Moje plecaki OSPREY uzupełniłem dodatkowym zabezpieczeniem kręgosłupa Endura Koroyd.

Podczas jazdy w terenie plecak stanowi pewnego rodzaju ochronę kręgosłupa. Oczywiście pod warunkiem, że masz odpowiednio ułożone wewnątrz przedmioty lub masz plecak z wewnętrznym ochraniaczem. Co jednak w momencie, gdy masz swój ulubiony plecak z super systemem nośnym i przestrzenią, które są dla Ciebie idealne, a chcesz zwiększyć poziom bezpieczeństwa? Tu z pomocą przychodzi ochraniacz kręgosłupa Endura Koroyd EOP 1.0.

Ochraniacz Endura Koroyd EOP 1.0 jest lekki i waży zaledwie 204g.

W odpowiedzi dla kolarzy ceniących sobie dodatkowe bezpieczeństwo firma Endura opracowała ochraniacz kręgosłupa wykorzystujący technologię opracowaną przez Koroyd, który możesz samodzielnie zastosować we własnym plecaku.

Wysoki poziom ochrony – Level 2, EN 1621:2014.

Jak zwiększyć bezpieczeństwo używając dotychczasowego plecaka?

Ochraniacz kręgosłupa Endura Koroyd EOP 1.0 wsuwasz w miejsce/kieszeń przeznaczoną na bukłak. Cienki i lekki ochraniacz lekko zmniejsza pojemność bukłaka, ale w znaczący sposób poprawia poziom bezpieczeństwa. To przemyślane uzupełnienie Twojego plecaka, jeśli jeździsz szybko w ciężkim terenie MTB, ma tylko same zalety.

– Endura
Ochraniacz kręgosłupa Endura Koroyd EOP 1.0 wsuwasz w miejsce/kieszeń przeznaczoną na np. bukłak.
Ochraniacz Endura zajmuje mało przestrzeni w plecaku, jego grubość to zaledwie 16mm.

Fakty o Endura Koroyd EOP 1.0:

  • Wysoki poziom ochrony – Level 2, EN 1621:2014
  • Stabilność w szerokim zakresie temperatur: Level 2 od -10ºC do +40ºC
  • Pełny rdzeń Koroyd
  • Niski profil – 16mm grubości
  • Niska waga – 204g
  • Kompatybilny z kieszenią na 2 – 3l bukłak
W przypadku wypadku czy mocnego uderzenia, panele Koroyd, wykonane ze specjalnego materiału o strukturze plastra miodu, ulegają zgnieceniu, pochłaniając znaczną część energii pochodzącej z uderzenia.
Warto dbać o zdrowie i zwiększyć poziom bezpieczeństwa, gdy używasz plecaka podczas jazdy.

Jeżdżąc rowerem w terenie staramy się zoptymalizować swoje bezpieczeństwo. Uważam, że ochraniacz kręgosłupa jest istotnym elementem wpisującym się w naszą dbałość o życie i zdrowie. Jeżdżąc z ochraniaczem pleców mamy gwarancję, że zrobiliśmy wszystko, aby ewentualne skutki upadku zminimalizować. Mamy gwarancję, że nie wbije się nam termos, dodatkowa bateria z ebike czy inne przedmioty będące w plecaku ;) Niska waga ochraniacza Endura Koroyd EOP 1.0 nie zmniejszy znacząco pojemności plecaka, ale znacząco poprawi bezpieczeństwo. Wybór należy do Ciebie!

– Zbigniew Nowicki, 43RIDE
Technologię Koroyd w swoich produktach Endura wykorzystuje także w kaskach MTB m.in. modelu Endura MT500.

O marce Endura

Marka Endura, założona w 1993 roku, jest synonimem pomysłowego, trwałego podejścia do odzieży technicznej, która pozwala cieszyć się każdym stylem jazdy. Od MTB, przez jazdę miejską, szosową, aż po triathlon – to #AllTribesOneClan, z filozofią Renegade Progress, która jest sprzeczna z konwencjami i obejmuje radykalność w tworzeniu produktów zmieniających zasady gry.

Od pierwszych prototypów wykonanych na stole kuchennym w Edynburgu, Endura przekształciła się w podziwianą globalną markę z asortymentem przełomowych i nagradzanych produktów. Endura wspiera także imponującą listę światowej klasy sportowców, w tym pioniera przełomu, Graeme’a Obree, sensację trialową Danny’ego MacAskilla i rodzeństwo zjazdowe Athertonów.

Oficjalna strona:
endurasport.com
Dystrybucja:
endurastore.pl
Media:
facebook, instagram, twitter, youtube