JERSEY RUNO.DESIGN x 43RIDE JUŻ DOSTĘPNY!

WTB z dumą prezentuje nowe siodełko w ofercie, które skierowane jest do rowerzystek. Model Koda dostępny będzie w dwóch długościach – 142mm i 150mm – i zaprezentowany zostanie podczas pierwszego dnia międzynarodowych targów Eurobike. Co oznacza, że jest to damskie siodełko? Kształt i specyfika budowy Kody zostały dopasowane według uwag naszych testerek, które brały udział w projektowaniu ponad dwa lata. Oczywiście dzięki takiemu kształtowi, również męska część będzie odczuwać zwiększony komfort podczas użytkowania naszego nowego siodełka. Model Koda posiada wspomagające zewnętrzne strefy, które dzielone są środkowym wcięciem, by zmniejszyć nacisk we wrażliwych obszarach ciała. Krótki nos siodełka zapewnia płynne przejście, a lekko spłaszczony kształt zwiększa komfort w tylnej części.

WTB introduces female-focused Koda saddle at Eurobike

Rebecca Rusch, zawodniczka WTB i legenda wyścigów rowerowych:

Moja pierwsza przejażdżka na Kodzie to była 30-sekundowa rundka dookoła domu. Od razu da się wyczuć czy siodełko jest dopasowane czy nie. Pierwsza rundka sprawiła, że poczułam małe „aha” w głowie i to chyba nie potrzebuje dodatkowego wyjaśnienia. W końcu znalazłam mojego jednorożca. Polubiłam Kodę tak bardzo, że od razu podjęłam decyzję o ryzykownej przejażdżki z Charlotte do Nashville. Jedyne 450 mil. Cztery dni w siodełku, kilkanaście godzin na dzień i żadnej możliwości zmiany siodła. To było duże wyzwanie i nawet po tak długiej trasie, wciąż mam to dobre uczucie, gdy wsiadam na Kodę.

WTB introduces female-focused Koda saddle at Eurobike WTB introduces female-focused Koda saddle at Eurobike

Siodełko Koda powstało po licznych prośbach skierowanych do WTB, aby rozszerzyć gamę siodełek kierowanych do rowerzystek. WTB wsłuchało się w te prośby i dzięki bliskiej współpracy ze swoimi zawodniczkami, udało się stworzyć perfekcyjne żeńskie siodełko. Szerokie środkowe wcięcie, mała długość i średnia twardość było kluczem do stworzenia nowego modelu. Za każdym razem, gdy dostawaliśmy nowe uwagi, wracaliśmy do stołu projektowego by maksymalnie poprawić nasz nowy projekt, aby komfort użytkowania Kody był jak najwyższy. Model ten dzieli najlepsze rozwiązania z naszym najwyższym modelem Volt i dzięki temu panie użytkujące Kodę zdecydowanie będą usatysfakcjonowane naszym nowym produktem.

WTB introduces female-focused Koda saddle at Eurobike

Anneke Beerten, zawodniczka WTB i dwukrotna Mistrzyni Świata 4X:

Wszyscy wiemy jak ważne jest dobre siodełko, zwłaszcza dla nas kobiet. Od momentu, gdy otrzymałam pierwszy prototyp, to pokochałam ten model. Od razu użyłam Kodę w pierwszym wyścigu Enduro World Series w Nowej Zelandii, a to było 8 godzin ścigania! Osiem godzin bez problemów z siodełkiem i komfortem – Koda zdecydowanie jest moim pierwszym wyborem!

WTB introduces female-focused Koda saddle at Eurobike WTB introduces female-focused Koda saddle at Eurobike

Użytkownicy bardzo często wybierają kształt siodełka, aby jak najlepiej pasował do ich anatomii, ale często zdają sobie sprawę z tego, że szerokość nie jest jedynym czynnikiem grającym rolę. Koda jest naszym pierwszym damskim siodełkiem, które dostępne jest w dwóch długościach – 142mm i 150mm. Przed zakupem gorąco doradzamy jednak wybranie się do lokalnego sklepu, który dysponuje systemem WTB Personalized Saddle Fit System, dzięki czemu można sprawdzić, które siodełko z gamy pasuje nam najlepiej.

WTB introduces female-focused Koda saddle at Eurobike

Siodełko WTB Koda dostępne będzie w czterech różnych opcjach modelowych, które różnić się będą rodzajem zastosowanej pianki oraz materiałem szyn mocujących. Najwyższy model Koda Team posiada piankę DNA oraz tytanowe pręty. Sugerowana cena na rynku amerykańskim to 129.95USD, a waga to 210g dla wersji 142mm i 223g dla modelu 150mm. Wersja Koda Pro, to z kolei pręty chromowo-molibdenowe oraz pianka DNA. Sugerowana cena to 89.95USD. Koda Race posiadać będzie pręty chromowo-molibdenowe oraz standardową piankę i kosztować ma 59.95USD. Najniższy model Comp wyposażony będzie w stalowe pręty, standardową piankę i cenę 39.95USD.

Więcej informacji: wtb.com