JERSEY RUNO.DESIGN x 43RIDE JUŻ DOSTĘPNY!

Nowa kolekcja Kross na sezon 2017 to przede wszystkim idealnie dopracowane techniczne modele w odważnej, energetycznej stylistyce. Polski producent stawia na nowoczesny design w połączeniu z komponentami uznanych marek takich jak Sram czy Shimano. Przykładem może być kultowy już model Kross z linii Moon. Rower, który świetnie sprawdza się podczas ekstremalnej jazdy enduro, przyciąga teraz spojrzenia na trasie swoim agresywnym malowaniem.

Księżyc w pełni - Kross Moon z kolekcji 2017

Powstanie Moon’a rozpoczęło się kilka lat temu od zwykłego szkicu konstruktora na kawałku papieru. W toku wieloletnich prac całego zespołu Research&Development Kross udało się stworzyć niezwykłą maszynę dla fanów adrenaliny. Oparty o autorskie zawieszenie RVS (Revo Virtual Suspension) model, co roku jest najbardziej wyczekiwanym rowerem Kross w kolekcji. Nie inaczej będzie w 2017 roku!

Księżyc w pełni - Kross Moon z kolekcji 2017
Kross Moon 2017 1.0

Geometria rowerów z linii Moon nie uległa zmianie, jednak Kross w ostatnich miesiącach dopracował wiele istotnych szczegółów konstrukcyjnych – m.in. wszystkie śruby są przelotowe, a część z nich wykonana jest z tytanu. Polski producent zmienił także istotnie specyfikację techniczną poszczególnych modeli, dzięki czemu każdy użytkownik będzie mógł korzystać z napędu 1×11.

Księżyc w pełni - Kross Moon z kolekcji 2017
Kross Moon 2017 2.0

I tak najwyższy model Moon 3.0 w żółto-zielonym kolorze oparty jest o zawieszenie Fox’a i napęd Sram X01. Niezakłóconą radość z jazdy gwarantują wysokiej klasy koła DT Swiss Spline i opony Schwalbe. Moon 2.0 z widelcem Rock Shox Pike RC i tylnym amortyzatorem Monarch oraz napędem Shimano XT niewiele ustępuje topowemu modelowi 3.0. Trzymając się intensywnej palety barw zaproponowanej przez Kross, rower ten zyskał wyjątkowe, pomarańczowe malowanie. Dla porównania jego młodszy brat Moon 1.0 również z amortyzatorem Monarch, na trasach rozpędzać się będzie dzięki niezawodnemu napędowi Sram NX. O tłumienie drgań podczas jazdy zadba widelec X-Fusion. Limonkowa maszyna Kross stanie się na pewną ozdoba niejednej rowerowej kolekcji.

Księżyc w pełni - Kross Moon z kolekcji 2017
Kross Moon 2017 3.0

To nie koniec korzystnych zmian dla wszystkich spragnionych ekstremalnych wrażeń na trasie. Dzięki zmianom wprowadzonym przez Kross w 2017 roku rowerzyści mogą liczyć również na atrakcyjniejsze poziomy cenowe poszczególnych modeli. Dzięki temu flagowa maszyna rodzimego producenta na pewno zagości w wielu domach.

Księżyc w pełni - Kross Moon z kolekcji 2017

Specyfikacja Kross Moon 2017:


Oficjalna strona: kross.pl