Pełen emocji sezon bardzo szybko zmierza ku końcowi, a najlepszym tego przykładem są finisze najważniejszych wyścigowych serii. W ten weekend swoje zmagania zakończyli również zawodnicy startujący w Enduro World Series.

Zwycięzcy Enduro World Series 2019

Ósma runda zakończyła tegoroczną serię Enduro World Series i odbyła się w szwajcarskim Zermatt. Podczas imprezy Traillove EWS Zermatt zawodnicy mieli do pokonania pięć odcinków specjalnych u podnóży szczytu Matterhorn.

Sam Hill vs Florian Nicolai

Przed startem wyścigu wszyscy emocjonowali się rywalizacją lidera klasyfikacji generalnej Floriana Nicolaia (Canyon Factory Racing) z Samem Hillem (Chain Reaction Cycles Mavic), który tracił do niego 60 punktów. Wszyscy zadawali sobie pytanie czy Hill obroni tytuł z zeszłego roku, czy może po raz pierwszy zatriumfuje Nicolai?

Sam Hill

Jednak obydwu panów pogodził Martin Maes (GT Factory Racing), który z przewagą ponad 12 sekund wygrał całe zawody. Na drugim miejscu zmagania ukończył Sam Hill, a trzeci był Richie Rude (Yeti Cycles / Fox Shox Factory Racing). Florian Nicolai zajął piąte miejsce, a na czwartej lokacie zawody ukończył Francuz Kevin Miquel.

Florian Nicolai

W trakcie wyścigu nie brakowało emocji, a sięgnęły one zenitu podczas Królewskiego Etapu. Wygrana na tym odcinku specjalnym dawała dodatkowo 40 punktów, więc motywacja do zwycięstwa była podwójna. I właśnie na tym etapie wszystko się rozstrzygnęło, Sam Hill zwyciężył, a Nicolai był dopiero piąty.

Martin Maes

Perfekcyjny sezon Isabeau Courdurier

Wśród pań sytuacja była jasna jeszcze przed startem. Isabeau Courdurier (Intense Mavic Collective) zapewniła sobie tytuł już podczas siódmej rundy w Northstar, a w Szwajcarii walczyła o perfekcyjny sezon. Ta sztuka jej się udała i nie dość, że zdobyła tytuł Mistrzyni EWS, to zrobiła to wygrywając wszystkie rundy w sezonie! Drugie miejsce zajęła Andreane Lanthier Nadeau (Rocky Mountain / Race Face Enduro Team), a trzecia była Niemka Rapahela Richter.

Isabeau Courdurier

Wyścigu do udanych z całą pewnością nie zaliczy Noga Korem (GT Factory Racing), która z powodu problemów technicznych ukończyła zawody dopiero na 25 pozycji. Jednak nie przeszkodziło jej to w zajęciu drugiego miejsca na koniec sezonu. Najlepszy rezultat w karierze osiągnęła z kolei Andreane Lanthier Nadeau, która ukończyła sezon na najniższym stopniu podium.

Noga Korem

Masters i juniorzy

W kategorii masters zwycięstwo w wyścigu oraz całym sezonie zgarnął Cedric Ravanel (Commencal Vallnord Enduro Racing Team). Karim Amour (Miranda Racing Team) ustąpił z tronu i musiał zadowolić się drugim miejscem, a trzecią lokatę zajął Florian Golay.

Cedric Ravanel

Wśród pań drugie miejsce w zawodach zapewniło końcowy tytuł Louise Paulin, podczas gdy w Zermatt triumfowała Alba Wunderlin.

Alba Wunderlin

Antoine Vidal (Commencal Vallnord Enduro Racing Team) wygrał wyścig i tym samym zapewnił sobie końcowy tytuł. Drugie i trzecie miejsce zajęli z kolei Kasper Woolley oraz Brady Stone. Wśród juniorek debiutancki sezon Lucy Shick przyniósł jej końcowy tytuł, ale zwycięstwo w Zermatt zgarnęła Harriet Harnden.

Antoine Vidal

Klasyfikacja zespołowa

Najlepszym zespołem dnia została ekipa Rocky Mountain / Race Face Enduro, ale zwycięstwo w klasyfikacji generalnej przypadło ekipie Canyon Factory Racing.

Zwycięski zespół Enduro World Series 2019 – Canyon Factory Racing

Mariusz Bryja triumfuje w EWS100!

Podczas zawodów w Zermatt był również polski akcent. Mariusz Bryja wygrał zawody EWS100 w kategorii Masters 40+, gratulacje!!! Mariusz nie tylko zwyciężył podczas wszystkich pięciu odcinków specjalnych, ale na metę przyjechał z ogromną ponad 2-minutową przewagą nad drugim Rene Rohrerem.

Mariusz Bryja wygrywa kategorię Masters 40+ podczas wyścigu EWS100

Jednak to nie koniec emocji…

W tym roku do rozegrania został jeszcze Puchar Narodów, który odbędzie się po raz pierwszy jako oddzielna impreza. W dniach 28-29 września zawodnicy będą walczyć we włoskim Finale Ligure i będzie to ostatnia tegoroczna impreza najważniejszej serii enduro na świecie.

Pełne wyniki:

O zawodach Enduro World Series

Enduro Mountain Bike Association (EMBA) powstała w październiku 2012 roku i miała za zadanie scalić światową społeczność rowerowego enduro. Jako organizatorzy serii Enduro World Series łączymy największe zawody enduro na świecie z najlepszymi trasami, relaksującą atmosferą i nastawieniem na zawodników. Ekipa stojąca za EMBA ma jeden cel – rozwijać światowe enduro dla zawodników, sportu i całej rowerowej społeczności.

Oficjalna strona:
enduroworldseries.com
Media:
facebook, instagram, twitter, youtube