Jedno z najpopularniejszych siodełek WTB – Deva, dedykowane specjalnie dla kobiet zostanie powtórnie wprowadzone na rynek podczas Eurobike. Deva zachowuje ten sam kształt i wszystkie swoje poprzednie funkcje, zgodnie z pierwotnym projektem Marka Slate’a, założyciela WTB i projektanta wielu produktów marki. Zaktualizowana natomiast została szata graficzna, tak aby uczynić Deva spójnym z aktualną linią siodełek WTB. Siodełko, które już ma wielu zwolenników powraca z nowym wyglądem, który z pewnością spodoba się wielu cyklistom.

WTB powraca z damskim siodełkiem Deva
WTB Deva Team

Jako siodełko damskie ukierunkowane na funkcjonalność, Deva posiada krótki nos by ułatwiać wchodzenie i schodzenie z roweru, natomiast szerszy profil nosa zapewnia dostateczną ilość wsparcia. W porównaniu do siodełek z wyraźnym zakrzywieniem, gdzie siedzenie możliwe jest jedynie na określonym obszarze, kombinacja średniej szerokości siodełka Deva z minimalnym zakrzywieniem, zapewnia swobodę siadu w wielu pozycjach na całej długości siodełka. Żelowa wyściółka Deva ProGel rozmieszczona w strategicznych miejscach zapewniająca dodatkowy komfort również powróci do linii. Krótko mówiąc, dedykowane specjalnie dla kobiet siodełko Deva PROGEL jest funkcjonalne, ma smukły kształt i posiada dodatkową wyściółkę dla zwiększenia komfortu jazdy.

WTB powraca z damskim siodełkiem Deva
WTB Deva Pro

Heather McFadden, dyrektor ds. marketingu globalnego WTB:

Na długo przed moją pracą w WTB, Deva nie była tylko siodełkiem które wybrałam, ale także jedynym siodełkiem, które naprawdę mi pasowało. Kiedy zaczęłam współpracę z WTB, postawiłam sobie za cel przywrócić siodełko, które ja sama i wiele innych osób pokochało z powrotem na rynek. I w końcu jest, Deva… idealne siodełko dla cyklistek, bez konieczności bycia różowym i posiadania falbanek!

WTB powraca z damskim siodełkiem Deva
WTB Deva Race

Siodełko Deva jest dostępne w pięciu różnych modelach, zapewniających różne materiały wypełniające i pręty. Deva Team posiada tytanowe pręty, wyściółkę DNA, waży 200 gramów, a jego sugerowana cena detaliczna to 129,95$. Deva Pro posiada chromowane pręty, wyściółkę DNA, waży 208 gramów, a jego sugerowana cena detaliczna to 89,95$. Deva Race wyposażone jest w chromowane pręty, wyściółkę DNA, waży 267 gramów, a jego sugerowana cena detaliczna wynosi 59,95$. Deva Gel posiada stalowe pręty, wyściółkę DNA, waży 291 gramów, a jego sugerowana cena detaliczna to 54,95$. Deva Comp wyposażone jest w stalowe pręty, wyściółkę Standard, waży 324 gramy, a jego sugerowana cena detaliczna wynosi 39,95$. Wszystkie modele nowej wersji siodełka Deva będą dostępne w magazynie i gotowe do wysyłki od jesieni.

WTB powraca z damskim siodełkiem Deva
WTB Deva Comp

O WTB

Założona w 1982 roku firma WTB powstała w miejscu narodzin kolarstwa górskiego w celu projektowania lepszych produktów rowerowych. Znana z siodełek, opon, felg i chwytów, firma ta napędzana przez rowerzystów wciąż przesuwa granice tego, co możliwe dzięki nieustającemu duchowi innowacyjności i pasji do przygody na dwóch kółkach.


Oficjalna strona: wtb.com
Dystrybucja: rowersport.pl