Za nami druga edycja Local Series of Downhill 2019, która odbyła się w kultowym już miejscu, najstarszym polskim Bike Parku w Wiśle na górze Stożek. Wisła przywitała masę zawodników w sobotę długotrwałymi burzami i intensywnymi opadami, w połączeniu ze świeżą trasą dało to wielu twardy orzech do zgryzienia.

W sobotę w przerwie pomiędzy jednymi opadami, a następnymi, organizatorom udało się przeprowadzić dodatkowe konkursy przygotowane dla zawodników.

W pierwszej kolejności zawodnicy mogli się zmierzyć w konkursie skoku wzwyż „Bunny Hop Challenge”. Ze zdecydowaną przewagą wygrał Kamil Kundrad któremu udało się wzbić na wysokość 85cm! i to na zjazdówce! Wielki Szacun! Zaraz za nim uplasowali się zawodnicy: Łukasz Grabowski oraz najszybszy lokales Tomasz Raszyk!

W drugiej konkurencji wystartowało kilkunastu zawodników, WHIP –  czyli konkurencja kto bardziej poleci bokiem! Tym razem bezkonkurencyjnie w 4 próbach najlepiej wypadł Bartosz Halberda wykręcając świetnego Whipa!

Jako trzecia i ostatnia z dodatkowych konkurencji odbył się Puchar Polski w Dual Slalomie – Runda 2!

Ponad 30 zapisanych zawodników, przez eliminacje wytypowano 16 których stanęło w szranki do walki o zwycięstwo. Finalnie pierwsze miejsce zajął Konrad Porochniak, drugie Aleksander Anusiewicz i trzecie miejsce zajął Kamil Kundrad. W kategorii Kobiety wygrała Buda Patrycja wyprzedzająca w finałowym biegu Darską Katarzynę! Ale walka była zacięta pomiędzy Paniami do samego końca!

W niedzielę odbyły się zawody w zjeździe, zawodnicy próbowali osiągnąć jak najlepsze czasy podczas dwóch biegów mierzonych, z których do klasyfikacji finałowej zaliczany był lepszy czas. Niedziela obyła się bez opadów deszczu co skutkowało ogromnymi różnicami w czasie pomiędzy pierwszym a drugim przejazdem. Finalnie w 3 kategoriach dwa przejazdy wyłoniły następujących zwycięzców:

3. Ziobro Michał – 2:01:08

Już teraz pragniemy zaprosić wszystkich na finałową edycję Local Series of Downhill 2019 do Brennej w dniach 28-29 Września, gdzie także oficjalnie zakończymy sezon zawodów zjazdowych w Polsce!

Pełne wyniki oraz klasyfikacja generalna: 43ride.com/wyniki-zawodow/lsd-2019

Podziękowanie dla sponsorów: Diverse, Diverse Extreme Team, Nutrend, Bike Park Stożek, Miasto Wisła, Mad Pig, NS Bikes, 7 Anna, Aljot/Kenda.

O zawodach Local Series of Downhill

LSD – Local Series of Downhill to cykl zawodów w zjeździe MTB mający na celu rozwój sportu wśród amatorów. Są to imprezy dające możliwość rywalizacji, aktywnego spędzania czasu wśród znajomych oraz spektakularnego widowiska dla kibiców. Trasy na wyścigi są wybierane spośród lokalnych miejscówek oraz znanych polskich bike parków, których poziom jest stosunkowo łatwy i przejezdny nawet dla początkujących, ale także dający satysfakcję z jazdy tym bardziej zaawansowanym rowerzystom. Każda odsłona zawodów jest ukierunkowana na luźne ściganki spędzone w pozytywnym klimacie tworzonym przez środowisko rowerzystów jak i ich znajomych.