Biznes rowerowy na świecie przeżywa prawdziwy rozkwit! Nie tylko dlatego, że sprzedaż rowerów wzrosła tak dramatycznie, że fabryki nie nadążają z produkcją sprzętu, ale również dlatego, że dużo więcej rowerzystów wyruszyło na górskie trasy. Gravity Card świętuje zakończenie bardzo udanego sezonu, w którym pobito rekord nowych odwiedzin w Bike Parkach w całej Europie. Po części na ten sukces składają się świeżo przebudowane miejscówki takie jak Schladming czy Brandnertal, ale również ekspansja karty Gravity Card w kierunku enduro.

Bike Kingdom Lenzerheide / zdjęcie: Sterling Lorence

W związku ze światową pandemią koronawirusa organizatorzy zaoferowali możliwość zwrotu karty lub jej refundację i z tych opcji użytkownicy chętnie korzystali w związku z mocno skróconym sezonem.

W przyszłym sezonie do rodziny Bike Parków honorujących kartę Gravity Card dołącza Bike Areal Kitzski w Austrii. Jest to idealne miejsce dla rowerzystów bez znaczenia na poziom umiejętności i tym samym jest to już 22 Bike Park w ofercie Gravity Card.

3 Länder Enduro Trails / zdjęcie: Erwin Haiden

Pomimo krótkiego sezonu w europejskich miejscówkach pobito wszelkie rekordy odwiedzających, co jest ogromnym powodem do świętowania. Również sprzedaż karty Gravity Card była w tym roku rekordowa i nawet specjalne regulacje związane z pandemią koronawirusa nie wpłynęły na rekordowe obroty. Specjalne opcje związane z lokalnymi obostrzeniami obowiązywać będą również w sezonie 2021.

Bike Republic Solden / zdjęcie: Wayne Reich

W skład Bike Parków oraz regionów enduro honorujących kartę Gravity Card w Europie wchodzi 170 tras w 22 miejscach rozsianych na terenach 6 krajów. Szybkie i płynne traile, techniczne zjazdowe sekcje czy masywne jumpline’y – to wszystko znajdziecie w ofercie i z całą pewnością na Waszych twarzach zagości szeroki uśmiech.

Bikepark Brandnertal / zdjęcie: Michael Marte

Nowością na sezon 2021 będzie Bike Areal Kitzski w Austrii, gdzie znajduje się ponad 20 kilometrów singli. W skład wchodzą takie trasy jak „Fleckalm Trail”, „Bike Trail Hahnenkamm”, „Lisi Osl Trail” czy „Gaisberg Trail”, a także połączenie Kitzbühel-Kirchberg.

Bikepark Leogang / zdjęcie: Österreich Werbung

Zaliczyliśmy dość późny start sezonu i naszym celem było zminimalizowanie strat. Potem doszły regulacje związane z pandemią, którymi chcieliśmy pokazać naszym klientom, że jesteśmy gotowi i przygotowani na wszystko. Dziś jesteśmy dumni z tego, że nie tylko udało nam się osiągnąć cel, ale także zaliczyć rekordowy sezon w historii. To także potwierdza, że ekspansja w kierunku tras enduro była świetnym ruchem, więc nie możemy doczekać się kolejnego udanego sezonu!

– Kornel Grundner, rzecznik Gravity Parks
Bikepark Petzen / zdjęcie: Leopold Hermann

Dzięki dołączeniu do listy Bike Areal Kitzski całkowita ilość Bike Parków oraz regionów honorujących kartę Gravity Card wzrosła do 22. Nadchodzący sezon rozpocznie się 3-go kwietnia 2021 i potrwa aż do 7-go listopada 2021. Ceny karty prezentują się następująco:

  • Dorośli: 519€
  • Młodzież: 390€
  • Dzieci: 252€
Serfaus-Fiss-Ladis / zdjęcie: Christian Waldegger

Dla osób, które szukają wyjątkowego prezentu na zbliżające się święta mamy natomiast świetną informację. Sprzedaż online karty Gravity Card 2021 wystartowała 9-go grudnia 2020.

Pełna lista wszystkich Bike Parków honorujących kartę Gravity Card: 

O karcie Gravity Card

Oficjalna strona: gravity-card.com
Media:: facebook, instagram