Organizatorzy najważniejszej światowej serii enduro – Enduro World Series – z dumą ogłaszają powrót największej drużynowej imprezy w historii kolarstwa górskiego – Pucharu Narodów. Zawody będą miały miejsce we włoskim Finale Ligure i odbędą się we wrześniu 2019 roku. Puchar Narodów będzie prawdziwą celebracją rowerowego świata, a zawodnicy będą mieli okazję przynieść chlubę i sławę nie tylko sobie, ale także swoim krajom. Współpraca drużynowa, strategia i niesamowite zmagania będą towarzyszyć zarówno zawodnikom jak i kibicom, którzy będą dopingować swoich ulubieńców w walce o drużynowe zwycięstwo.

Przewidziane są trzy kategorie, w których zmierzą się kraje przeciwko krajom, producenci kontra producenci, oraz zmagania zespołów amatorskich. W każdej kategorii wystawione zostaną trzyosobowe zespoły, a w skład reprezentacji narodowych wejdą trzej najlepsi zawodnicy z świeżo utworzonego rankingu EWS – oczywiście będą zespoły zarówno żeńskie jak i męskie. Podobna impreza została zorganizowana już w 2017 roku, gdzie zmierzyły się ze sobą reprezentacje Australii (Sam Hill, Jared Graves, Josh Carlson) oraz Francji (Jerome Clementz, Damien Oton, Adrien Dailly).

Enduro World Series announces Trophy of Nations for 2019

Również amatorzy będą mogli stanąć do walki w trzyosobowych zespołach, ale nie będą obejmować ich żadne restrykcje – dzięki temu będą mieli szanse zmierzyć się z największymi profesjonalistami na świecie. Zaproszone zostaną również zespoły fabryczne, gdzie menedżerowie i mechanicy będą mogli odłożyć swoje narzędzia i opuścić strefę serwisową, aby stanąć do rywalizacji na trasach i pokazać swoją siłę. Puchar Narodów będzie oddzielną imprezą niż seria EWS i nie będzie miała wpływu na globalny ranking. Zawody odbędą się w Finale tydzień po ósmej rundzie EWS, która będzie miała miejsce w szwajcarskim Zermatt. Puchar Narodów będzie częścią większego festiwalu rowerowego w Finale Ligure, gdzie zawodnicy i kibice spędzą niesamowity weekend ścigając się i dobrze się bawiąc.

Enduro World Series announces Trophy of Nations for 2019

Chris Ball, Dyrektor Generalny Enduro World Series:

Jesteśmy bardzo podekscytowani możliwością rywalizacji drużynowej na najwyższym poziomie. Samo myślenie o tym, kto może znaleźć się w ekipach narodowych sprawia, że pojawiają się ciarki na plecach. Zapowiada się bardzo interesująca rywalizacja, gdzie zawodnicy będą musieli dopasować swoje własne strategie do potrzeb zespołu i współpracować, by osiągnąć końcowy sukces.

To również dobra okazja do zaprezentowania się amatorów na tle zawodowców. Nie ma chyba lepszej opcji niż jazda z przyjaciółmi po trasach w Finale i zarazem rywalizacja z najlepszymi na świecie. Ten wyścig ma szanse by być jednym z najlepszych i najciekawszych w całym sezonie!

Ugo Frascherelli, Burmistrz Finale Ligure:

Wszyscy wiedzą, że między Finale Ligure i Enduro World Series istnieje specjalna więź i jesteśmy zaszczyceni faktem, że będziemy mogli zorganizować Puchar Narodów w 2019 roku. To będzie kolejna niesamowita okazja by zaprezentować światu nasze trasy i usługi.

Andrea Principato, Prezes Finale Outdoor Resort:

Po sześciu rundach EWS w Finale, podnosimy poprzeczkę po raz kolejny. To niesamowita przyjemność i ogromna odpowiedzialność by gościć światowej klasy zawody. Ciekawie będzie również oglądać profesjonalistów i amatorów ścigających się razem na trasach i zapowiada się wspaniałe zakończenie sezonu.

Enduro World Series announces Trophy of Nations for 2019

Puchar Narodów odbędzie się w Finale Ligure w weekend 28-go września 2019 roku, tydzień po finałowych zawodach EWS w Zermatt. Pełny kalendarz imprez spod znaku EWS w 2019 roku został już opublikowany tydzień temu, a wygląda on tak:

Enduro World Series announces Trophy of Nations for 2019


Oficjalna strona: enduroworldseries.com