosła zaledwie 0.8s.

Przedostatni wyścig tegorocznej serii odbył się w Northstar w Kalifornii. Do rozegrania została już tylko ósma runda w szwajcarskim Zermatt, która będzie miała miejsce już za trzy tygodnie, oraz Puchar Narodów tydzień później we włoskim Finale Ligure. Rywalizacja w USA była bardzo zacięta, a po pięciu z sześciu bardzo trudnych i wymagających odcinków przewaga lidera wynosiła zaledwie 0.1s.

Richie Rude obserwuje przejazd Sama Hilla z fotela lidera.

Przed ostatnim szóstym etapem Sam Hill (Team Chain Reaction Cycles Mavic) prowadził z przewagą zaledwie 0.1 sekundy nad Richie Rudem (Yeti Cycles / Fox Shox Factory Team). Ostatecznie jednak to Rude był szybszy i wygrał całe zawody z przewagą 0.8s. Trzecie miejsce pierwszy raz w historii startów w Enduro World Series zdobył Mitch Ropelato. Tuż za nim uplasował się Martin Maes (GT Factory Racing).

Isabeau Courdurier

W rywalizacji pań dzięki zwycięstwu w wyścigu tytuł w klasyfikacji generalnej zdobyła Isabeau Courdurier (Intense Mavic Collective). Drugie miejsce zajęła Noga Korem (GT Factory Racing), która w Northstar wygrała Królewski Etap i zdobyła dodatkowe punkty. Zwycięstwo na piątym odcinku i dobra postawa na pozostałych dała trzecie miejsce Andreane Lanthier Nadeau (Rocky Mountain / Race Face Enduro Team).

Antoine Vidal i Cedric Ravanel

W rywalizacji U21 zwyciężył Antoine Vidal (Commencal Vallnord Enduro Racing Team) i dzięki temu objął prowadzenie w klasyfikacji generalnej. Drugie miejsce zajął Duncan Nason, a trzeci był Kasper Wooley. Wśród pań zwyciężyła Lucy Schick przed Isabellą Naughton i Lauren Bingham (Yeti/Fox Shox Devo Factory Racing).

Karim Amour

Karim Amour po raz kolejny zwyciężył wśród mastersów, ale zrobił to z przewagą zaledwie pół sekundy nad Cedric’iem Ravanelem (Commencal Vallnord Enduro Racing Team). Trzecie miejsce zajął Geoff Kabush. Wśród pań triumfowała Alba Wunderlin przed Tashą Thomas i Amandą Propst.

Najlepszym zespołem okazała się ekipa Rocky Mountain/Race Face Enduro, która wyprzedziła zespoły GT Factory Racing i Canyon Factory Racing.

W klasyfikacji generalnej na prowadzeniu wśród mężczyzn wciąż jest Florian Nicolai (Canyon Factory Racing), ale Sam Hill jest już tylko 60 pkt za nim. Wśród pań siedem zwycięstw na siedem startów dało Isabeau Courdurier zwycięstwo w klasyfikacji generalnej. O drugie miejsce powalczą jeszcze Noga Korem z Andreane Lanthier Nadeau.

Kolejna runda odbędzie się w dniach 21-22 września w szwajcarskim Zermatt.

Pełne wyniki: kliknij tutaj

O zawodach Enduro World Series

Enduro Mountain Bike Association (EMBA) powstała w październiku 2012 roku i miała za zadanie scalić światową społeczność rowerowego enduro. Jako organizatorzy serii Enduro World Series łączymy największe zawody enduro na świecie z najlepszymi trasami, relaksującą atmosferą i nastawieniem na zawodników. Ekipa stojąca za EMBA ma jeden cel – rozwijać światowe enduro dla zawodników, sportu i całej rowerowej społeczności.

Oficjalna strona:
enduroworldseries.com
Media:
facebook, instagram, twitter, youtube