Big Air to konkurencja snowboardowa, w której zawodnik wykonuje ewolucje w czasie lotu na specjalnej skoczni. Oceniane są: trudność ewolucji, jej wykonanie, kontrola w locie, czy pewność lądowania. Chociaż w świetle reflektorów znajdą się w najbliższym czasie przede wszystkim specjalizujący się w tej konkurencji snowboardziści, to warto zauważyć, że rywalizacja na wielkiej skoczni łączy wiele różnych sportów freestyle’owych.

Videorelacja z Garmin Winter Sports Festival 2018

Najlepszym przykładem są zaś rozegrane niedawno w Białce Tatrzańskiej zawody Garmin Winter Sports Festival, w czasie których na potężnej konstrukcji ze śniegu swoje umiejętności zaprezentowali snowboardziści, narciarze i rowerzyści!

Garmin Winter Sports Festival jedyna impreza na świecie, w czasie której przedstawiciele tych trzech sportów spotykają się w jednym miejscu, by rywalizować w konkurencji Big Air. W tym roku najlepsi na wielkiej skoczni byli dziś snowboardziści: Jakub Wolak i Katarzyna Rusin, rowerzysta Marek Łebek oraz narciarze Edvards Lansmanis z Łotwy i Vilma Warpenius z Finlandii. Szczepan Karpiel-Bułecka zajął drugie miejsce w klasyfikacji open narciarzy, dzięki czemu po raz dziesiąty sięgnął po tytuł Mistrza Polski we Freeskiingu.

Videorelacja z Garmin Winter Sports Festival 2018

Szymon Godziek, jeden z czołowych specjalistów od rowerowego freestyle’u na świecie, wykonał zaś pierwszego w historii backflipa (salto) na nartach i rowerze równocześnie…