Tego Pana chyba nikomu nie trzeba przedstawiać. I choć znany jest głównie z największych możliwych linii hop na świecie, to równie dobrze potrafi budować niesamowicie płynne trasy dla „zwykłych” rowerzystów. Nico w tym roku zbudował już jedną nową miejscówkę w naszym kraju, ale jest ona przeznaczona tylko dla zawodowych lotników, takich jak on czy Szymon Godziek. Podczas niedawnej premiery filmu „The Old World”, mogliście podziwiać 4 ogromne linie, z których część krzyżuje się ze sobą. Odnośnie tego miejsca, to w przyszłości są dla niego inne plany. Jednak tym razem mowa jest o ogólnodostępnej trasie, która docelowo ma powstać przy kompleksie Tras Enduro Srebrna Góra.

nico vink srebrna
Trasa zbudowana na potrzeby filmu „The Old World” pod Kudową Zdrój. / zdjęcie: Marek Chabros

Wielu z naszych rodzimych rowerzystów (w tym ja ;)) od lat narzeka na nasze polskie miejscówki i trasy. I chociaż z roku na rok ich przybywa, a ich poziom i jakość się poprawiają, to dalej jazda u nas w kraju często pozostawia niedosyt. Pojawia się świadomość, że parę kilometrów obok np. za czeską czy słowacką granicą, da się lepiej. Tym razem ma być inaczej i chyba nikt inny nie zagwarantuje tego lepiej, jak światowej klasy budowniczy tras, czyli Nico Vink we własnej osobie, wraz z ekipą, którą sam sobie dobierze.

Niestety jest też mały haczyk, a właściwie to nie mały, bo jak to często bywa, pomysł jest świetny, ale potrzebne będą dodatkowe fundusze na jego realizację. Koszty materiałów i sprzętu dźwignie ekipa odpowiedzialna za Trasy Enduro Srebrna Góra, wraz z fundacją Singletrack Glacensis. Natomiast samo honorarium budowniczego to 25.000 €. W tym celu została zorganizowana oficjalna zrzutka, której efektem, miejmy nadzieję, będzie się mógł cieszyć każdy rowerzysta pragnący konkretnej trasy flow.

Link do zrzutki: zrzutka.pl/9k9tt

Zdjęcie: Trasy Enduro Srebrna Góra

Plan zakłada dołożenie do kompleksu trasy F. F jak Fun ma mieć niecałe 2 km długości i być dostępna dla praktycznie każdego rowerzysty enduro/fr/dh. Jej głównym założeniem jest dobry flow, z ciekawymi opcjami pozwalającymi tym bardziej zaawansowanym na dobre transfery i loty. Wszystko już jest wstępnie zaplanowane i prace nad trasą mają ruszyć już w połowie lutego 2021 roku. W zależności od warunków atmosferycznych, budowa ma potrwać około 3 miesiące, co oznacza, że trasa powinna być gotowa już w okolicach początku sezonu 2021. Nico robił już osobiście rozpoznanie w terenie i twierdzi, że to będzie naprawdę dobra linia!

Zdjęcie: Trasy Enduro Srebrna Góra

Dorzućmy po cegiełce i cieszmy się światowej klasy trasą na naszej, polskiej ziemi! Obserwujcie na bieżąco Facebookowy fanpage ekipy Trasy Enduro Srebrna Góra, gdzie wkrótce będą pojawiać się nowe informację. Jak tylko budowa ruszy i widoczne będą pierwsze efekty, to możecie liczyć na naszą obszerną relację.