Przerwa zimowa jest idealnym momentem na premiery rowerowe i każdy producent chętnie z tego korzysta. Również amerykańska marka Marin Bikes pokazała światu nowe sprzęty. Obydwie nowości oparte są o model Alpine Trail. Poznajmy więc szczegóły:

Marin Alpine Trail Carbon

Marin Alpine Trail 2 Carbon / zdjęcie: Andy Lloyd

Alpine Trail to najbardziej agresywna endurówka w gamie firmy Marin Bikes. 150mm skoku tylnego zawieszenia MultiTrac połączone zostało z kołami w rozmiarze 29″ oraz progresywną geometrią z płaską główką i stromą podsiodłówką.

Marin Alpine Trail 2 Carbon / zdjęcie: Andy Lloyd

Nowoczesna geometria sprawia, że Alpine Trail poradzi sobie z każdą trasą. Kąt główki został wypłaszczony do 63.5st, rura podsiodłowa wystromiła się do wartości 78st, a długość tylnych widełek wynosi 430mm.

Marin Alpine Trail 2 Carbon / zdjęcie: Andy Lloyd

Kompletną nowością na sezon 2021 jest karbonowa wersja ramy. Zastosowany materiał to jednokierunkowe włókna węglowe, które w konstrukcji monocoque [nadwozie samonośne – przyp. red.] stworzyły najmocniejszą i najsztywniejszą wersję ramy Alpine Trail w historii.

Konstrukcja ramy wygląda następująco: karbonowy przedni trójkąt, jednoczęściowy aluminiowy rocker link oraz aluminiowe tylne widełki.

Marin Alpine Trail 2 Carbon / zdjęcie: Andy Lloyd

Marin Alpine Trail Carbon dostępny będzie w 4 rozmiarach (S, M, L, XL) oraz dwóch wersjach wyposażeniowych. Alpine Trail Carbon 1 oparty został o osprzęt Shimano Deore M6100 i wyceniony jest na 13.999zł, a model 2 z osprzętem Shimano SLX M7100 kosztować będzie 17.999zł.

Marin Alpine Trail E

Marin Alpine Trail E2 / zdjęcie: Andy Lloyd

Pierwszy elektryczny rower enduro w historii firmy korzysta z najlepszych cech najagresywniejszej endurówki w gamie. Elektryczny Alpine Trail podobnie jak jego analogowe wersje posiada 150mm skoku tylnego zawieszenia MultiTrac, progresywną geometrię oraz 250-watowy silnik Shimano STEPS, który w wyższym modelu E2 występuje w najnowszej wersji EP8.

Marin Alpine Trail E2 / zdjęcie: Andy Lloyd

Rama wykonana została z aluminium, a na potrzeby wpasowania silnika elektrycznego, zawieszenie MultiTrac zostało lekko zmodyfikowane i dostosowane do wymagań nowoczesnych rowerów eMTB.

Nowy ebike Marina wykorzystuje dwa rozmiary kół. Z przodu znajdziemy koło w rozmiarze 29″, a z tyłu producent zastosował koło w rozmiarze 27.5″+. Zastosowana tylna opona jest w rozmiarze 27.5×2.8″.

Drobne zmiany wprowadzone zostały również w rurze podsiodłowej. We wszystkich rozmiarach ram Alpine Trail E jej długość została maksymalnie skrócona, podobnie jak minimalna długość osadzenia. Dzięki takiemu zabiegowi wszyscy riderzy niezależnie od wzrostu mogą idealnie dopasować długość sztycy do własnych upodobań.

Marin Alpine Trail E2 / zdjęcie: Andy Lloyd

Marin Alpine Trail E dostępny będzie w czterech rozmiarach (S, M, L, XL) oraz dwóch wersjach wyposażeniowych E1 (Shimano STEPS E7000) oraz E2 (Shimano STEPS EP8). Cena u polskiego dystrybutora to 17.999zł za wersję E1 oraz 23.999zł za model E2.

O marce Marin

W Marin, wierzymy, że życie jest lepsze z rowerem. Nasza marka narodziła się w kolarskiej mekce, jeździmy po tych samych ścieżkach i szlakach co rowery innych najlepszych na świecie marek. Po ponad 30 latach kontynuujemy z tą samą dziecięcą fantazją i fascynacją, która pchnęła nas kiedyś w świat rowerów. Naszą misją jest to abyś wsiadł na rower i chcemy mieć pewność, że będziesz się dobrze bawić. Dlatego dajemy ci duży wybór rowerów – od egzotycznych w pełni zawieszonych maszyn aż do miejskich połykaczy kilometrów. Nieważne czy jesteś hardkorowym zjazdowcem czy po prostu dojeżdżasz do pracy, jesteś taki jak my, więc chcemy się z Tobą przejechać.

Oficjalna strona: marinbikes.com
Media: facebook, instagram, youtube, vimeo