„Jeździć ani skakać się nie nauczysz, dopóki się nie… wywrócisz.”

Jak wiele jest prawdy w tym staropolskim porzekadle, przekonał się chyba każdy z nas. Upadki kształcą, ale dobrze aby były jak najmniej bolesne.

Polska firma X-Factor istnieje już co prawda ponad 10 lat na naszym rynku, ale dopiero niedawno zaistniała w szerszej świadomości polskich rowerzystów dzięki zawodnikom enduro. Nas zaciekawiły klasyczne ochraniacze na łokcie i kolana – zapewniające z jednej strony wysoki poziom ochrony, ale równocześnie pozwalające na dłuższe górskie eksploracje. X-Factor oferuje dwie takie linie produktów: FLOW oraz EVO.

Nakolanniki i nałokietniki serii EVO zapewniają bardzo wysoki poziom ochrony przy równoczesnej wygodzie noszenia przez kilka godzin w górach.

NAKOLANNIKI EVO II

Niska waga i wyprofilowane ochraniacze zapewniają swobodę ruchów. Komfort termiczny zapewnia tkanina transportująca wilgoć na zewnątrz. Na bokach posiadają wstawki ochronne z gąbki. Silikonowe paski zapewniają stabilizację ochraniaczy.

Dzięki niskiej wadze i wyprofilowanym ochraniaczom nakolanniki zapewniają niebywałą swobodę ruchów podczas jazdy i wykonywania ewolucji. Komfort termiczny zapewnia tkanina transportująca wilgoć na zewnątrz.  Na bokach posiadają wstawki ochronne z gąbki. Silikonowe paski zapewniają utrzymanie nakolanników zawsze na właściwym miejscu.

  • Konstrukcja wzmacniana Kevlarem
  • Tkanina transportująca  wilgoć na zewnątrz „moisture out”
  • Wkładka ochronna podwójnej gęstości
  • Wstawki silikonowe dla lepszej stabilizacji

 OCHRANIACZE ŁOKCI EVO TECH

Zaawansowane technologicznie ochraniacze łokci, wykonane z neoprenu oraz lekkiego pancerza. Perforowany materiał zapewnia wentylację. Konstrukcja ochraniacza jest wzmocniona Kevlarem.

Zaawansowane technologicznie ochraniacze łokci, wykonane z neoprenu oraz lekkiego pancerza. Perforowany materiał zapewnia  wentylację. Konstrukcja  ochraniacza jest wzmocniona Kevlarem.  Silikonowe opaski zapewniają ,że nałokietniki będą zawsze na właściwym miejscu.

Pianka wysokiej gęstości

  • Dwuczęściowa powłoka  polipropylenowa o wysokiej odporności na uszkodzenie
  • Konstrukcja wzmacniana Kevlarem
  • Perforowany neopren po wewnętrznej stronie poprawiający wentylację
  • Wstawki silikonowe dla lepszej stabilizacji

 

Informacje

*) polskie – ochraniacze firmy X-Factor z serii FLOW są projektowane i szyte w Polsce! Natomiast modele serii EVO zostały zaprojektowane w Polsce, ale są produkowane w Chinach (podobnie jak produkty znanych zachodnich firm jak iXS, Fox, Race Face, itp.). Wszystkie produkty X-Factor oferowane są w wyjątkowo atrakcyjnych cenach, bez uszczerbku na jakości.