PROMOCJA BLACK FRIDAY: JERSEY RUNO.DESIGN x 43RIDE

Najważniejsza impreza zjazdowa – Mistrzostwa Polski w zjeździe MTB, spod szyldu Hard Downhill League, już za nami! W ubiegły weekend wyłoniliśmy nowych Mistrzów Polski w najcięższej odmianie kolarstwa górskiego.

Treningi

Zawodnicy pojawiali się na trasie już od środy, obierając co raz to lepsze i szybsze linie. Trasa z którą było dane im się zmierzyć była w ich ocenie bardzo trudna i wymagająca, nie zabrakło na niej korzeni, kamieni, grubych lotów, band czy otwartych zakrętów. Pogoda dopisała, cały weekend towarzyszyło słońce i pozwalało delektować się pięknym widokiem ze szczytu góry Stożek.

Sobota

Whip Contest i Dual Slalom

W sobotnie popołudnie zostały rozegrane konkurencje dodatkowe – począwszy od whip contestu, gdzie bezkonkurencyjny okazał się Sebastian Macura, aż do ścigania parami, czyli popularnego, w ostatnim czasie, Dual Slalomu, gdzie w kobietach, dosłownie bezkonkurencyjna, okazała się Patrycja Przybysławska.

Whip Contest / zdjęcie: Ewa Kania

Natomiast w mężczyznach, najlepiej wchodzącym w zakręty okazał się Sebastian Sukiennik w finałowym przejeździe wygrywając z Andrzejem Zabagło, natomiast na najniższym stopniu podium sklasyfikowany został teamowy kolega zwycięzcy – Piotr Gaik.

Niedziela

W niedzielę atmosfera od rana była mocno racingowa. Tuż po eliminacyjnych przejazdach, rozpoczęła się walka o tytuł nowego Mistrza Polski.

Walka była niebywale zacięta, do ostatnich metrów trasy – wszak o tytuł Mistrza walczyli najlepsi zawodnicy w kraju!

Podium juniorek: 1. Patrycja Przybysławska / zdjęcie: Ewa Kania

W kategorii juniorskiej kobiet nową Mistrzynią Polski została Patrycja Przybysławska, a w nieco starszej kategorii – elicie kobiet, tytuł przypadł Ince Janule.

Podium elity kobiet: 2. Katarzyna Burek, 1. Inka Januła, 3. Maja Micherda / zdjęcie: Ewa Kania

W najstarszej kategorii – Masters II zatriumfował, deklasując konkurencję, Wojciech Koniuszewski.

Podium masters II: 2. Gembalik Piotr, 1. Wojciech Koniuszewski, 3. Radosław Dudek, 4. Piotr Kosiński / zdjęcie: Ewa Kania

W Masters I mieliśmy przyjemność oglądać wielki comeback i po kilkuletniej przerwie ponownie w akcji zobaczyć Macieja Jodko, który zdobyciem tytułu Mistrza Polski potwierdza, że nadal jest w dobrej formie.

Podium masters I: 2. Aleksander Wieczorkiewicz, 1. Maciej Jodko, 3. Jakub Rutkowski, 4. Marek Bieda, 5. Stanisław Kruk, 6. Krzysztof Krawczyk / zdjęcie: Ewa Kania

Przechodząc dalej – do kategorii juniorskiej mężczyzn – tytuł z ubiegłego roku obronił Krzysztof Kaczmarczyk uzyskując tym samym 4. czas zawodów.

Podium juniorów: 2. Krzysztof Kaczanowski, 1. Krzysztof Kaczmarczyk, 3. Iwo Rawicki, 4. Kacper Brzeczek, 5. Alex Kaszycki, 6. Szymon Gładysz / zdjęcie: Ewa Kania

Natomiast w najszybszej i najbardziej prestiżowej kategorii tytuł Mistrza Polski przypadł ponownie Sławkowi Łukasikowi, który udowodnił, że mimo kontuzji nadal jest numerem jeden!

Podium kategorii elita mężczyzn: 2. Wojciech Czermak, 1. Sławomir Łukasik, 3. Michał Ziobro / zdjęcie: Ewa Kania

W kategoriach Hard Downhill League zwyciężyli Damian Włodarczyk (junior open) oraz Paweł Woźnica (open). Pełne wyniki oraz klasyfikację generalną znajdziecie tutaj:

Mistrzowie i Mistrzynie Polski DH 2019: Sławomir Łukasik, Krzysztof Kaczmarczyk, Patrycja Przybysławska, Inka Januła, Maciej Jodko, Wojciech Koniuszewski / zdjęcie: Ewa Kania

Bardzo dziękujemy za ten weekend pełen emocji i niesamowite show oraz wsparcie naszych partnerów: Diverse, Monster Energy, Mad Pig oraz Tygu.

Do zobaczenia w sezonie 2020!