Budżetowy rower oddający w pełni esencję górskiej jazdy na rowerze – to przesłanie towarzyszyło nam przy projektowaniu linii rowerów NS Bikes Nerd. Czy nam się to udało? Sprawdźcie poniższy film, a sami się przekonacie!

Wśród modeli znajdziemy wersję Lite – newschoolową, agresywną trail’ówkę na kołach 29″, ze skokiem 120mm i progresywną geometrią. Ten rower stworzony jest do długich, stromych podjazdów (kąt rury podsiodłowej 77 stopni, ustawia ridera bardziej z przodu co zapobiega odrywaniu się przedniego koła), ale na zjeździe zamienia się w prawdziwego potwora, na którym pokonamy każdy zjazd (długi reach i kąt główki 67 stopni decydowanie ułatwia sprawę w jeździe w dół). Dzięki solidnej konstrukcji z wytrzymałego aluminium, kutemu na zimno rockowerowi i trzema ponadwymiarowymi łożyskami, rower jest naprawdę wytrzymały!

Nerd Lite występuje w dwóch wersjach cenowych. Model Lite 1 zbudowany jest na zawieszeniu Foxa(przedni widelec o skoku 130mm), napędzie 1×12 GX eagle i lekkich kołach. Tańsza wersja oznaczona symbolem 2 na zawieszeniu Manitou (również 130mm skoku z przodu) i z napędem 1×12 NX eagle to budżetowa propozycja, która również świetnie sprawdzi się w terenie (na tej wersji występuje Szymon na filmie i zdjęciach).

Zdjęcie: Piotr Jurczak

Po drugiej stronie kolekcji znajdziemy model Nerd HD – prawdziwa pozycja do agresywnego enduro i bikepark’ów o dużym skoku. Zestawienie kół 29″ z przodu i 27.5″ z tyłu pozwoli wykorzystać zalety obu trendów. Przednie koło bez problemu przetacza się po największych przeszkodach, a tylne, mniejsze koło zapewnia odpowiednią zwrotność roweru. Dzięki takiemu rozwiązaniu, udało nam się zmieścić 180mm skoku z tyłu!

NS Bikes Nerd HD / zdjęcie: Piotr Jurczak

Rama połączona z masywnym widelcem X-Fusion o skoku 160mm sprawia, że Nerd HD jest idealnym wyborem dla riderów o ograniczonym budżecie, poszukujących wszechstronnej maszyny. Kąt główki 64 stopnie i 77 stopni rury podsiodłowej żwieksza pewność w trakcie zjazdów, ale w dalszym ciągu daje możliwość podjechania na górę.

Sprawdź ofertę rowerów NS Bikes Nerd:

O marce NS Bikes

Marka NS Bikes założona została w 2003 roku przez Szymona Kobylińskiego. Od samego początku cechuje się otwartym i bezkompromisowym podejściem do konstrukcji i designu, dbałością o detale oraz ciężką pracą o najwyższą jakość produktu. W ofercie marki znajdują się komponenty, ramy oraz kompletne rowery.

Oficjalna strona:
nsbikes.com
Dystrybucja:
7anna.pl
Media:
facebook, instagram, twitter, vimeo, youtube